Prerusovana stolica

Príspevok v téme: Prerusovana stolica
sakul87

Dobrý deň, chcem sa s Vami podeliť o môj problém. Mám 22 rokov. Problém trvá dlhšie, možno už aj dva roky a nikdy som mu nevenoval väčšiu pozornosť. Ráno keď sa zobudím tak chodím viac krat za sebou na veľkú. Dva-tri-niekedy aj štyrikrát. Často, nie vždy, mavam tenšiu stolicu a mávam nadúvanie kdesi v bruchu, ktoré je niekedy ale nie vždy neprijemne a naslednu pomalu plynnatost.

Bol som od základných, odborných až po komplexne špeciálne vysetrenia celeho organizmu, poprti tom aj na Sonografii, a všetky vysledky vylučili že by išlo rakovinu hrubeho creva. Lekari mi povedali že ide zrejme o syndrom drazdiveho hrubeho creva, nakolko patrim k ludom ktorý sa tak \\\"trochu\\\" viac stresuju a vela veci beru \\\"trochu\\\" viac vazne v skole, v praci a pod.. vlastne vsade vsetko beriem prilis moc vazne..

Može íst teda len o taketo prakticky nie nebezpecne ochorenie? Neviete coho moze byt priznakom ta tensia stolica?

Dakujem za odpovede

sakul87

myslis amalgan ako blomby v zuboch? ak hej tak mam ich dost.... teda moje zuby... skoda reci... sama blomba...

no zacnem vsetko menit... celkovo zivotospravu... viac sportovat, jest normalne jedla a tak...

placka

- máš amalgám v zuboch?
- užívaš antibiotiká alebo iné lieky?
- skús sa stravovať zdravšie, kupuj suroviny, nie výrobky, Napríklad mäso ťa vyjde lacnejšie ako saláma a má aj väčšiu výživovú hodnotu. Hamburgeri sú škodlivé, to je všeobecne známe. Zdravšie je varené alebo dusené mäso, alebo rezne. A tak je to so všetkými potravinami.
- doplň vitamíny, to vždy pomôže.

sakul87

hmm.. faktom je že tieto problemy mi prisli asi pred dvomi rokmi ked som mal navjäcsie stresy na vyske. Dost tazko zvladam stresy, ale su to aj stresy nielen zo skoly ale aj rodinne.. doma a pod.

Dalsie priznaky? vsimol som si že niektore casti jedal mi nevstrebava... napriklad zrnka na ciernom chlebe, alebo nieco podobne tvrdsie... (vraj toto maju ludia s tym syndromom)

tiez je pravda... ze moja strava bola akurat tie posledne dva roky co to pozorujem zalozena na hlupych nezdravych jedlach z fastfoodov, co samozrejme som nedavno uz uplne zo svojich jedal vymazal.

chemikalie to asi nie..

inak testy pecene, obliciek a pod. vsetky boli v poriadku, co mi lekar povedal ze to nebude nejak vazne, nakolko vazne ochorenia (napr.rakovina- metastazy..) by sa prejavili uz na tychto organoch..

placka

Neviem, typujem. Take veci sa nestavaju len tak. Nemas nejakymi chemikaliami poskodeny organizmus? Alebo či po nejakom mechanickom poskodeni konecnika (nieco tvrde spapala) nevznikli zrasty. Skus napisat aj ine zdravotne problemy ktore mas, aj ked s tym zdanlivo nesuvisia.