Alergia na nikel

mariaaa

AHOJ DENZ vidis sam,co sa tu rozbehlo,len nemysli si ze sa rozbehli hodinky :0)))))
tie nemaju nozicky,len rucicky...

lDenzl

Ahoj mariaa:)
to co sa tu rozbehlo?:))
Hodinky kvalitnejsie z dovodu,ze neobsahuju lacne zliatiny ,ktore sa lahko vstrebavaju do pokozky.Remienok a tiez cela cast puzdra hodiniek cize obal.

mariaaa

SLNIECKO...velmi pekne ti dakujem za ochotu,ale napis to tu,ved tym mozes pomoct aj inym nie len mne...urcite to prijmu a budu radi...za kazdu radu...

mariaaa

...tu vylucovaciu metodu som uz robila...
pred par rokmi,ked som presne nevedela,co mi skodi...slzili mi oci,opuchali,robili sa mi vyrazky po hodinkach,mala som suchu plet atd.
a podla knihy JEDLO AKO JED,JEDLO AKO LIEK...
som prave zacala s tou vylucovacou dietou...ale aj tak mi to nejak nepomohlo na 100%,ale trochu som si pomohla...
tak som v SLOVENKE citala o alergii na NIKEL a vtedy som vynechala licenie-oci sa mi ukludnili-/lebo riasenka obsahuje nikel/
obmedzila som aj potraviny co obsahuju nikel...atd.ale potom som bola aj u imunolog.ta mi dala antih.
a postupne sa mi to nejak dalo do normalu vsetko....
...ale stale mi nie je jasne-ci mozem jest potraviny co obsahuju nikel ci nie...
lebo je ich cim dalej tym viac,ako tak citam o nich...a ja kedze musim drzat PRISNU DIETU AJ KOLI KAZEINU,MAM VELMI MALY VYBER NA JEDENIE...tak by som potrebovala toto vediet...NEVIEM SA K TEJTO ODPOVEDI NIKDE DOPRACOVAT...
KOZNA MI POVEDALA,ZE KLUDNE POTRAVINY MOZEM JEST,ZE MI NESKODIA,LEN SA MAM VYHYBAT KOVOVIM VECIAM A VSETKEMU CO OBSAHUJE NIKEL,ALE JEST TIETO POTRAVINY CO OBSAHUJU NIKEL MOZEM...
NEVIEM,CI BY MI NA TUTO OTAZKU SKOR NEODPOVEDAL LEKAR NA GASTRE...

mariaaa

...nasla som taky clanok...toto viem,ze sa to dostava kozou do krvi atd.
ALE MNE IDE O NIKEL V POTRAVINACH...KTORE ZJEM A DOSTANEM NIKEL DO SEBA...CI MA TAKE ISTE ZLOZENIE AKO NIKEL V KOVE-NAPR.V HODINKACH,KOTRE NOSIM ZVONKU...
napr.KAZEIN...krav.mlieka ma ine zlozenie ako KAZEIN napr.kozieho mlieka...ALE UZ NEMOZEM ANI KOZIE MLIEKO PIT-KONZUMOVAT...

mariaaa

Časté otázky
Prečo je potrebné kúpiť si kvalitnejšie hodinky?
Predovšetkým preto, aby ste mali dobrý pocit, že neškodíte svojmu telu. Lacné hodinky vyrábané z obecného kovu (mimo obecného kovu bez niklu) obsahujú ťažké kovy (nikel, kobalt, olovo a iné), ktoré sa nosením dostávajú cez pokožku do tela a po prekročení určitej hranice vyvolávajú alergické reakcie. Doba, po ktorej sa objavujú alergické reakcie je u každého individuálna. Niekomu sa alergia prejaví skôr, niekomu až za podstatne dlhší čas. Ale ja viac ako pravdepodobné, že sa reakcia prejaví u každého. Alergické reakcie nemusia byť len vyrážky alebo začervenaná pokožka pod hodinkami, ale ťažké kovy môžu vyvolávať aj iné alergie. Bohužiaľ vo všeobecnosti platí, že čím lacnejšie sú hodinky, tým väčší podiel majú ťažké kovy v spomínanom materiály. Ďalším nezanedbateľným faktorom je reakcia kovu na ľudský pot. Kov oxiduje a zanecháva farebné stopy na pokožke. Oxidáciou sa narúša povrch púzdra, čím sa doň dostáva voda a prach. Znehodnocuje sa tým stroj hodiniek. Obrazne povedané: Keď dáte aj najdrahší stroj do nekvalitného a zle utesneného púzdra, púzdro sa oxidáciou naruší a stroj sa znehodnotí. A naopak: Keď dáte lacný stroj do kvalitného dobre utesneného púzdra, má šancu fungovať dlhšie ako drahý stroj v prvom príklade. Čiže kvalitné, dobre utesnené púzdro s kvalitným strojom je tá správna kombinácia. Keď sa táto kombinácia umocní zaujímavým dizajnom alebo známou značkou, napovedia hodinky aj niečo o Vás.

Aké hodinky by ste doporučili alergikom?
Záleží od typu alergie. Ak máte spravené testy na alergiu a výjde Vám jednoznačne alergia na nikel, treba hľadať hodinky bez obsahu niklu (plast, obecný kov bez niklu, oceľ, titán, keramika, striebro, zlato, platina). Ak ste sa ešte nedali otestovať a máte reakciu na hodinky z kovu, určite by som doporučil hodinky z plastu, ocele, titánu, keramiky a drahých kovov.