Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže škodiť hrdza v hrncoch?

Príspevok v téme: Môže škodiť hrdza v hrncoch?
maco1

Mám kamarátku ktorá si kúpila lacné hrnce. Varí v nich ozaj rýchlo a dobre. Ale, obávam že skrutka ktorá dtží sklenenú pokrievku -JE CELA HRDZAVA- môže spôsobovať zdravotné problémy. Veď sa na nej zrážajú vodné pary a potom to kvapká do jedla. Viete o tom niekto niečo? Poradte mi prosím.

slniečko_xxl

Na nerezové hrnce sa používa nerezová oceľ 18/10, čiže 18% chrómu, 10% niklu. Na výrobu kuchynských drezov sa používa 18/8, na nože 13 % chrómu.

nerez?

no teda, som ztoho jelen :)
ja neviem, myslela som, ze nerez je nehrdzavejuca ocel...? nie je?
ale urcite by nemali nerezove hrnce hrdzaviet, ved preto sa to vola nerez. tak ked akoze nehrdzaveju, preco su zdraviu skodlive? stale som to tu z tejto diskusie nejak nepochopila.
no a aj konvice na varenie vody(na caj) mam nerezove a to denne pouzivame a pijeme na litre tu prevarenu vodu z nerezu-to neskodi?

mirka 23

Anne, no to ťažko povedať či su zdraviu škodlive, ale pravdepodobne ano, je to len napodobenina, ktovie aky kov tam bol použitý. Pri vareni sa to može uvolňovať do jedla.

Anne

Ked uz sme pri tych hrncoch...
Dostala som (svadobny dar) jednu sadu hrncov so sklenenymi pokrievkami s teplomerom, akoze kopiu Zepteru.
Na spodu tych hrcov je na niektorych napisane: "Seppter Solingen / Rostfrei / 18 -10 Edestahl"
A na niektorych len: Super Mega / Made in Germany"

Otazka znie: nestretli ste sa uz niekto s takymto vyrobkom? Ako zistim, ci nie su zdraviu skodlive? Da sa to niekde nejak otestovat?
Diky moc.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môže škodiť hrdza v hrncoch? - Fórum - ZDRAVIE.sk