Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Čo so zahlieným organizmom?

llek

Ono na podobnych internetovych forach ako je toto je velmi inn povazovat doktorov za takmer idiotov, co travia pacientov chemikaliami a nebudem tu menovat vsetky privlastky, ktore tu clovek ako doktor ziska. Zmena stravy - iste, pri mnohych ochoreniach okrem liekov, jednym z podstatnych veci su tzv "nefarmakologicke opatrenia", co nie je nic ine ako uprava stravy a casto zmena sposobu zivota. Ak pride novy hypertonik a je obezny, prve co sa mu odporuci je, aby si upravil zivotospravu a schudol, Ak ma niekto tazkosti so zaludkom, je prirodzene jednym z klucovych opatreni uprava stravovania, to iste plati u cloveka, co ma pankreatitidu a netvoria sa mu dostatocne traviace enzymi, to iste plati, ak niekomu zlyhavaju oblicky a nehovoriac o diabetikoch. To nie je ziaden novy objav ludi co liecia alternativne, ze zmenami stravovania a sposobu zivota sa mnohe tazkosti zmiernia, len by ste sa velmi cudovali, ako mnohi ludia nie su ochotni tieto zmeny urobit, lebo je to ovela tazsie ako si dat kazde rano tabletku na znizenie tlaku. Na druhej strane nemozno predcenovat vyznam niektorych veci. Taky vznik nadorovych ochoreni a vobec mechanizmus a priciny preco vznikaju, to su veci naozaj velmi komplikovane, preto som v istych veciach taka skepticka. Preco mi potom prichadzaju do ambulancie s novozistenymi nadorovymi ochoreniami zdravo zijuci ludia, sportovci, rovnako ako ti co ziju menej zdravo?

mariaaa

...podla mna,ludia ktory nikdy nemali zdr.problem a len sem tam uziju nejaku chemiu,tak si myslia,ze to su hluposti,co piseme mi,ktory uz mame nieco za sebou a tvrdime,ze treba zmenit stravu atd. a zistili sme,ze zmena stravi atd.je velmi dolezita pre cloveka...
zdravi clovek sa nebude zamyslat nad takymi vecami,lebo nema preco...
my,co mame nejake zdr.probl.a hlavne traviace,sa skor nad tym zamyslime a hladame vsetko mozne len aby nam to pomohlo,preto tomu viac verime a mame aj potvrdene,ze to funguje...
HOVORI SA:SYTY HLADNEMU NEVERI...tak to je ten pripad aj u nas...

mariaaa

...som iba laicka,ale podobne si myslim o tom aj ja,ako pise MIRA,mam toho za sebou dost zdr.probl.a potvrdilo sa mi to,nie je to len o chemmii,ale aj o zmene stravi atd.
...ale su aj lekari,ktory aj napriek tomu,ze su lekarmi vedia prijat a poradit aj ine sposoby liecby---ja osobne som sa s takymi stretla...
ale ako pise MIRA brat chemiu-este neznamena,ze clovek bude na tom dobre.../i ked napr.ja neodmietam ATB.ak je to nutne,ale popri tom treba dbat aj na zdravu stravu/

- mira

llek, máš pravdu. telo pracuje ako celok. Nie je možné oddeĺovať prácu jednotlivých orgánov, ako to robí školská medicína. Telo sa nadá rizškatuĺkovať a napr, krčiara nezaujíma, čo mi našiel urológ. Všetko so všetkým súvisí, pretože tvoríme celok. Preto ak je telo prekyselené, prejaví sa to napr. osteoporózou. Tú lekári "liečia" tak, že dodávajú vápnik a odporučia mlieko, ktoré telo ešte viac prekyselí. Vôbec ich nezaujíma, čo pacient jedáva a aké má pH telesných tekutín. Neberú do úvahy to, že všetko čo prijúmam formou stravy sa stáva výživou pre naše bunky a energiou alebo stavebným materiálom pre ich činnosť, ktoré takto významne ovplyvňujú. Ak je pacient "nachladnutý", vôbec lekárov nezaujíma, čo jedáva. A či majú mikroorganizmy v jeho tele vhodné podmienky a čo je tomu na príčine. Dajú ATB na ich zabitie miesto toho, aby v tele vytvorili prostredie, v ktorom mikroorganizmy vyvolávajúce chorobu neboli schopné prežiť. T.j. nedokážu zabezpečiť imunitu.
Nieliečia príčinu, ale dôsledok. Takto sú oproti chorobe vždy pozadu a škody, ktoré týmto opozdením vznikajú ich nezaujímajú. Tie sú v kompetencii inak zaškatuľkovaného lekára.
Lekári "liečia" ale neuzdravujú. Forma zdravia v podaní lekárov podmienená kvantom chémie, ktorú musíme denne prijať, nie je skutočným zdravím ktoré znamená vitalitu, silu a odolnosť. Neznamená kvalitný plnohodnotný život.

llek

Mira- metabolizmus a vnutorne prostredie je nieco neuveritelne komplikovane, to su procesy, ktore neustale v nasom tele bezia a su velmi dobre v tele regulovane. To, ako ty niekore veci popisujes, to je vytahovanie veci z kontextu. Nic v nasom tele neprebieha izolovane. Ak sa nieco v tele nadmerne vytvori, tak pokial mam funkcne organy ako su oblicky a pluca, aktivuju sa mechanizmy, ako sa tych latok zbavit.Velmi velmi casto sa informacie podavaju takto vytrhnute z kontextu. A to plati aj o mnohych inych uzasnych informaciach ci uz je to okyselovanie, co ozasadovanie, ci odhlienovanie organizmu, ci je to stimulacia imunitneho systemu, ci su to volne radikaly a tak by sa dalo menovat dalej.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Čo so zahlieným organizmom? - Fórum - ZDRAVIE.sk