Môže škodiť hrdza v hrncoch?

Príspevok v téme: Môže škodiť hrdza v hrncoch?
maco1

Mám kamarátku ktorá si kúpila lacné hrnce. Varí v nich ozaj rýchlo a dobre. Ale, obávam že skrutka ktorá dtží sklenenú pokrievku -JE CELA HRDZAVA- môže spôsobovať zdravotné problémy. Veď sa na nej zrážajú vodné pary a potom to kvapká do jedla. Viete o tom niekto niečo? Poradte mi prosím.

mirka 23

slniečko, tak si ich kup. Nerez a chirurgicka ocel je dosť velky rozdiel si myslim.
A nevravim, že smaltovane hrnce nie su OK.. ale ja by som v nich variť nevedela.

christy

smalt je sklenena vrstva na oceli... a pokial je nekvalitna a este k tomu na nejakej odpadkovej oceli tak dakujem pekne...

a ten hlinik v keramike je vraj uz nejako zluceny s kyslikom (opravte ma ak sa mylim) a mal by byt preto zdraviu neskodlivy..

vie niekto viac o tom?

slniečko_xxl

Mirka 23: Lacne nerezove hrnce mas v Polsku. Treba pozriet ci maju hrube dno. Nevidim rozdiel oproti Zepteru.

mirka 23

A to nematže nikto Zeptery? Ja by som tie hrnce nemenila. Niektore z nich už maju 15 rokov a nemenila by som.. Nevravim že sa z nich nemôže tiež niečo vylučovať.. ale určite to nie je nerez...

slniecko_xxl

Smalt je vpodstate sklo. Niktori ludia maju aj sklenene taniere, lebo v keramike je hlinik. A umelohmotne lyzicky :-)

christy

ok, nerezove nie, to je celkom jasne, ale smalt? mate na mysli tie smaltove hrnce, ktore sa vyrabaju momentalne v obrovskych mnozstvach v cine? :)

no ja neviem..

tiez uz som zufala niekedy z toho, mikrovlnku nepouzivam, pecieme a zapekame v skle ci keramike, ale hrnce? ake su ozaj zdravotne nezavadne?

lDenzl

Si pozrite navod na pouzivanie nerezovych hrncov.
Je tam to pisane,ze nie je vhodne skladovat kysle potraviny v nich.