cvičenie a priberanie

doubledog

posilovna je pre zeny velmi vhodna, nakolko maju velmi casto ochabnute svalstvo pokryte tukom. a ako asi vsetci vedia, vykonne svaly spalia viac tuku ako tie ochabnute.
svaly takisto zvysuju metabolizmus

strach z nadmerneho svalstva je neopodstatneny, vytvorit velke svaly je pre zenu naozaj makacka a trva to dlho.

a existuju rozne treningove programy s cinkami ci zatazami, niektore su primarne urcene na spalovanie tuku, takze nimi ani velke svaly nabrat nejde.

Kolinia22

Jane, suhlasim s ina_ingrid...kedze som zacala skoro, nie som tucko, iba v mojom veku 25 rokov, som proste zacala priberat, sedenie pri uceni, pc a podobne veci, to mi zapricinilo dobrych par kilov naviac za kratku dobu. Mavala som 50, potom sa to zvysilo na 53 a teraz okolo 55, ale vravim, ze nejaky rozdiel nevidim prilis, okrem toho teda, ze mi brucho a stehna so zadkom spevneli a to cvicim len chvilku. Som vsak typ baby, co nemala nikdy pas a to je najhorsie, som jablko, ale zas lahsie je vzdat sa kil na bruchu ako na zadku a stehnach, tam sa chcem len vyvarovt celulitide, ktora sa zacala ukazovat, ale po cviceni aj pomalinky stracat. To s tou posilnovnou tiez si myslim, ze zena sa nestane chlapom, ak posilnuje, to by musela riadne zeleza dvihat! a dakto si asi mysli, ze v posilnovni sa len zeleza dvihaju... :) ale v podstate ma to nebavi, to iste mozem cvicit aj doma, ak viem ako. Chodza, bicykel to je moje, okrem toho to lyzovanie, obcas daky squash a korcule. Ale stacionarny som mala aj doma a nebavi ma proste. kedysi som mala tak pol roka dietu, ze som vynechala veru biele pecivo a salamy, ale bohuzial, ja som masovy a zeleninovy typ, obcas aj pecivo musi byt, nemusim prilis ovocie ani sladke, ale ako som zacala cvicit, tak akoby sa to zmenilo, skor to sladke a zelenina ako maso : ))) nerozumiem...pijem pravidelne cajicky nesladene a mineralku neperlivu magnesiu... tak dufam, ze sa to zlepsi.

0vecka

2 Kolinia kilo je absolutne ze nic co sa pribratia tyka to moze byt voda alebo ine zasoby ktore sa nabrali do svalov... a ak vidis pozitivny rozdiel tak nieje o com...:)

ina_ingrid

"posilovna je uplne najhorsia vec co moze byt pre babu...najma ak chce mat pekne zenske krivky a nie telo ako chlap..."

ja sa smejem, ze telo ako chlap...

ad1: nechapem, kam chodite na tie hluposti, ze zena cviciaca v posilnovni sa meni na chlapa...to by musela makat ako hovado a podriadit tomu vsetko v zivote...a to vsetky dobre vieme, ze makat ako hovado nebudeme :D
ad2: je sice pravda, ze telo ziska urcitu tuhost, ale zaroven vyzera pevne, co je urcite lepsie ako "rôsol"
ale to sa realne stane skor tym, co zacnu v takom stadiu, ze nemusia prilis zhadzovat tuk...
ad3: svaly "splasnu" niekolko x rychlejsie ako sa vybuduju, takze ak by si niektora zacala pripadat ako chlap:D, urcite sa nemusi bat, ze to je nezvratny stav :D po par mesiacoch necvicenia bude na uplnom zaciatku
ad4: mne sa za rok cvicenia /bez prestavok cca 7 mesiacov 3-4x/tyzden zmensili lytka o 2 cm, celkovo vsade mam menej o 1-3 cm, tym padom som sa dostala pod 60/90 cm - pas/boky, na stehnach pod 50 cm
ad5: posilka nestaci, treba aj aerobnu aktivitu - bicykel, stepper, chodza, beh atd
ad6: treba si davat pozor na stravu, vylucit rafinovany cukor, salamy atd+ pitny rezim

tens

ahoj mam 19 a od 15 cvicim ...som ńa seba prílis krutá ohladom cvicenia takze ti poradim ..no vynechaj pecivo ..jedz málo ..hlôavne zeleninu , mliecne výrobky..pi iba vodu a jemne sýtenu mineralku ..neslad, nepresálaj ...2 hodiny pred cvicením nejedz,...cvic hodinu denne najlepsie vecer ..striedaj cviky ..postupne pridávaj dalsie podla potreby ...naobliekaj sa dost teplo aby si spálila co najviac tukov...a neváz sa.,.to cloveka len deprimuje..radsej sa po cvicení pochvál ze si to zvládla:)...vela stastia

Kolinia22

pribrala som daco okolo kila, nie moc...ale je to zvlastne, citim sa lepsie, co sa tyka pohybu a vydrzim viac, to som vzdy chcela a metabolizmus waw, ani nepotrebujem prilis vela nejake special vlakniny, ktoru som predtym musela jest pravidelne, aby som mohla ist na wc!

Kolinia22

Super, tak ste ma potesili, na tele je to vidiet, cvicim predovsetkym na brucho a bocne strany trupu a stehna a zadok, nie kvoli tomu, ze by som mala tucny zadok, ci stehna, ale kvoli celulitide..brucho som mala ako gulku, teraz je vidiet, ze sa meni na svaly, cvicim odkedy som prestala lyzovat, kedze nie je sneh, cca dva mesiace.... predtym som chodila casto lyzovat, aj dva trikrat za tyzden, ale teraz sa to neda, obcas este korculujem, ale mam alergiu, tak radsej posilnujem - zhyby brusaky, bocne brusaky...nechodim do posilnovne, to ma nebavi !!!! ani stacionarny bike ma nebavi,obcas dam squash, mam rada dynamicke sporty ked uz tak... skusim to s tym meranim, diky ludia : ))