Ľanový olej

Príspevok v téme: Ľanový olej
fkasljfsdjkh

Pocul som, ze lanovy olej je velmi zdravy. Ale takisto som pocul ze posobenim slnka straca svoju kvalitu, preto ho treba v zasade kupovat v tmavych flasiach. Cital som o tom dost clankov a priznam sa, ze som z toho jelen. Vie prosim niekto z Vas kde by som mohol kupit naozaj kvalitny lanovy olej? Najlepsie niekde v Trnave alebo v Blave. Dakujem.

odpovedam

olinka, nic v zlom, ale overuj si informacie pred tym nez ich vypustis do eteru. nie, nie je tam viac chemie. obal tvori obycajna zelatina - dobra na klby. oxidacia je sposobena vzduchom, takze chladnicka oxidacii nezabrani.

olinkaa

tak prave som sa tu niekde docitala ze sa to musi uzivat spolu s mliecnym produktom a nie len tak na lyzicke uzit.. no fasa. a ja alergiu na mlieko. tak uz co mam robit? :(((

olinkaa

to by aj mna zaujimalo ze ako ho uzivat. ja si davam polievkovu lyzicku rano na lacno a zapijem to, len dost ma bolieva zaludok tak neviem ci to nie je z toho. a kupila som ho v dm-ke tak tiez neviem ci je dost kvalitny. ako zistim kvalitu?

aga

mam doporucene uzivat 2 kapsule lanoveho oleja tesne pred spanim na bolesti v oblasti zlcnika a pecene. neviem, ci pomahali, citila som zlepsenie, ale nie skoncenie problemu, tak chcem pokracovat v jeho brani. kapsule sa skoncili, tak som si kupila lanovy olej, za studene lisovany a organickeho lanu. ako by som ho mala uzivat? podobne ako kapsule len vecer odhadom cajovu lyzicku? v navode sa pise, ze 2x denne. kedy je ho najlesie uzit? a pred, ci po jedle?

A-Z

Nie len lanovy, ale aj slnecnicovy, avokadovy atd. V podstate vsetky za studena lisovane :). Ten avokadovy je nieco fantasticke; pokvapkat nim cerstvy chlebik, najlepsie doma upeceny, k tomu vonava paradajka. A kazdy je vhodny na pokvapkanie salatu, kto znesie aj lyzicka pred jedlom.
... v BA urcite v kazdom bio obchode, natural, mozno aj v hypermarketoch v specializovanych oddeleniach, teda regaloch.