Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo si myslíte o o. akadémii (cestovný ruch)?

lost

Velmi velka vaha pri zamestnani je o sikovnosti oboch stran, tj. uchadzac ale zarovenj aj zamestnavatel... podla mna...

Niekto moze mat aj bc. a nemat pracu a snazit sa ju hladat dlho, niekto aj ing. poznam vela, velmi vela takych ludi co maju tieto problemy..
ale su aj zamestnani s bc. ing.

ale niekto, kto ma stastie* moze schytat aj 3x lepsiu pracu ako ten s ing. aj ten s ing.
(myslim ing. ako taky bezny, povedzme "tuctovy" ale nic v zlom samorejme, len pre porovnanie, a potom ing. ako ten sikovnejsi)

*nie je to ani o stasti, ako skor o "sikovnosti"...

pisem to len preto, aby ludia nemysleli tak nesmierne blbo, a neverili BLUDOM ze skola=dobry zivot...
to platilo mozno za neviem koho-coho, ale dnes uz nie, dnes je potrebna sikovnost.... obratnost a nie len ta fyzicka, keativita ako taka, mat "v krvy" to co robim, respektive - nadsenie pre to co robim...
ja som presvedceny, ze tieto veci su schopne zivot spravit daleko lepsim ako len striktne "skoly" ;)

to je maximalny nezmysel jednoducho, "uc sa aby si si nasiel pracu"...

mam k tomu taky celkom "ostry" postoj :)

clovek by sa mal ucit, aby vedel vyzuit vedomosti, ale nie v praci, ale v tom zmysle aby sa vedel uzivit, a to je trosku rozdiel :)
(nie velmi, ale je)

viac to rozoberat uz radsej nebudem :)

sway.

Ja by som sa na cestovny ruch nespecializovala.Ved to nie je ziadne remeslo ani veda,tam predsa staci prijemne vystupovanie a zvladnuty jazyk.Ak by si isla na gympel,mozes sa este rozhodnut,co by si chcela robit.
Ja som chodila na jazykovy gympel a nemenila by som.
PS:nemam este ukoncenu VS a mam dobru pracu,cize to nie je pravda,ze po gympli sa nezamestnas.

tori

Ďakujem za všetky rady a komntáre.Tiež som viac naklonená cestovnému ruchu.Ešte raz ďakujem.Pomohli ste mi :)

katka...

Aj ja by som sa rozhodla na tvojom mieste pre cestovny ruch. Po styroch rokoch budes mat "remeslo" v ruke. Mozes ist pracovat, mozes ist na VS. Z gymnazia nebudes mat nic, cize musis ist na VS.
A ked ti nejde moc matika, nie je o com.
Ja som chodila na OA, ale nie cestovny ruch, ale klasika ekonomicka. Matiky sme nemali vela, aj to bolo jednoduche. Skor sme sa orientovali na uctovnictvo, hospodarske vypocty a to nie je tazka matika. Ucto scitavanie, odpocitavanie, hospodarske vypocty - vzorce.
Na gympli budes mat aj fyziku, chemiu.

cappy_

ja som na gymko chodila...a vaic by som na nho nesla...ucis sa tam vsetko a nenaucis sa nic =/ ...podkial nechces ist na pravo, medinu alebo veterinu, zvol si inu skolu...
cestovny ruch je dost zaujimavy, este ked k tomu pridas jazyky, tak si myslim, ze je to najlepsie..a na VS mozes ist tak ci tak...a ked nepojdes, tak mas aspon skolu z ktorej nieco mas...z gympla tak nemas nic

mate59

Gympel je ľahší ako ekonomka,ale s ňou máš ukončené odborné vzdelanie.S gymplom nemáš prakticky žiadnu kvalifikáciu, lebo je to vlastne príprava na vysokú školu.Ak chceš ísť ďalej na VŠ, volil by som gymko,ale po absolvovaní OA môžeš ísť takisto študovať na VŠ.

tori

Dnes som sa dozvedela že som prijatá aj na gymnázium.Ale som 56 z 56.Teraz neviem ako sa mám rozhodnúť.Matika mi moc nejde a neviem či by som gympel zvládla.

mate59

Ak ťa to baví, je to jednoznačne správna voľba.Uplatnenie môžeš mať potom v CK ako referent doma na pobočke,alebo čo je atraktívne, práca delegátky v zahraničí,t.j. sprevádzanie turistov na fakultat. výletoch po istej destinácii,ich ubytovanie, riešenie problémov na hoteloch.....
Pre prácu deleg.treba ovládať kvalitne aspoň jeden jazyk.

katka...

Myslim, ze je to super odbor. Ak je to zamerane na jazyky, tak tym lepsie. To sa ti zide, aj keby si nerobila v cestovnom ruchu. Ale myslim, ze cestovky budu vzdy. Nebudes mat problem s najdenim prace. Alebo to by si mohla robit aj delegatku v nejakej destinacii, tiez zaujimava praca.
Tak vela stastia v studiu.

tori

Áno mohla by som pracovať aj v cestovnej kancelárii.Sú tam napr. predmety ako geografia cestovného ruchu, technológia služieb cestovného ruchu a iné.Je to veľmi zamerané na jyzyky.Dúfam že to bude fajn. :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo si myslíte o o. akadémii (cestovný ruch)? - Fórum - ZDRAVIE.sk