Manzelstvo po 14 rokoch

Príspevok v téme: Manzelstvo po 14 rokoch
irmicka

Museli sme sa strasne zmenit.Nehodime sa k sebe, neviem co s tym.
Brali sme sa po trojrocnom vztahu, ktory bol krasny. Rozumeli sme si, lubili sme sa. Teraz mame 2 deti v ml. pubertalnom veku. Nehadame sa, aspon myslim, ze obcasna vymena nazorov nie je hadka...ale zijeme tak akosi vedla seba, nie spolu. Ano, snazime sa to zmenit, takze obcas si spolu vyrazime, ale my sa uz nemame pomaly o com rozpravat...proste dvaja inkompatibilni ludia.
Ako rodicia fungujeme, aj ako spolubyvajuci, to je pohoda.
Sex adekvatny vztahu - asi 4x do roka.
A teraz co? Mame sa rozviest, ked inac vsetko funguje? Rodina? Keby sme nemali deti, asi by sme isli od seba. Toto sme si teda s muzom este nepovedali, ale myslim, ze by k tomu doslo.
Alebo si mame prezit tento zivot, ktory je krasny po vsetkych inych strankach, len ta partnerska chyba?
Ako sa k tomu staviate? Uvitam nazory ludi vsetkych vekovych kategorii aj stavov :)

christy

irmicka.. uz sa neobavam, ze do toho sklzneme, obaja mame uz taku kontrolku kdesi vo vnutri a vzdy, ked to ide trosku dole, tak sme voci tomu vnimavi.. obaja.. niekto raz manzelsky vztah prirovnal k zahrade.. ked sa staras mas sa z coho tesit.. pekna zahrada nie je o dvoch funkcnych sklenikoch :)

irmicka

Doubledog, vidim, ze viac nechces napisat, ale teda predpokladam, ze ste ostali spolu a zlepsilo sa to (kedze pises, ze to nebolo take vazne).
Christy, ved to, ze je to bezne...chcela by som to odstranit, alebo zabranit najhorsiemu. Vy to teda mate momentalne dobre. Myslis, ze sa ten chlad nevrati? Alebo to beries tak, ze je to krivka, ktora osciluje, ked sa snazis, a stale klesanie hrozi, len ked to nechas tak?
Rony, nemaj zbytocny strach, aspon budes vediet, coho sa vyvarovat. Dufam, ze nebudes robit paniku po tyzdni zlej nalady partnerky ci svojej...to nie je este "ono". Nam to uz trva roky. Urcite zmeny musia nastat, s tym som ratala aj ja, len aby to nebolo prilis.
Ze sa viazem na minulost? No ano, uvedomujem si to :) som schopna plakat pri romantickom filme o laske,nastastie viem, ze cas sa nevrati a nie je mozne byt zalubeny cely zivot:)
Nie, nie si drzy, ked sa pytas, ci mi nenapadlo hladat to u niekoho ineho. Rozmyslala som, ci to napisat...ja take nieco mam za sebou. Teraz si to asi u vas poseriem, ale stalo sa, nebudem sa hrat na nieco, co nie som. Je to uz dost rokov. To sme ale mali poriadnu krizu, muz bol doslova protivny, nechcel pomahat s detmi,aj ked mi bolo zle, hovoril dokonca "neotravuj". Aj tak som to nemala urobit. Niekedy na to nemyslim, ale ked si na to spomeniem, boli ma to ako jazva na dlani od diabla, ktory chcel podpis vlastnou krvou (spieva o tom Nohavica v pesnicke Never more: na dlani zaschlou kapku krve mam a tma je v sale, kdyz prijdou lijaky tak boli ten sram, a podivej se z okna, prsi stale) Mne teda neprsi stale, ale bolieva to obcas. Myslim, ze ma to bude mrziet cely zivot.Ale viem, ze uz to nikdy neurobim, toto mam vyriesene navzdy.

rony26

irmicka, mozno sa az prilis viazes na minulost...chcela by si aby to bolo take krasne ako kedysi, ale to uz asi nie je mozne...teda bol by som rad keby bolo...desim sa totiz takeho vyvoja ako opisujes...z krasneho vztahu sa po istom case stane nieco uplne ine a nikto nevie ako z toho von...a pritom ani jeden z vas (teda to sa len domnievam) neurobil ziadnu zasadnu chybu (napr. nevera a pod.)...takze len tak z nicoho nic to krasne odislo a zostali len spomienky...a este si myslim, ze ked je manzelstvo v takom rozpolozeni ako opisujes, ze tam netreba vela aby jeden z dvojice nasiel to co mu chyba u niekoho tretieho...nechcem byt drzy, ale nemala si uz pocit, ze je tu niekto iny s kym si si mala co povedat, s kym si si rozumela?nepreblesklo ti nic take hlavou?...ale podla toho co pises by bola skoda nieco koncit, cely vztah stoji na pevnych zakladoch cize si to ziada len nejake povrchove upravy...uz len prist nato ake...drzim palce

christy

irmicka prave ze vobec neposobis ako truba, len fakt presne neviem kde mas problem..

my sme na to boli podobne, len s malou obmenou, ze mne cosi aj chybalo v tom nasom 'dokonalom' manzelstve..

my sme napriklad zacali robit dost vela veco spolu po rokoch, sporty a tak.. dost nas to zblizilo.. a nasli sme spolocnu rec aj chut aj zaujem... stava sa to asi bezne ze sa dvaja trosku odcudzia..

irmicka

Kajka, skusim (vlastne to obcas aj urobim, ale nejak nemam lepsi pocit), mozno treba castejsie?
Doubledog, mali ste chladny vztah? Aj zene to tak pripadalo? Deti mate? A ako ste dopadli?

kajka01

irmicka ak sa ti zda vas vztah chladnyskus len tak znicoho nic objat manzela mozno to bude zo zaciatku aj tebe divne aj on bude vyhukany co sa deje...ale skus to takto zacat praktizovat castejsie ked budete spolu sledovat telku pritul sa k nemu..

irmicka

Doubledog, keby sa to tykalo teba, co by si za tie 2 tyzdne vymyslel? CO dalej? (co mas na mysli?)
Nemusime si oddychovat 2 tyzdne, myslim, ze ked si nechybame tyzden, ze po dvoch by to nebolo lepsie :) Plzak spominal, ze po 3 dnoch by mi mal partner chybat. Tak mne chybal, tesila som sa domov (bola som prec viackrat na tyzden), ale ked som naozaj prisla, nemala som chut mu skocit do narucia :)

doubledog

skuste si od seba oddychnut
dajte si povedzme dva tyzdne od seba, s tym, ze obaja pocas tej doby porozmyslate, co dalej.