Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fixný strojček a plomby

Príspevok v téme: Fixný strojček a plomby
RUSH

rada by som hodila do éteru upozorneie na podaktorých zubných lekárov,ktorí napriek tomu ,že zrovnávajú zúbky našich detí a my im za to vdačne zaplatíme nemalé sumy,neupozornia rodičov na zubné kazy pod rovnátkami.Taká bežná zubárka má čo robit!!!!,a pýtym sa k čomu rovné zuby,ked sú od základu pokazené?
máte podobé skúsenosti,?????
okrem iného ,prišli sme na to doma a zubná hygienička nám to potvrdila!!!načo rovné zúbky,ked majú byt poblombované ,najme vo frontánej oblasti,vdaka rovnátkam!!!!
sprvu bol vyrieknutý verdikt nesprávnej hygieny,lebo zúbky začali beliet,a bola zakúpená rotačná zubná kefka,na základe doporučenia lekára,neskor ju hygienička vylúčila,kvoli krčkom,ževraj rotačné nie sú vhodné pre kohokolvek,nie to ešte pre deti!!!!

celebrita facebooková

Keď si myslíte, že sa vám počas nosenia strojčeka kazili zuby, nebolo to tak, ale znamená to len, že ste tam tie skryté medzizubné kazy mali už pred nalepením strojčeka a váš zubár vám ich neodhalil, lebo neurobil poriadny röntgen. Čeľustný už nie je povinný to kontrolovať. On si robí len svoju robotu - lepí strojčeky. Keď uvažujete o fixnom strojčeku, choďte si dať najskôr urobiť prehliadku napríklad na Schill dental klinik, plus opraviť zuby, kde sa našli kazy. Až potom strojček a zaručene vám v čase nosenia strojčeka žiadne "nové kazy" nevzniknú.

celebrita facebooková

Ja som bola stará krava po 30, keď som doatala fixný. Samozrejme už pred prvou návštevou čeľustnej som cítila, že mám kopu kazov, lebo zuby ma boleli. Cítila som bolesť pri kontakte so studeným a horúcim, ale nie pri krčkoch, ale hlboko vo vnútri v zuboch a v medzizubných priestoroch. No ako to už býva zvykom, opilý lacný zubár mi žiadne kazy nenašiel a presviedčal ma, že je všetko v poriadku. Keďže som mu neverila, tak som si dala urobiť poriadnu prehliadku na najdrahšej súkromnej zubnej klinike, ktorá už bola ozaj na vysokej úrovni. Síce aj za vysokú cenu, ale to mi bolo jedno. Desila ma predstava, že by sa mal strojček nalepiť na pokazené zuby. V rámci prehliadky aj röntgen bitewing, ktorý ukazuje stav v medzizubných priestoroch. Vďaka tomu odhalili a opravili kopu kazov. Až potom prišiel strojček. Už je nejakých pár rokov odstránený. Po nových zubných kazoch ani stopy. Hygienu dodržiavame všetci, aj vaše dieťa ju určite dodržiavalo. Na vine sú lacní zubári, ktorí nevedia odhaliť kazy. Povinnosťou čeľustného nie je kontrolovať, kde je kaz, ale sa len opýtať, kedy bola urobená posledná prehliadka, či sa našiel nejaký kaz a či sa opravil a nalepiť strojček.

jajkafr

RUSH
mne povedal zubár keď mi dával dole strojček, aby som používala ten elmex gél, aby sme predišli kazom... ako som už písala kamoška nosila strojček a jej sa už počas nosenia začali kaziť zuby a to si ich poctivo čistila dokonca si nosila kefku aj do školy... ja s tým našťastie problém nemám a až tak poctivo som si zuby nečistila stačilo mi 2x denne... ale všetko je to asi aj o genetike

RUSH

dakujem,Elmex gél,rovnako používame,nadchlo ma len to,ž mesiac,čo mesiac,zaplatím do tisícky a človek si pomyslí,že bude upozornený,na kaz a najme na predných dvoch zuboch,ved to je viditelné,extrémne....

mate59

Práve Elmex obsahuje amínfluorid,kt. je lepší ako fluorid na sklovinu a prevenciu proti kazom, no najdôležitejšia je správna zubná hygiena.Jedine čistý zub sa nekazí.

jajkafr

RUSH
tiež som počula od kamarátiek, že po strojčeku sa im začali robiť viac kazy na zuboch ako predtým... ja som nosila tiež fixný strojček a našťastie už ho dva roky nemám a žiaden nový kaz mi nepribudol... záleží to možno aj od nejakej predispozície človeka na tvorbu kazov a navyše mne zubár odporučil Elmex gel raz do týždňa možno mi pomáha aj to :)

RUSH

súhlasím,curaprox!!makké,malé kefky!!!,ale ,ako sa má laik vyznat v rotačných kefkách?my sme ju okamžite kúpili za 40 eur v nay:::a nepoznáme ten rozdiel!

mate59

Rotačné kefky by sa mali kupovať vraj len v lekárni,tie z obchodov poobnažujú krčky.
Skúsenosť s ňou nemám.
Ja by som doporučoval na čistenie jedine kefku zn. Curaprox ultra soft 5460.
Treba vyskúšať.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Fixný strojček a plomby - Fórum - ZDRAVIE.sk