Zuby mal uz niekto podobny problem alebo vie poradit?

Príspevok v téme: Zuby mal uz niekto podobny problem alebo vie poradit?
SalyY

mam paradentozu zubarka povedala ze casom mi zuby bude musiet vsetke predne vytrhnut.Ale kedze mam malo zubnej kosti nebude mozne mi spravit inu nahradu zubov iba zubnou protezou ,kedze som v mladom veku poradila mi moznost ist do Kosic kde sa tomuto problemu venuju,a mozno by mi implantovali nahradnu kost,ma niekto nejake skusenosti co sa tohto problemu tyka?dakujem

0vecka

2 GAGA to je normalne ked si zacvakas na nejaku sukromnu starostlivost... ale to ze su mili este neznamena ze ti to nedodrbu...

GAGA

Idem dať urobiť mini inplántaty,v Trenčine.Taky pristúp k pacientovi som
poznávam prvý krát,celý kolektív - vinikajúci,pohoda,žiadny stres.Uvidím ako celé skonči sa,to je na dlhý čas...

GAGA

V 2009 roku vytrhli 10 zubov,v nemocnice BA,mám protézy,nosím len hornú, spodná vôbec nedrží sa.Mám 68 rokov,berú lieky-na kosti /mám ich riedky/.Nedoporučil zubár mini implantáty,že mám malo kosti,a berú /\"Alpha D 3\"na kosti/,inak mám alergiu na vône - /parfém,cigarety,saponáty/....-\"Berodual-N\" inhalátor, vždy pri sebe. Bez zubov moc ťažko,ovocí,zeleninu -milujú,vypustila z jedla....Protéza padá... Najlacnejší alternatívu - KTO poradí???!!!Na obe protézy...čo hodne pre mňa??!!

Zuzana1970

Eva531 : Zdravím vás . Môžem vás poprosiť o telefonický kontakt ? Bola by som veľmi vďačná , totižto potrebujem poradiť od osoby s podobnými problémami . Vopred ďakujem .

Eva531

Napriklad ja byvam v Novych Zamkoch a k zubarke chodim do Bratislavy a viem velmi dobre, preco. Dnes uz si aj ten posledny debil na internete precita, ze aspon raz za dva roky by nam mal zubar standardne v ramci prehliadky urobit röntgenove vysetrenie - ortopantomogram a bitewing. Ortopantomogram sluzi na to, aby sa posudil stav kosti a bitewing zase na to, aby sa odhalili skryte kazy v medzizubnych priestoroch, ktore sa nedaju volnym okom vidiet. Ale v Novych Zamkoch to ani jeden zubar nerobi, pretoze tam totiz zubari pracuju na urovni 18-teho storocia a kazdy uvedomely a dobre informovany pacient, ktory ma aspon stipku zdraveho rozumu, vezme nohy na plecia a ujde odtial kade lahsie. To uz pomaly vyzera tak, ze pacienti vedia viac o svojich pravach a o povinnostiach zubarov voci nim ako samotni zubari. Dalsia vec je ta, ze vsade sa uz hovori a pise o tom, ze aspon raz za pol roka by sme mali chodit k dentalnej hygienicke na profesionalne cistenie zubov, ale v NZ veru ziadnu dentalnu hygienicku nemame. Ked som raz v NZ povedala zubarovi, nech ma posle k dentalnej hygienicke, tak sa na mna nechapavo a prekvapene pozrel, ako keby som spadla z oblakov, ze co to vlastne od neho chcem. Ale ani on sam mi ten plak a kamen zo zubov nikdy neodstranil. Tak som si o nom pomyslela svoje a pevne som sa rozhodla, ze k tomuto panovi uz nikdy viac!!!

Eva531

Jasbkeka, presne tak, mas pravdu, ze clovek si musi vsetko nastudovat, lebo inac nas oklamu a to plati o velkej väcsine slovenskych zubarov, cest vynimkam, ale tych je velmi malo. Ja mam tiez so zubami nejake problemy a bohuzial najviac mi zubari ublizovali v case, ked este skoro v ziadnej domacnosti nebol ani pocitac, ani intetrnet a ludia boli neinformovani, lebo si informacie jednoducho nemali odkial zistit a na svoju neinformovanost doplacali, pricom mnohi doplacaju este aj teraz, pokial necitaju na internetove zubne poradne, clanky o zuboch, diskusne fora a podobne. Samozrejme, ze nas cas je vzacny a neda sa cele dni iba vysedavat na internete, ale zivot je kruty a na Slovensku obzvlast a kto si ten cas nenajde, ten na to skor, ci neskor doplati.

Eva531

Ak mate malo kosti, tak za pokus by stalo opytat sa na BOI implantaty. Na BOI implantaty staci o 60 % mensia kost ako na klasicke implantaty. Taketo BOI implantaty si potom nevyzaduju ziadnu augmentaciu, ziadne dorabanie kosti. Daju sa vlozit aj u pacientov, ktori su po paradentoze. Robi ich iba jeden jediny zubar na Slovensku, a to je MUDr. Aurel Ducko, ktory pracuje v Bratislave. Osobnu skusenost s nim sice nemam a paradentozu nastastie tiez nie, ale mozno vam to pomoze: www.bielezuby.sk

jasbkeka

Presne tak,pozor na tie implantáty, hlavne si vyberte dobrého zubára a predtým si všetko radšej sami naštudujte, aby vás niekto neobabral.

Lebo bohužiaľ na Slovensku si väčšina súkromných zubárov urobila z tohto povolania zlatú baňu. Keby to aspoň robili kvalitne. Česť výnimkám.

No čo už to je tá naša "úžasná" slovenská mentalita. Na každom sa nabaliť, bez štipky zodpovednosti.

Len keby to tak každý robil v svojej práci, tak to by vyzeralo.