Je to normalne?

Príspevok v téme: Je to normalne?
jezibaba

Ahojte mam 25 dve deti som sama s nimi,byvam u rodicov,mame velky dvojposchodovy dom mam 4mladsich surodencov takze doma sme 9.mame kazdy vlastu izbu.No ja som doma na materskej takze vsetko je na mne.Ja stale upratujem kazdy den aj rano aj poobede,problem malokto si u nas po sebe uprace.Snazim sa aby bolo stale navarene nieco upecene upratane.Ale nikto si to nevazi.Mama pride 10.30 rano z roboty je upratane,poperiem vyvesim to,bud varim ja alebo ona.ja ked varim tak zacnem skor ona kym sa priberie tak je aj 13hod,lebo ona musi najprv nieco ine a potom varit ako keby nemohla najprv dat varit a potom nieco popri tom robit.Ja to dokazem robit tak ze si dam prat a upratujem a kym upracem sa operie a vyvesim to.Alebo dam piect kolac a medzi tym umyjem riadi.Dufam ze to chapete.no pride sobota sme skoro vsetci doma ale ked ja nezacnem upratovat tak to nebude upratane,ako to viem?kolkokrat som sa aj ja na to vykaslala a nikto to neurobil aj tak som musela ja.A niekto mi bude vykrikat ze aj tak nic nerobim,ale ked je navarene upratane to sa vzdy samo to ja nie.oni budu sediet pit kavu ja blba nepijem a ja beham z handrou metlou a este ked nieco chcem je zle.A to mi budu aj iny ludia hovorit ale ty musis lebo si stale doma,a ked ta nebiju a mas co jest nemas sa co stazovat.Je to moja chyba beriem si vsetko tak osobne ssom citlivka a prehnane dobra na seba?neviem poradte mi

kafe

Ježibaba, je ťažko byť generálom v rodičovskom dome. Tam si rozkazujú tvoji rodičia. Ak ich neporiadok nezaujíma a mladšie deti k upratovaniu nevedú, vykašli sa na to, ty predsa nie si ich slúžka. Jednoducho z tvojho pracovného zápalu uber o polovicu. Ak ich požiadaš o pomoc, je zle, ak je bordel, nikomu to nevadí len tebe. Tak ak sa nechceš uštvať, musíš sa naučiť IGNOROVAŤ to.

Skús sa vykašľať na domácnosť a viac sa baviť s deťmi - kresliť, lepiť, chodiť na prechádzky.. veď si na materskej.

jezibaba

No mam 3sestry,jednej upratujem ja izbu ale ona nie je cez vikend doma.napriklad v sobotu bola som z mamou cely den prec ostali dve sestri doma a moje deti prisla som vecer a makala som ako fredka.lebo nic neurobili a ked som im povedala preco tak ze oni strazili deti a ja kolkokrat mam deti pri sebe som sama s nimi a stihnem toho vela

anjelik9

ja by som dačo nechala napr cez vik ked je mamina doma aj na nu dake upratovanie abo varenie a sak každu izbu si každy uprace sam raz za tyzden =) a ty si z "detí" sama baba či máš aj sestry?

jezibaba

No jje to tak nejak,vies len potom kedy sa mam venovat detom?a este mi zase budu vykrika ze sa detom nevenujem a ze nic nerobim ale fakt sa neviem rozkrojit

miauu

no mam pocit ze robis viac nez dost! ja neviem ako to s nimi riesit keby si im kazdy den zacala vs hovorit co si spravila, neuvedomili by si to potom??
ale je jasne ze ako mamicka makas jak fredka!

anjelik9

no to máš tak že keď si doma tak je ti blbé nepohnúť ani prstom keď vieš že ostatní chodia do roboty a prídu z nej unavení chcú si odpočinúť a ty si vyspinkaná v podstate nič nerobíš keď si nenájdeš no ale keď vidím že spravím poriadok a než dojde mama foter stačí spraviť bordel tak sa naserem a pár dní nič až pokým ma to nedožere že tu nebudem v takom bordely =)