Alergia na nikel

Evy74

Neviem, či alergia na kovy súvisí s ťažkým dýchaním, ale podľa vlastných skúseností viem, že syntetické pracie prášky zhoršujú alergiu. Priateľka mi poradila, aby som vyskúšala praciu guľu namiesto pracích práškov a od vtedy ma nesvrbí koža od gombíkov na rifliach. Na začiatku som neverila, že sa dá vyprať aj bez prášku, ale prvé pranie ma presvedčilo. Má to len takú nevýhodu, že každý mesiac sa musí guľa položiť na slnko, aby sa nabila. Tu píšu, že na akom princípe funguje: www.praciagula.sk

mariaaa

AHOJ
...no,HLUCHVAKU mam doma nasusenu od minuleho roka,sama si zberam bylinky a susim a kazdy rok cerstve...chcela som to na oblicky,precistenie-lebo uzivam B-KOMPLEX FORTE tak aby sa trosku precistili...
CHILLI som pouzivala a pouzivam stale,aj papriku-nemam rada ked nie je stiplava
aspon trochu musi palit...a chylli som aj pestovala doma a teraz uz len mam nasusene,lebo odkedy nemozem tak nepestujem...
ale trochu pridavam do jedal polievky,masa atd.
ale asi nemala som den,na neho-neviem...
no,ale tak uz pre seba ho vynecham uplne...
a tie injekcie...tak tento tyzden co pride pojdem,tak poviem lekar.som zvedava co mi na nich povie...

:0)))) pobavil si ma,ze som cislo...ZE SKUSAM NA SEBE NEJAKE VECI...:0)))) prave,ze ja som dost opatrna na skusanie...a uz priblizne viem,co mozem co nie,ale niekedy je den,ze sama neviem co mi poskodi i z veci,ktore sa mi zdali bezpecne...a druhy krat po zjedeni mi nic nerobili...
to je prave ten problem,ze ja mam take chulostive travenie,ze clovek nevie ako sa ma chovat pri nom kolko krat...ked si spomeniem ako mi bolo fajn ked som bola uplne zdrava a nic ma netrapilo...
takze ked ty mas travenie ok,tak aj preto ti potraviny co obsahuju nikel nesposobuju problem a este ked mas silnu imunitu tak je to pre teba VELKE PLUS...
len ti zelam aby to aj tak nadalej ostalo...

lDenzl

Ahoj:)
Tak ja som objavil v DM sprchovu emulziu Balea Ultra Sensitive bez farbiv,parfemov a konzervantov. Je to super vec:)

No pockaj.....ty si davas chilly?? :P
No ja nemam problem so zaludkom ale pri takom koreni je aj mne zle:)) Nem dobre robis:)) A ta hluchavka bola po zaruke?? Ty si teda eso:P Skusas co znesies??:)))

Ozaj.....ved si kup jod pod nazvom Kelp.....su to morske riasy a tym si urcite nic zle nesposobis. Aj ten vapnik dodavaj aspon pomocou tabliet. Je aj v praskovej forme len za ziadny slak si teraz neviem spomenut nazov:/ Bez umelych prisad je.

No chcel som sa dozvediet,ze kedy ides na kontrolu z dovodu tych injekcii......ze co a ako.

mariaaa

...no,nezavivim jej,tazko sa hladaju dobre kremi atd.ked cloveku nieco je...ja som napr.zistila,ze aj chlorovana voda mi skodi,aj tekute mydlo-vysusuje mi strasne ruky a sprch.gel tiez mi vysusuje cele telo/takze ho ani nepouzivam/
a k tej praci,ja som mala take obdobie,ze sa mi to vyhodilo na ruky okolo velkeho palca zhora na obidvoch rukach...natierala som si to na noc mastickou od koznej-zmizlo to...na cas...
a po case sa mi to zasa objavilo a tak sa to opakovalo...
ani neviem kedy zacala som pouzivat cervenu indulonu/mali sme ju doma/lebo po praci som mala velmi suche ruky...a odrazu mi vsetko zmizlo,ruky sa vycistili a odvtedy mam-krasne ciste ruky-len aby som nezakrikla...
takze si myslim,ze ta indulona mi pomaha...
no,a ze na nieco bola dobra vypoved?asi ano...lebo som aj zacala pekne priberat...a spanku mam dostatok a to je aj vidno/ALE VYPOVED SOM DOSTALA NESPRAVODLIVO/
...jedla som ten tyzden potraviny co obsahuju NIKEL,ale neviem posudit ci mi po nich bolo,alebo nebolo zle,lebo hned po zjedeni mi nebolo,ale vcera doobedu som zasa dostala NENORMLANE KRCE V CREVACH...
tak neviem ci je to nasledok NIKLU,alebo este som robila kuracie maso -dala som tam trochu chilly /z cestovinami tiez obsahuju nikel/
a este som po dlhej dobe pila caj z bielej hluchavky a nebol nejak chutny...:0((((
tak teraz neviem,ku comu mam pripisovat tieto krce...
CHILLY -je tiez dost nebezpecne pre moje creva-ale ja som dala len trosicku...
vies,u mna treba pochopit jednu vec...mne KAZEIN znicil a velmi oslabil creva travenie a cele telo-vnutornosti/lebo od roku 1996 do 2008 som jedla qanta mliecnych vyrobkov-ktore za tie roky mi urobili velku paseku v tele/ atd.mala som helikob.brala som trojkomb.to mi tiez dost ublizilo atd.mala som gastritidu a nejake este diag.na gastre...
preto,ja som na vela potravin chulostiva...mozno keby som nemala tieto problemi,inak znasam nietore potraviny...
ty,okrem toho,ze si alergicky na nikel,mas travenie uplne v poriadku,tak ty si uplne iny pripad...
ak toto pochopis potom pochopis aj mna preco som tak opatrna...aj na NIKEL a potraviny,ktore ho obsahuju...
vies napr.ked som chodila do prace,denno denne som namiesto MASLA/ktore nemozem/ pouzivala HORCICU...a nedavno som citala,ze je nevhodna horcica koli st.zlaze...TAK TERAZ ROZMYSLAM,ZE AJ TYM SOM SI ASI TU ST.ZLAZU NARUSILA...
...ale nemozem vsetko zvadzat len na nu,lebo chudnut som zacala doma,este som do prace nechodila/a nejedla tolko horcice/...3kg som schudla doma a 2kg ked som zacala chodit do prace,ale tam som sa dorazila UPLNE...
JA SOM MALA TRAVENIE ***PERFEKTNE***...MOHLA SOM JEST VSETKO,A NIKDY MI NIC NEBOLO...NEVEDELA SOM CO JE TO BOLEST KRIZOV, CHRBTICE,SVALOU ATD.CO JE TO NAFUKNUTE BRUCHO...alebo nikdy mi nebolo zle od zaludka atd.
***POZNALA SOM LEN BOLEST HRDLA A ZUBOV/OBCAS/***
a odkedy mi sestricka nakazala,jest vela ml.vyrobkov koli VAPNIKU odvtedy to zacalo ist so mnou DOLU VODOU...
je to na dlhe pisanie...vtedy som nemala dovod,tej sestricke neverit,tak som jedla QANTA ML.VYROBKOV a cim mi bolo horsie tym som ich jedla ESTE VIAC...bol to taky zacarovany kruh...a tazko sa s tym zilo,ked som sla k lekarom,ze mi je zle atd.a oni len na mna pozerali ako na HYPOCHONDRA...a najviac ma pobavil vyrok jednej sestricky ked povedala -VY TAK DOBRE VYZERATE,AKO MOZETE BYT CHORA-:0))))
TAKZE ONI NEPOZERALI NA TO,AKO SA CLOVEK CITI ATD.ale na to ako vyzera...FAKT DIVNE LIECENIE,a aj podla toho potom pisali do karty atd.takze ja som nemala ziadnu sancu sa tak skoro dopatrat co mi je...hoci som robila preto vsetko,ale prisiel cas kedy som spoznala zenu cez internet ,ktora mi velmi pomohla no a potom aj ostatnych ludi...a lekarov...ale tym cim som si ja presla,neprajem nikomu,len takym co si myslia,ze si vymyslam...A TO MOZEM POVEDAT,ZE SOM BOLA UZ HROBAROVI NA LOPATE...stale nemam nic vyhrate-lebo to TRAVENIE UZ ASI NIKDY NEBUDE TAKE AKO PREDYM,ALE sa ZLEPSILO...
PRETO MUSIM BYT VELMI OPATRNA NA JEDLO ATD.
PISEM TI LEN ZHRUBA CO SOM SI ZAZILA,LEBO PODROBNE SA TO OPISAT NEDA...
... ked mas nieco zvonku,co si liecis,tak vidis,ako sa ti to hoji atd.ale ked clovek ma problem zvnutra-tazko sa lieci,lebo nevydno v akom stadiu atd.to je...O TO JE TO TAZSIE...
UZ SOM TU TOLKO TOHO POPISALA O TOM,LEBO SOM BOLA BEZRADNA,NEVEDELA SOM CO MI JE...PRICHADZALO MI VELMI ZLE,NA UMRETIE ATD.A NEMAL MI KTO POMOCT...LEZALA SOM V POSTELI,BEZVLADNA,NEMOHLA SOM SA KOLKO KRAT ANI NA NOHY POSTAVIT,AKO KEBY MA NECHCELI DRZAT-STRATILA SOM SILU ATD.RUKY SOM MALA TAKE SLABE A BOLELI MA-VYPADOVALO MI VSETKO Z RUK,AKO KEBY SOM STRATILA CIT,DOSTAVALA SOM KRCE-KED SOM SA NATIAHLA V KRKU,V LYTKACH-ALEBO KED SOM SA LEPSIE NADYCHLA A VELA INEHO...LEN PAN BOH JE MOJIM SVEDKOM...vie najlepsie cim som si presla...
no,ale som tu popisala toho,aspon budes mat co citat...:0)))))ak sa ti vobec bude chciet citat :0)))))
***

...ake vysetrenie myslis?lebo na st.zlazu idem podla toho ake budu vysledky...potom ma cakaju ine vysetrenia...zasa...

lDenzl

No najviac dlane a suchu pokozku na celom tele. Pouziva maste od excipialu az po neviem co. Nadsena injekciami nie je lebo vraj dost bolia ale tak skusat treba vsetko ak je moznost zlepsenia.

Tak asi naozaj si pracovala s nevhodnymi materialmi:/ Na nieco je aj dobre,ze uz tam nie si.

No a nejaka reakcia na to jedlo? Ziadna,ze?:)
Ozaj....kedy ides na vysetrenie?

mariaaa

...no nie je...ale kazdy to berie inak...nechce sa mi to tu rozoberat,lebo tema je uplne o inom...tak potom kde ma ten ekzem-a ma ho vela,ci len tak niekde ako ja na rukach?
no,ja mam teraz pokoj,mam cistucke ruky...tak neviem,ci to bolo aj pracou,ze som bola v kontakte s vecami co obsahuju nikel a ktovie,co este obsahovali...

ako to myslis po novom,ze sa stravujem?nic som nezmenila,len som zacala pridavat potraviny,co som vynechavala koli NIKLU...
no,a este koli JODU-teraz nejem nejake veci...krore zabranuju vstrebavaniu...ale tak tiez ich raz za cas urcite budem jest...lebo to tiez su dost dolezite veci,ako kapusta,brokolica/myslim,ze ked budem v malom mnozstve jest,tak mi neuskodia/
a MLIEKO A MLIECNE AVYROBKY NEMOZEM,JE TO PRE MNA ***JED***
toto musim vynechat,ci chcem alebo nie...a vyrobky co obsahuju mlieko atd.a je toho tiez dost,ale tak sa da nejak zvladnut,hoci mi chybaju jogurty,tvaroh,puding atd.mlieko ako take mi vobec nechyba...
a ty?ako sa mas?