Diskriminacia žien v platoch

Príspevok v téme: Diskriminacia žien v platoch
stela_

Je to hrozne nespravodlive, že ženy zarabaju menej ako chlapy. Ako napr u nas vo firme ja mam 500 eur v čistom a netrufam si ani na hypoteku na byt. Chlapy u nas vo firme zarabaju okolo 800-900 eur. A ak sa tam lepšie poobzeram tak pol dna iba presedia s opretými rukami. Nechápem prečo je to tak, veď oni nerodia deti, nemaju kramy, žena im navari, operie, uprace. Ak si to tam zhrniem maju celkom pohodový život.

uhlie

dobra vila,

co to zase meles? To sa neda citat. Neviem kolkokrat to sem mam pisat. To aky mas plat, urcuje zamestnavatel a ty to podpisujes. S tym nema nic vlada, muzi, zeny, Fico, Dzurinda, volby, menstruacia, tehotenstvo a ani nic podobne. Chapes to?

lDenzl

No inac podla vyskumu su zeny schopnejsie ako my chlapi :)
Maju rychlejsie zmyslanie ,tvorivost a ukecanost:)
No co uz :)

dobra vila

"ja nie som rasista a Romske zeny povazujem za rovnako schopne, ako vsetky ostatne. "

Proti recis si kámo. Ked su rovnako schopne, ako vsetky ostatne, tak co sa nepustas do ne, oni preco nepracuju?!!! Mas pravdu, su schopne, kludne by mohli ist makat, tak preco nejdu? Namiesto toho na ne/nich robime my vsetci!
Ja tiez nie som rasistka, proti normalnym Romom, pracujucim, nemam nic, ale proti vyslovene ciganom ano. Mna len poburil tvoj prispevok, kde ich povazujes za rovnako schopne, len asi chodis so zatvorenymi ocami a sklopenymi usami, ked nevidis/nepocujes, aka je naokolo situacia - nepracuju, ale narokuju si atd.
Uhlie, mal by si si vazne premysliet hodnoty a nepodcenovat ludi naokolo. Ja to nepisem preto, ze som zena, ale zeny vedia rovnako dobre pracovat ako muzi, preco nas degradujes? Co si pisal o manualnej praci, v tom vidim viac logiky pre chlapa, pretoze zena nie je tak fyzicky vykonna, aby dvihala a manipulovala s tazsimi bremenami... Je mi luto, ak poznas zrovna take zeny, co nic nevedia, ale to plati aj u chlapov.
Ja si myslim, ze kebyze som sef, urcite babu neprijmem iba kvoli pekne fasade... a ked ano a nie som s nou spokojny...nic nevie, tak letiiii. O nesikovnych ludi nema nik zaujem, tych je habadej...

pet.ter

dobra vila: ja to vidim, ze bud mu nejaka zena ublizila, asi mama, alebo ho podvadzala zena, alebo ho poroste nechcela a on z toho uplne citovo zakrpatel.

uhlie

dobra vila,

ja nie som rasista a Romske zeny povazujem za rovnako schopne, ako vsetky ostatne. Vasi dedovia a babky mavali tiez aj 10 deti a museli viac pracovat ako vy.

uhlie

hehe,

bol som zenaty a mam aj deti. A nikdy som necakal na nejake pridavky, alebo matersku. Neviem, ci po sebe aspon trochu citate, ale vychcete, aby boli zeny zvyhodnene kvoli tehotenstvu a kramom. So svojou schopnostou citat a pamatou sa musite vysporiadat sami.

dobra vila

uhlie - ty si riadny vtak! Ako mozes porovnavat beznu Slovenku s Romkou?! Ano, ta ma 5 aj viac deti, lebo ich rodi ako na beziacom pasme... lenze to je asi jedina vec, ktora ju zamestnava, kedze takito romovia, ktori maju xy deti, ani nepracuju!! Tak ty chces nasinca porovnavat s nimi? Zenu, ktora pracuje a preto ma mozno iba jedno dieta, lebo dalsie by z nejakeho mizerneho platu uzivit nevedela?! Tieto veci nie su o bolesti porodu a podobne, ale o zabezpecenia a mysleni do buducna.
Ja sa z tvojich nazorov proste idem po toto...
Najprv nenavidis zeny v podpatkoch, a teraz diskriminujes zeny, ze sa vyhovaraju na kramy, porody atd... Chlapec moj, ty musis mat riadne komplexy a stavim si, ze s takymito nazormi ani ziadnu nemas a mat nebudes. A ked nahodou mas, tak asi spolu vychadzate fakt mizerne, ked si taketo veci myslis...vychadzas z nej, alebo co? No, ty budes v zivote sam ako prst. Nechaj si uz taketo poznamky, lebo fakt sa to priserne cita.
P.S: a to ti nevadi, ze aj z tvojich penazi sa stavaju bytovky Romom, ktori ich za rok a pol rozoberu a pridelia im nove?! Nie, to nevadi... cim viac deti, tym vyssie pridavky atd... ach, uhlie, ja si fakt neviem predstavit, aky si ty clovek, lebo take perly ako tu hadzes ty, hadze malokto.