Pravidelná strava - 5x denne

Príspevok v téme: Pravidelná strava - 5x denne
Eternity

Pred troma dňami som sa odvážila a váha mi ukázala prvý krát v živote trojciferné číslo..skoro som odpadla a odhodlala som sa že to musí ísť dole..Nejak extra sa neobmedzujem,stravu som si rozdelila tak,že jem okolo siedmej,okolo decviatej,okolo pol jednej ,tretej a pred piatou-a po piatej nejem...pijem vela vody a jem vlakninu v talbetkach,aby som necitila pocit hladu...no aj tak sa bojim,že na mna počase príde "vlčí hlad"a naservírujem si aj chladničku...Mám len 15 rokov,no tragické je,že som sa snažila schudnut od svojich 9 rokov čo chodím na endokrinologiu,a taktiež somsem písala s hmotnosťou ale o 40 kíl menšou...Máte nejaké tipy alebo triky,aby som necítila hlad??....snažim sa stiahnut si žalúdok,jem menšie porcie...myslíte že to pomôže?...

email222

Ono sa sice hovori ze tak sa ma jest ale je uplne ine ked je 5x denne muz co chodi behavat a cvicit a uplne ine ked je zena ktora cely den sedi v kancli ... Mne napriklad uplne staci jest 3x denne ranajky, obed a nieco male na veceru...

Susan11

Jem ráno okolo 9:00 - 9:30 raňajky, obed 11:30 , olovrant 15:30 a večera 17:00 - 18:00 . Mám tiež problémy zo štítnou žľazou a preto som viac pri sebe ako by som chcela. No začala som k pravidelnejšej stave vymedzovať všetko sladké , cvičím vždy jednu hodinu večer napríklad od 19:00 do 20:00 a chodím pár krát do týždňa aj von na bicykel a podarilo sa mi tak do týždňa schudnúť aj dve kilá . Preto myslím že schudnúť sa dá aj keď máme štitnú žľazu len musíte sami chcieť .Treba sa poriadne obetovať a to stojí istú námahu.

winki

Pred raňajkami....čistú vodu, prípadne vodu s vytlačeným citrónom, aspon pol litra. Mlieko by som nahradila čistou vodou, resp. bielym jogurom a k cereáliam pridala ľanové semiačka. Ten jogurt na desiatu jednoznačne bez rohlíka. Musli tyčinky určite nie a chleba len celozrnný a salámu....fuj.

kalisander

ja mam 13 rokov a 83 kilov ale vobec na svoju vahu nevyzeram pretoze mam aj tazke kosti, ale aj tak mam nadvahu. somaj dost vysoka, mam 178 centimetrov. velmi mam rada sladkosti. snazim sa schudnut uz 3 roky a stale to odkladam. pravidelne sa stravovat som vydrzala asi len 3 dni ale urobila som za tym hrubu ciaru a rozhodla som sa konecne schudnut. a tak som zacala odznova a citim sa vynikajuco a nepotrebujem az tak vela zjest. baby odporucam dat si pred ranajkami pohar pomarancoveho dzusu a zjest malu misku cerealii s mliekom, na desiatu ovocny jogurt s rozkon, obed normaly co je navarene, len v mensej porcii, ako olovrat nejake ovocie alebo zeleninu ak nie je tak staci musli tycinka, na veceru krajcek chleba s nejakou salamou a zeleninou alebo zeleninovy salat pijem len cistu vodu a nesladene ca je a cvicim 3-4 krat za tyzden. mozete i dat aj nejaky kolac ale len na olovrant alebo na desiatu hlavne nie na veceru. ale najviac 2 kusky. vazit sa vsak treba raz za mesiac pretoze by sa z toho mahla vyklut zavislost nie je dobre vazit sa kazdy tyzden alebo den

Bellisa

Ahojte, z dôvodu anonymity tu nebudem uvádzať meno a chcela by som vám poradiť ako schudnúť. Nikdy som nemala veľa kilogramov, ale samozrejme sa mi to veľa zdalo. Na moju výšku I74cm som mala 63kg, ale potom som sa rozhodla s tým niečo urobiť. Zredukovala som si stravu a držala som dietu až kým som prišla na to, že skutočný výsledok prišiel až keď som začala jedávať pravidelne 5 krát denne a to do obeda ovocie a po obede zeleninu, samozrejme, všetko s menším obsahom tuku. Cvičievala som každý deň inak, alebo som si šla proste len zabehať, na schudnutie je najlepšie behanie, viem, že pri ľuďoch je to individuálne, ale aj moja cesta možno niekomu ukáže správny smer, teraz mám 53kg a cítim sa lepšie ako hockedy predtým :)

A-Z

Super, to ma tesi,ze jedavas aj veceru :) Nuz a ten rohlik s ostiepkom by nebol zase az tak velkou tragediou, keby si k nemu zbastila este nejaku zeleninu, napr. velku papriku (hoci ostiepok v diete radsej nie - je to tucny syr). Ta zelenka takmer ku kazdemu jedlu je super preto, ze vlaknina z nej z casti brani vstrebavaniu tokov z potravy.
Biely jogurt, jahody, musli? To je uz nejaka hotova zmes? Raz za cas ano, na ranajky je to vhodnejsie ako navecer (telo ma este sancu v priebehu dna tieto kalorie spalit) - ak je to hotova zmes, byva casto plna cukrov (hoci ti az tak sladko nemusi chutit) a plna tiez tuku. Ak ti mozem poradit, skus si doma robit svoje "musli", ktore mas aj na niekolko tyzdnov, nuz a su nielen zdravsie, menej kaloricke, ale aj cenovo vyhodnejsie: ovsene vlocky (odporucam "jemne" - je na papierovom balicku napisane, netreba ich namacat), do toho nasekas orechy podla chuti - napr. lieskove, vlasske, mandle a nekandizovane susene ovocko - hrozienka, marhule, brusnice, figy a pod. No a z tejto zmesi si par lyzic mozes dopriat na ranajky, zaliat mliekom, jogurtom, vodou, prip. aj urobit ovsenu kasu.
No a na obed mas, dufam, aj nejake masko a prilohu, nielen ten salatik. Olovrant? Moze byt aj to ovocko menej sladke, alebo kalerab, kusok chlebika celozrnneho s acidkom, al. s tofu a pod. Na veceru je vajicko malo, mozes pridat aj kusok chudeho maska, hydinovej sunky atd. Alebo zapekanu brokolicu s rozmiesanym vajickom a nizkotucnym nastruhanym syrom, aby sa ti tie salatiky nezunovali.
Este si davaj pozor, aby si nejedla prilis malo, lebo aj nedostatkom kalorii na den sa ti moze metablizmus spomalovat a setrit vydajom, cize neochotnejsie sa tvoje telo bude zbavovat tuku, casom by sa mohlo chudnutie vyrazne spomalit az zastavit.
No ale vedies si dobre, drzim palce! :)

Eva 27

moja to stravovanie co napisala mimika* by si mala skusit lebo v Tvojom veku nie je vhodne jest na obed salat. mama toto skusala v jednom zariadení pod dohladom a velmi pekne schudla. Zo začiatku je to boj ale stoji to za to. popritom cvicenie a spevnovanie na fit lopte. Cvicenim myslim pod odbornym dohladom a nie na strojoch.inak pomaha aj 30 minutovy beh denne. tam zapojis vsetky svaly.ale zasadne je, ze si myslim, ze by si mala v prvom rade zmenit lekarku.nieco asi nefunguje tak ako ma.

to stravovanie ale pozostava z viacerych bodov, ktore sa musia dodrziavat. zakladom je pravidelne a vyvazene jedlo.

velmi drzim palce.. :)