Chcem hospitaliziaciu na psychiatrii, ale...

Príspevok v téme: Chcem hospitaliziaciu na psychiatrii, ale...
asisalena

Ahojte, snad mi pomozete, lebo ja neviem ako na to.
Bola som cca pred rokom hospitalizovana na psychiatrii, pytala som sa tam, lebo som si so svojou panickou poruchou nevedela rady. Ohromne mi pomohli. Odvtedy fungujem skoro normalne, az na urcite obmedzenia (nevkrocim do velkych nakupnych centier, neprejdem cez most, 100krat denne si meriam krvny tlak). Predtym som pol roka bola len zavreta doma. Teraz Nasla som si pracu, skusobna lehota uplynie zaciatkom juna. Je mi ovela lepsie, ale aj tak to nie je ono... Chcela by som sa vsak zbavit aj tychto poslednych malickosti a ist si polezat. Bojim sa totiz horucav, vtedy odpadavam. Psychika je svina. Aj panicke ataky mavam len v horucom lete.
Psychiatricka by mi to uznala. Problem je manzel, ktory si mysli, ze som fit a ziadnu hospitalizaciu uz nepotrebujem a taktiez nastava problem v praci, neviem, co mi zamestnavatel povie na mesacnu pn-ku... Jemu by som povedala napr. ze idem do kupelov. Pracujem v chranenej dielni, sme tam dvaja zamestnanci a ja neviem ake su zakony, ci ma moze prepustit pri takej dlhej pnke, ci si musi najst nahradu za mna...
Ozvala sa uz aj kamoska odtial, ze sa ma zle a chce ist teraz lezat, tak som jej navrhla, ze nech skusi pockat do toho leta, aby sme boli spolu...
Tak neviem, poradite mi niekto co robit? Hlavne s manzelom. A s pracou. Dakujem

beskyd

prave naopak, zakonnik prace ustanovuje tzv. "ochrannu dobu" (§ 64) pocas ktorej zamestnavatel nesmie dat zamestnancovi vypoved a do tejto ochrannej doby patri aj docasna pracovna neschopnost zamestnanca a doba od podania navrhu na ustavne osetrovanie alebo od nastupu na kupelnu liecbu az do dna ich skoncenia. nahradu za teba si moze najst, ale ked ti skonci PN ka, musi ta zobrat naspat. a pokial viem, suhlas manzela na hospitalizaciu nie je potrebny.

will51

vykasli sa na nich a chod sa liecit..mysli len na seba..velmi ti zavidim ze si odhodlana sa liecit...ja vela krat nad tym uvazujem ale mam strach...pokusam sa to vsetko zvladnut sama aj ked sa to nie vzdy vydari :o) ale tebe drzim palce

jajka001_

manzel nech si mysli co chce, on nie je lekar, a ty vies , ako ti je, mal by brat na teba ohlady
zamestnavatel ta nema pravo prepustit len preto ze si dlhodobo pn, ale kto chce, dôvod si nájde.