Diskriminacia žien v platoch

Príspevok v téme: Diskriminacia žien v platoch
stela_

Je to hrozne nespravodlive, že ženy zarabaju menej ako chlapy. Ako napr u nas vo firme ja mam 500 eur v čistom a netrufam si ani na hypoteku na byt. Chlapy u nas vo firme zarabaju okolo 800-900 eur. A ak sa tam lepšie poobzeram tak pol dna iba presedia s opretými rukami. Nechápem prečo je to tak, veď oni nerodia deti, nemaju kramy, žena im navari, operie, uprace. Ak si to tam zhrniem maju celkom pohodový život.

pet.ter

uhlie, v krorej firme platia zenam zato ze maju kramy?
preco by mal niekto platit niekomu inemu? No to sa vola socialna politika, stat. Ja platim dane na podpory v nezamestnanosti, z mojich dani sa financuju audiny politikom, nemocnice, uniformy pre policajtov, verejne osvetlenie a nepotrebujem to, tak teraz mam prestat platit dane? Uhlie ved ty nemas zakladne ekonomicke zmyslanie. Studuj este, vela studuj.

uhlie

gima,

mala si niekedy vlastnu firmu? Co by si urobila keby si musela platit ludom za to, ze su zeny a maju kramy, alebo zivitelia rodin a nie za pracu?

Preco by mal niekto, kto nema zenu, alebo deti platit tomu, kto ich ma? Alebo, chces zdanovat muzov, za to ze su muzi? Sak to vidis, ze kopa ludi spotrebuje peniaze danovych poplatnikov, vystuduje tu na Slovensku a ide robit inde, takze su to vlastne peniaze vyhodene hore kominom. Sak sa uz ku.a zamysli trochu nad tym, co sem pises.

gima

a ked uz sme pri tom,ja som aj toho nazoru,ze ked nechcu pridat zenam,tak by mali pridat muzom-chlapom-LEBO SU ZIVITELIA RODIN

gima

uhlie-este raz opakujem,neber to tak,ze pisem za seba,ja mam uz deti-jedno dosple jedno ma chodi na zds
a keby som bola taky sobec tiez ked som chodila do prace a teraz chodim tak poviem,ja nebudem robit na cudzie deti a davat odvody na nich
ale mna toto este v zivote nenapadlo,ale vidim,ze niektory takto rozmyslaju a preto ten stat aj tak vyzera bohuzial
inak ked som bola mlada nemala som deti tiez som pracovala a odvody isli pre inych a neprotestovala som :)
ANI NECUDO,ZE TEN STAT TAK VYZERA KED LUDIA ROZMYSLAJU AKO TY UHLIE

gima

:) uhlie,len aby si nebol prekvapeny,az prides do dochodku,ze ty si robis na dochodok sam?mozno teraz to tak hovoria,ale zivot a doba sa meni,mozno raz tie tvoje peniaze/usetrene na dochodok/ v rokoch ked budes v dochodku,nebudu mat ziadnu cenu :)

uhlie

gima,

a co teda robis na materskej pre ludi, ktori ti musia na nu odvadzat odvody? Este raz ti to napisem. Ak nechces, tak nerod. Nikto ta do toho nemoze nutit. Je to tvoja vec. Ak porodis dieta, tak sa to nesnaz spenazit, lebo ini ludia ti musia na neho platit z odvodov, aj ked s nim, ani s tebou vobec nic nemaju.

pet.ter

ale ta "technicka" zalezitost sa neda inak zariadit, jedine mozes byt apolit a zit si zo svojho platu, neodvadzat dane a odkladat si na dochodok, ak sanim nestanes, tak salen modli aby bolo menej karieristiek, ktore porodia tvojich vytvaracov dochodku:)

gima

a presne,co napisal pet.ter na teba raz budu robit,mozno aj deti zien,ktorym ty nedoprajes viac
vobec nechapes o co zenam ide,ale to neznamena ked ja tu toto pisem,ze som proti muzom,urcite nie