Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskriminacia žien v platoch

Príspevok v téme: Diskriminacia žien v platoch
stela_

Je to hrozne nespravodlive, že ženy zarabaju menej ako chlapy. Ako napr u nas vo firme ja mam 500 eur v čistom a netrufam si ani na hypoteku na byt. Chlapy u nas vo firme zarabaju okolo 800-900 eur. A ak sa tam lepšie poobzeram tak pol dna iba presedia s opretými rukami. Nechápem prečo je to tak, veď oni nerodia deti, nemaju kramy, žena im navari, operie, uprace. Ak si to tam zhrniem maju celkom pohodový život.

uhlie

To posledne bolo miesto Vili , Ktake.

Katka,

sa pozri dobre sem. Vela zien sa stazuje, ze ma menstruaciu a musi aj pracovat. Tak aspon neklam.

uhlie

menstruaciu do platov miesa stela, ja len odpovedam. Necital som to vsetko, lebo sa mi nechcelo a napisem vam k tomu, co som cital:

Vila,

sem by si mala pisat o platoch, ak chces pisat k veci.

lost:

dobra poznamka. Tiez sa citim diskriminovany, ze na Slovensku nie su platy, ako v Rakusku.

Pet.ter,

som ti neodpovedal, lebo to nesuvisi s temou.

Ak som na niekoho zabudol, tak napiste, lebo ste popisali toho vela, ale z toho aj vela kravin.

lost

dalej take nemzysli ako
- vek
- prax
- vyzor
- pohlavie

to je absolutne neviazane na produktivitu..

moze byt typek co maka 40 rokov na stavbe, ale stale to moze robit krivo...
ved - hovori sa ze mladi su ti cosu lenivy, no jasne, ak im to je dovolene, ale nie kazdy je taky, ale taky typek radsej ide makat inde, ako schytat pohlad "ej, zase nic nerobis?"
- vyzor, no tak ten je uz najmenej dolezity, mne je sum a fuk ze slecna v banke vyzera ako sexbomba... mne ide o to aby mi banka zarobila co najviac eur, repsektive, aby mi ukradla co najmenej, a prave tam chcem mat cloveka co ma ochotu, sviznost, zaroven aj skusenosti poradit...
skuseny nemusi byt bezprostredne najaky 80 rocny ekonom... i ked ma viac skusenosti to iste, ale to jednoznacne negarantuje zaruceny uspech :)
a taky ekonom co mi poradi ze "ano ano investuje do nasho term.vkladu, mate tam az 3%, to je super investicia"... haha to uz moze byt hocikto, len sa zasmejem ze co to na mna skusa...
pohlavie... no tak na stavbe by asi zena nemala az tak vysoku produktivitu,to je jasne, ale zaroven sa to da aplikovat aj opacne... narp kde by moz uplne pohorel, teraz ma sice nic nenapada, ale iste je take nieco, uz len maly priklad:
preco je vacsinou upratovacka zena?
je to nenarocna praca? mozno ano, avsak...
uvedomuje si niekto kde by sme zili, ak by taku pracu nikto nerobil?
preco ma upratovacka cez 2000-3000 eur vo Finsku? ;)
preco maju smetiari okolo $5000 v kanade...
nikto to tam nechce robit, a tak je ta praca velmi ocenovana...
a keby nejaky borecky-ekonom alebo sef nejakej je-mi-jedno-akej-mega-firmy povedal ze upratovac/ka su podradna praca, tak ten je totalny magor :D
tam je aspon vidiet ako peniaze nie ze kazia charakter, ale ho zvyraznia :)

cele je to postavene na hlavu...

lost

A kto by si ulieval tolko penazi?

Hmmm.... zeby majitel firmy?

Hmmm.... preco nie su zdanene dividendy?

Hmmm.... mozno z blbosti ludi, ktor isu vskutku (donutene) "ochotny", tj. klasika "dobrovolne nasilu" robit za alamuznu...

ach jaj, greci to vedia, oni to maju v krvy, vzdy si vybojovali svoje :)
nemci, prehrali dve svetove vojny, ale aj tak su na tom dobre, lebo aj robia a nedaju si skakat po hlave.
slovaci... velmi odolny a tvrdy narod, nechaju sa osklbat, a dru ako kone, a nakoniec aj tak nic z toho nebude...
povedal by som ze sme Cina mladsia, automiblilky tu platia alamuzny, avsak maju niekolko miliardove zisky... ako Cina, tricko upletu za $1 a predavaju za $100 zapadu... no kam asi ide tolko penazi? ;)

nevidim nic pozitivne, i ked som len maximalny lajik... ale nezamestnanost je nad 10, ci 15 % ? alebo mozno aj viac, na tom nezalezi, ale zalezi na tom ze, je "ponuka", alebo dopyt ? :D uz neviem, ale ide o to ze....

pokial ude viac ludi ako pracovnych miest, vzdy sa najde niekto kto pojde makat o cent lacnejsie ako keby nemal makat vobec.
Napr:
Adam a Tomas nemaju pracu.
Tomas pyta 1000. Adam pyta 990. Tomas neveri. Jano sa ponukne za 950. Adam ponukne 940. atd atd atd... nie zeby sa dohodli ze zaciname na 1500 a pod 1000 nejdeme, pripadny zisk si medzi sebou podelime...

takto si bohuzial ludia medzi sebou znizuju platy, ale da sa to vobec inak, ak pracovat a jest treba? :/

lost

uhlie - ty by si snad chcel byt zena ? :)
lahky plat + nic nerobit + deti a ine problemy ? :))

no ja to vidim teiz v diskriminacii, ale v inom uhle. totiz na Slovensku si nizsie platy dajme tomu 3x ako v Rakusku, avsak ceny su porovnatelne, nehnutelnost nie viac ako 2x lacnejsia....

Ako je to potom mozne? Kam sa strati TOLKO penazi? Ak si clovek vezme:
Chleba: 1 Eur v oboch krajinach
Plat pekara: 700 Eur verzus 2100 Eur
Naklady: akekolvek

jednoducho nevychadza mi to vobec nijak, ako je mozne, ze za relativne rovnakych podmienok je u nas vzdy, ale vzdy hrsie...

jedine........ ak by si niekto ulieval sakramensky vela penazi...

dobra vila

uhlie, chapem, ale ty si ten, co pise bludy... ja na tie bludy iba reagujem... ja som nepisala nic o platoch, ty si pisal o rovnakosti romiek a nejake normalnej pracujucej zeny, tak ma iba poburilo tvoje nezmyselne porovnanie. Ty si ten, co by si mal precitat prispevok predtym, co ho odosle. Ja nepisem odveci, iba reagujem na teba! Takze ty si precitaj nazov temy :), predcim zacnes, ze nejaka pracujuca mamicka s jednym dietatom je menej, ako romka, ktora ich dokaze vynosit aj desat, wow. (tak ten prispevok si precitaj po sebe), ale ja to necham tak...

Pe.ter - teba to este neomrzelo? Kasli na to... ako hrach na stenu hadzat. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Niekto to ma zmatene a nespravne nazory ich vdaka jednemu foru nezmeni. Nechaj tak...

katka...

Uhlie, ty co tu miesas menstruaciu do platu? Ziadna zena si nepyta plat za to, ze ma menzes. Dopriala by som ti kazdy mesiac poriadne bolestivu periodu tak na 7 dni. Zena pracuje aj napriek tomu a nepoznam ziadnu, ktora by sa na to vyhovorila, ze je jej zle, tak dnes nepracuje. Ty pises, ze ak zena, nechce rodit, nech nerodi. No keby sa tak rozhodli vsetky, tak ludstvo vymrie.
Ty asi fakt nenavidis zeny, ved to nie je normalne tak zmyslat.
A este to ze matersku dostava za nic? Staral si sa niekedy uplne sam o deti? Asi nie, inac by si nemal takyto nazor.

uhlie

pet.ter,

ako to moze byt statisticky dokazane, ked vacsina firiem ma zakazane zverejnovat platy? A aj keby to tak bolo, tak, to neznamena, ze su zeny diskriminovane. Vsade, kde som robil vo firmach mali aj muzi na tych istych miestach rozne platy. Zeny maju vacsinou kratsiu prax, kvoli tehotenstvu, tak je jasne, ze muzi s dlhsou praxou maju vyssie platy.

pet.ter

diskriminacia zien v platoch: ano, zamestnavatel dava nizsie platy zenam. je to statisticky dokazane a je to problem celej europskej unie. A ty do toho pleties menstriaciu:D podareny si:D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Diskriminacia žien v platoch - Fórum - ZDRAVIE.sk