Od rana do vecera ten isty problem

Príspevok v téme: Od rana do vecera ten isty problem
PalickaP.

Mam 19 rokov a extremne problemy s nizkym sebavedomim. Uz od detstva som patrila k ludom, ktorym vyhovovalo takmer cokolvek, , neboli priebojni a boli hamblivejsi a menej komunikovali s okolim. Ale pozor, nikdy som nebola zakriknuta.Na zakladnej mi znizovali sebavedomie spoluziaci, pre nich som bola proste biflou, co mala same jednotky, pricom podla mna na zakladnej, pre priemerne inteligentneho cloveka to nie je ziaden problem. Skoda, ze az dnes viem, ze som si z toho nemala robit tazku hlavu. A samozrejme boli aj ine elementy, ktore sa podpisali na mojom sebavedomi. Potom prisla stredna, so sebavedomim sa to vtedy vysvihlo vyssie, ved mala som nejake tie vztahy, obcas lietali aj komplimenty:)...Ale teraz to ide opat dole vodou. Skusala som uz rozne rady z internetu, ako si zdvyhnut sebavedomie, snazila som sa vsetko dodrziavat.Ale fajn bolo len docasne. Staci jedna neprijemna vec, a vsetka snaha je beznavratne prec. Pisem, lebo uz nevladzem bojovat s tymto problemom, na svoje nizke sebavedomie myslim od rana, kedy vstanem, az pokym nejdem spat, som nim uplne posadnuta. A akoby nebolo toho vsetkeho dost, mam este problemy s cervenanim, dokonca najnovsie aj s komunikaciou. Bojim sa pohladov inych ludi, bojim sa, ze sa mi niekto pozrie do oci, a ja nebudem vediet kam sa mam pozriet. Brani mi to v normalnom plnohodnotnom zivote. Inak, ak si toto vsetko odmyslim, som uplne normalna, nahodou rada sa chodim zabavat, rada srandujem, milujem diskoteky, mam priatelov. Ale citim, ze tento problem ma zacina od vsetkeho, co mam rada oddelovat. Ak sa tu najde niekto s podobnym problemom, alebo niekto, kto by vedel pomoct bola by som rada.

PalickaP.

Janka24 Ved prave, na internete mi komunikacia nerobi problem. Az ked som s niekym zoci voci, citim sa neista a neviem viest normalnu konverzaciu. Ked si dam napr. trosku alkoholu, neistota mierne zmizne, a vsetko je v poriadku. Ale nalievat sa kazdy den:D ? To by asi neslo:)

PalickaP.

sway: Ved ja si z toho urobim obcas aj srandu. V podstate som taka vesela kopka, ale tento problem ma tyra psychicky. Nejde len o to, ze poviem blbost, ale mna to zablokuje a neviem dalej co povedat. Je to dost velky problem, najme ak mam skusky, a treba rozpravat, ja vtedy prestanem mysliet, a aj na to, co som sa naucila si neviem spomenut. Potom ked som v klude sa mi vsetko vybavi. A stava sa to pravdidelne, stazuje mi to zivot v skole, medzi priatelmi, medzi cudzimi, proste vsade. A zvysovat si ho na slabsich? Hm na to som prilis dobra :)

janka24

Palicka,ale ako si všimam, máš pekný pravopis-taký komunikatívny a viš pekne podat problem. Možno iba potrebuješ si v hlave premysliet skor než niečo povieš a ČO povieš,lebo v pisaní si dobra a nie je to nič nezmyselné..

sway

PailckaP. a ty vies preco mas nizke sebavedomie?Ved to nevadi,ak povies nejaku blbost..Okrem toho pises,ze sa ti to stava casto,tak uz by si si mohla aj zvyknut a ked tak spravit si trochu srandy aj zo seba:-)
Inac ma nenapada aka rada by sa ti hodila..Ludia si vacsinou zvysuju sebavedomie na slabsich a to asi neplanujes...

uhlie

UHLIE : Ty si chudak ak to vidis takto, najprv si nieco nastuduj, a potom hovor nieco o mentalnej retardacii, okej? Z takych ludi s plytkymi recami ako mas ty sa mi chce vracat. Ak by si nieco vedel o nizkom sebavedomi, tak by si vedel aj to, ze pre takychto ludi je velmi tazke prezentovat sa v spolocnosti, pretoze sa viac sustredia na na seba, ako na to co hovoria, a mozu mat aj IQ 140 a povedia nejaku blbost.

PailckaP.

A k tomu dokumentu the secret: americania urobia so vsetkeho nieco big, neuveritelne a prehnane. Ja to vidim takto, realisticky. O ziaden zazrak sa nejedna, ide o to, ze ak nieco clovek skutocne chce, tak pre dosiahnutie toho nieco aj urobi. Nespadne mu to len tak z neba rovno do narucia, ako to bolo prezentovane vo filme.

PalickaP.

Mam kamaratky, aj jednu fajn blizsiu kamaratku, ale akonahle sa objavime v spolocnosti, tak vsetci sa krutia len okolo nej, este dokonca sa najdu aj debili, co mi budu pisat aku mam krasnu kamaratku. Naozaj je to velmi tazke si popritom zdvihat sebavedomie, aj ked nie som skrata. Len kamaratka je krajsia, oblubenejsia...No moje sebavedomie nesuvisi len s vzhladom, to by bolo to najmenej. Je to aj o vyjadrovani sa v spolocnosti, priste ak niekoho stretnem, skym treba pokecat, dostanem blok a taram same somariny, akoby som mala tremu. Rozmyslam viac nad tym, ako posobim na toho cloveka, nez nad tym, co hovorim. Rada by som to ovlyvnila, viac sa sustredila na komunikaciu, ale to sa neda. V tom viazne moj problem, ze viem co robim, zle, ale neviem sa toho zbavit. Neviem si preinstalovat myslenie.

janka24

a na tom dokumente the secret niečo bude skus si ho pozriet ja ked ho pozeram tak mi to celkom doda optimisticku naladu...

janka24

Nemáš nejaku najleši kamošku,alebo niekoho blizkeho kto ti to sebavedomie vyzdvihuje--aspon sem-tam-...mne napriklad naj kamoška vravi že som pekna,ale on ma dost zdrave sebavedomie-vravi to aj na seba:-)ale že ja som krajia,že sa nemusim tak malovat, na strednej som mala tiež dobre znamky a boli zle pohlady spolužiakov, na zakladnej zase skor ta tyrania...ale mna to akosi posilnilo aj ked nemam extra velke sebavedomie,ale viem si povedat,že ten človek musi sa riadne nudit...alebo čo zavidi-nemusi sa to tykakt iba mna ak ohovara niekto niekoho...proste beriem to tak že nie som ani ja dkonala a nie su ani ti ini a ja sa snažim aspon zlepšit ak mi da na to niekto podnet a je opravneny....netreba si tak pripuštat, ja sa tiež červenam:-)vezmi to na vtip-že je to nejaky vtip prirody ak to niekto spomenie že sa červenaš:-)mne to už povedali že aka som bordova,ale vždy som to otočila na srandu....viac neviem ako ešte podarit,je doležite mat osobne s niekým kontakt ,aby ti pomohol a dodaval sebavedomie....a aj sama verit že aj ty v tom svete niečo znamenaš--