Som tehotna,a moj partner je hiv+

Príspevok v téme: Som tehotna,a moj partner je hiv+
Errina

ahojte,
Cca pred dvoma mesiacmi mojmu priatelovh zavolala jeho byvala a povedala mu ze je hiv pozit. On siel na testy a je pozitivny tiez. Ja svoje vysledky testov nemam ale som v 19 tyzdni tehotenstva..
Vie mi niekto poradit aka buducnnst nas caka? Co vsetko je spojena s touto bhorobou?
Aka je sanca ze nase dieta bude zdrave?
A ked nebude co potnm? Viem,..mala by rom sa pytat priamo lekarov ale chcem sa aspon trochu pripravit na to co nas caka.
Dakujem za odpovede

silanka

a erina, ak je HIV zistene u tvojho priatela nemusi byt u teba.niektori ludia sa nenakazia aj ked mali styk s pozitivnym clovekom. a nemusi byt ranka tento virus sa prenasa sliznicou a cez sliznice sa velmi rychlo vstrebavaju rozne virusy. podla mna tvoj lekar urobi vsetko co bude v jeho silach a nezabudaj je to liecitelne. nie sice vyliecitelne ale liectelne je, prajem velmi vela zdravia a stastia aj s babatkom:)

silanka

to hovori asi o inteligencii a nizkosti cloveka, ktory sa snazi presadit svoj nazor a citit sa, ze ,,ma pravdu,, ak si bude mysliet, ze s nim ludia suhlasia a pritom to vsetko pisal on sam:D dobre stane sa niekto moze mat rovnake koncove cislo, ale zeby az tolki:D a nevidel si fotku vurusu HIV??? tak si potom riadne neinformovany pretoze je vseobecne zname ako tento virus existuje... skus dat do googlu a objavis to:D mozno ti daju nobelovku:D:D:D a ano HIV virus znizuje imunitu ale imunita je to preco zijeme, ze sme odolny voci infekciam a roznym chorobam.a nejde len o nejaku nadchu alebo kasel. ide o zavazne ochorenia na ktore ludia zomieraju za velmi kratky cas...muderlant

ahoj123

AlfaOmega: preco tu pises skoro kazdy prispevok pod inym nickom? :D odveci....a preco by sme ti my mali davat dokazy o existencii HIV,co nedas ty dokazy o tych bludoch co tu pises? :D si myslis ze tu natlacis normalnym ludom tie kaleraby ? sa uvedom....chcela by som vidiet tvoje štúdie,prax,výskum-teda všetko čo by potvrdilo tvoju teóriu...ešte napíš dalšie perličky aby som sa ešte pobavila,celkom vtipne píšeš....
a k téme:errina,určite si počkaj na vysledky tvojich testov a porad sa so svojim lekarom,ale aj ja som našla info že je vysoká šanca že babatko bude zdrave,tak hlavne klud,a drzim palce...

kafe

Erina, ako vidíš, ľudí s HIV je tu ako maku :) k laickým skúsenostiam sa TU asi nedostaneš. Vírus sa síce prenáša pohlavným stykom, ale pokiaľ moje chabé vedomosti siahajú, tak by si musela mať ranku v pošve, aby sa vírus dostal do krvi a do tvojho tela. O tej ranke samozrejme ty nemusíš vedieť, takže je možné, že si HIV+ ale tak isto je možné že NIE SI.
Okamžite navštív svoju gynekologičku a povedz jej že je MOŽNÉ, že si HIV+ . Tehotné ženy užívajú lieky, ktoré zabraňujú prestupu vírusu cez placentu. Teda žena HIV+ môže donosiť zdravé dieťa, ktoré neni nakazené. Môj laický názor je, že lekárka počká na TVOJE výsledky testov a zachová sa podľa výsledku. Ale je lepšie aby DR. bola pripravená, prípadne, možno môžeš urobiť niečo pre svoje deculo ešte teraz (a ja ako laik o tom neviem, preto sa rozprávaj s DR.). Šanca, že tvoje dieťa bude zdravé je veľká. Držím päste.

Čo sa týka samotnej HIV pozitivity, kým neprepukne choroba AIDS, môžeš žiť (vraj) vcelku plnohodnotný život, kľudne i 15-20r. A od čoho závisí, KEDY AIDS prepukne? (len si domýšľam) asi ako väčšina iných chorôb - od stresu, životosprávy, disciplinovanosti (tuším bereš nejaké lieky a budeš chodievať na kontroly..). Neber to ako tragédiu, niekto má neznesiteľné bolesti, niekto chodí roky na dialýzu, ty zas vieš, že MôŽEŠ dostať AIDS. A niekto je zdravý ako repa a má depky a chce zomrieť. Holt, dievča, nevyberieš si (niekedy). Napíš ako dopadli výsledky...

keksa

alfaomega - uvedomujes si, ze ohrozujes zivot cloveka??? erina ak si HIV pozitivna urcite ta lekari nenchaju rodit prirodzene, urcite su mudra zena a nebudes ohrozovat svoje dieta, drzim palce vo vsetkom co ta caka

ssdllee

alfaomega ... si najsprostejsi clovek akeho nazor som kedy citala ...
errina ... ked si mala nechraneny styk tak mas hiv aj ty a virusy prechadzaju cez placentu do krvi dietata ale videla som dokumet kedy zeny rodili sekciou a deti neboli hvi pozitivne tak neviem... preco si nebola u lekara aby ti potvrdil ci si alebo nie si hiv pozitivna? ....

keksa

erina - to ma mrzi co sa ti stalo a zaraza ma klud akým pises, pevne ti drzim palce, aby si nebola HIV pozitivna, sanca, ze dieta bude zdrave je vysoka, neboj sa, porod bude komplikovanejsi, bude potrebny cisarsky rez, ale dieta bude pravdepodobne zdrave aj keby si Ty HIV mala, zial kedze si urcite vela krat bola s priatelom bez ochrany je vysoko pravdepodobne, ze budes nakazena aj ty :( ajk je pribeh pravdivy napis potom ako si dopadla

bambi61

chcela by som vediet akoby ste vy, co tu nadavate na lekarov a rozpravate, ze mnohe z tych chorob neexistuju reagovali, keby ste sa dozvedeli, ze ste napr. HIV+ alebo mate rakovinu....uz vas vidim akoby ste papkali zeleninku a chodili na prechadzky do prirody....nic zle vam vsak neprajem....treba nechat ludi nech si idu za tym comu veria a nie im nasilu tlacit kaleraby do hlavy