Zasluzena facka, ktora prekvapila...

Príspevok v téme: Zasluzena facka, ktora prekvapila...
chvilka

Som provokaterka a stale vsetko frajerovi vycitam, ziarlim, stale dookola opakujem vety, ktore ho brutalne rozculuju. On na to reaguje tak, ze do mna stuchne, potiahne ma za vlasy, alebo placne po lici, ale len tak jemne, lebo chce, aby som s tymi provokaterskymi recami prestala. Ale pri poslednej hadke, ma udrel velmi silno, mozno aj sam ostal zaskoceny....tvrdil, ze tak nechcel...
Myslite si,ze ma muz pravo udriet zenu, ja neviem, ako si to mam vysvetlit....ved aj ja som mu uz raz dala facku pri hadke, ale to ho nemohlo ani zaboliet, to bol iba taky obranny mechanizmus
A zrazu som ostala s opuchnutou perou a hlavou plnou myslienok.
Je to normalne???? Zasluzila som si to???
Ani sa nechcel o tom bavit, nechcel to riesit,ved sa ospravedlnil a nemala som ho provokovat
No nemozem prestat mysliet, nemozem sa zmierit s tym prekvapenim, ktore mi sposobil...bolo rychle a bolestnejsie ako inokedy
Bojim sa, ze sa to bude stupnovat....
Niekedy ma taku nenavist v ociach, ale mozem si zato sama, lebo uz ho tak dobre poznam, ze viem, co mam povedat a akym sposobom, aby som ho vyprovokovala.

Zaroven ma zaskocil jeho pristup, ked som chcela rozanalyzovat tento problem, ved to nie je normalne, to sa nemoze predsa iba tak nechat...tato facka bola ina, ako ked sa "natahujeme" pri hadke.
Keby som aspon vedela, co mozem od neho ocakavat, ci to nebude horsie...
Jednu vec, viem urcite, ze ho nemozem provokovat ako doteraz....ale stale dookola mi zaznieva v usiach otazka......"preco ma tak tvrdo udrel"....neide mi o tu bolest, alebo o ten sok, co mi sposobil...ale o nekonecne myslienky v mozgu "PRECO??!"....naozaj som ho dokazala k tomu vyprovokovat ja sama, svojimi recami??? A MAL PRAVO???

zajo_smejo

Som pohodár, skôr mierny salámista ako hysterka. Priateľa milujem a všetky jeho vývrtky a otočky zvládam s úsmevom.Až dodnes..zlá konštelácia hviezd, moje veľké pracovné vypatie a neúspech pri obhájení projektu, na ktorom som týždeň pracovala. Plus moja hlúpa žiarlivosť.
Dotiahla som sa domov, strhaná jak boruvka, očakávala som pusu, povzbudenie, pohladenie. Myslela som, že sa pôjdeme spolu prejť niekde do parku a potom krásne pomilujeme... a on si môj kubo ani nevšimol, že som doma. Bol tak zahladený do výmeny genetických informácií s " kamarátkou " , že mi praskli nervy a strelila som mu také morálne zaucho až zaprašťalo ! Treskla som dverami a zmizla bez slova.
A zdá sa mi, že tú facku ani neľutujem.
Zaslúžil si.
Som už raz taká - tak ako hlboko a oddane dokážem milovať tak rýchlo a razantne mu vo chvíli dokážem vykopnúť diaľkový ovládač na mňa z ruky. A je mi jedno, že ten čistý chirurgický rez doma orevem jak tur. On sa to aj tak nikdy nedozvie.
Takže asi single oddnes.
No a čo ?

kattiekur

ty si hlúpa? prečo ho provokuješ? si ho chceš aj udržať? sa ti to dlho asi nepodarí... správaj sa normálne k nemu... facku si si vážne zaslúžila

lost

Toto sa snazim aplikovat aj na viac veci.. Trosku tolerancie voci okolitemu svetu nezaskodi, uvedomme si ze sa to vrati, to su zakony "fyziky" :)

Ale chce to "tímovú" pracu, inak to pojde "von oknom"

teraz musim cakat 3 tyzdne na pocitac, lebo obchod kde mi to sklada je extremne zaneprazdneny a ma vela objadnaviek.

pojdem do ineho? alebo pockam? viem ze mi to posklada dobre a kvalitne, ale si priplatim, ale aj tak musim CAKAT.. no co uz.. pockam si, radsej ako by som mal riskovat u ineho obchodnika kde nemusia mat skusenosti s tak specifickym skladanim pocitaca.. ale budem 3 tyznde bez filmov.. no hold, musim si pockat..
velmi vela krat som musel v zivote na nieco cakat a vela krat som musel nieco odlozit, teda nemusel, ale tym by som zbytocne stresoval tych kvoli ktorim som to musel odlozit (no obchod asi nie, ale skor rodinu).. ved svet sa netoci len okolo mna, tak nevidim dovod preco byt az tak extremne domahavy pravdy, ze pojdem "do krvy", resp "udrem spat"..

tento takzvany pohar trpezlivosti si usetrim a vylejem na niekom kto si to vsukut zasluzi, napriklad reklamacie nekvalitneho internetu, reklamacia preplneneho vozna, reklamacia cohokolvek co ma nastve a viem ze to ten dotycny moze/mohol vyriesit ale kasle na to..
tam dokazem byt extremne neprijemny.. a ked uz ten pohar vyliat niekam musim, radsej tam ako na blizkeho :P

ale pointa bola.. mam aspon kludny zivot, nemusim sa "nervovat" pre drobnosti, ktore ma aj tak neobidu.. proste je matematicky nemozne aby ma obisiel kazdy problem a nic ma neznervoznilo, to by som potom vysiel niekam "mimo obchadzaciu zonu" a potom by ma znervoznilo aj to ze na mna padol list zo stromu, kedze je jesen, alebo cokolvek absolutne banalne a primitivne..

naucit sa vziat si poucenie zo "zla", alebo ani nie poucenie, ale akukolvek "informaciu" (preco-ako-naco-atd) je dostatocne cenne na to aby som na to "zlo" nejako "nadaval" (udrel spat, alebo cokolvek..) a zbytocne minal energiu na nezmyselnu "pomstu" (tj: tiez udrel spat, alebo cokolvek..)

lost

A keby by mi vybila zuby?

No co uz, stalo sa, mam ju zabit? mam jej vybit zuby tiez? akoze bola by to moja priatelka, a tou je z jasneho dovodu - laska, cize odpustit nie je problem.

To je ako ked, rodina jazdi v aute a muz havaruje, teraz ho ta, povedzme jeho priatelka posadi do testovacieho auta v crash teste (simulacia havarie) nech mu to vrati? alebo mu zlomi zopar kosti? alebo co urobi?

tieto veci sa toti z dlhodobeho hladiska mozu pekne vyrovnat, raz ona ublizi jemu, a raz on jej, obaja nechtiac, ale proste nehody sa stanu bez ohladu na to, ako extremne opatrine sa snazim byt.

clovek ublizi aj sam sebe, ALE KOMU to potom vrati? napr si udrm laket do stolicky, teraz ju vyhodim? alebo odrem svoje rameno ze mi tam laket vystrelila? aebo nechapem co by som mal urobit, podla rovnice "urela si ma! tu mas naspat!"

extremne a absolutne detske spravanie.

cdn3.knowyourmeme.com

lost

To ked by ma moja priatelka postrcila a oblial by som sa, tak by som sa aspon usmial, ze jeeej, aka haluz, no jo, vyslo jej to, dostala ma, 1:0 pre nu.. popripade by som ju objal..

ty wole... ak by bolo len tolkoto problemov na svete, ze nastvat. LOL.

Myslim si, ze neexistuje nieco ako "ona nastvala jeho" alebo "ona stve jeho" (alebo opacne), existuje len "on jej dovoli ho nastvat".. cize.. ten jedinec ma ten "kybel" alebo "pohar" trpezlivosti asi taky "stamprdlikovy", pretoze ho nastve kazda mala prkotina.. to je prsote, hahahah :D proste tymto mi dava motivaciu aby som ho stval dalej..

ale treba pozerat na veci z pozitivnej stranky predsa..

povedzme ze by ma moja priatelka nastvala, ale ze naozaj by dosiahla moje limity.. (co by bolo narocne, ale uznavam ze nie nemozne).. tak OK, aspon by som sa otocil, isiel do inej miestonosti a povedal sa msebe ze "ach, takze pohar pretiekol co? no ty lolko, ved kup vacsi!" "ok, vylejem pohar, kupim vacsi a bude fajn"..
mozno je to len mojim flegmatizmom, ze sa extremne rychlo opkojujem, alebo som si len uvedomil, ze nenavistou alebo nechanim sa nastvat a detskym trucovanim sa nic nevyriesi...

minule sivolam taxi.. typek mi povie "do 5-7minut som tam" .. vonku v mraze cakam 30 minut, zdrhol mi vlak, mal som byt doma na xx:xx cas aby sme isli do ineho mesta.. nestihol som to..

hold, co teraz? ano bol som na neho nastvany, lebo akoze co toto ma byt? povedal som si ze uz ich nikdy nezavolam..

cize teraz som mal vyriesil ale najskor problem ako sa dostat na ine miesto, ziadny problem, pretoze :
1. nenechal som si to na uplne poslednu chvilku
2. nasiel som si alternativnu a vlemi lacnu cestu na miesto stretnutia..

a s tou taxi sluzbou jazdim do dnes..

preco?

no su vyhodnejsi o 20-40% a za to ze sa im raz nieco nepodarilo, ich ukamenovat nemozem, i ked MOZEM, pretoze zijeme v kapitalizme a v dobe kde vyhrava konkurencia, ale lol... nic sa nestalo, kaslem na to, zabudnem (tym branim svoj zivot, aby som sa nezblaznil z negativity) a zijem dalej.. no jo, tento problem bol brutalne nepodstatny, ale v tom case podstatny, cize staci pockat a cas to nejak s mojou asistenciou vyriesi..

takychto "prikladov" by sa dalo pisat na niekolko knih.. ale naco :) podstata je naucit sa ovladat svoj hnev! a ovladat ho bude po nauceni extremne jednoduche..

lost

veronikajasa,

od takeho radsej prec ;)

lol ze stuchnutie a potom to vratit...

tak sa sranda nevysla no! to nezmamena ze to robila umyselne, a co ak by si vybil zuby.. no ma vediet pit :D

ono stuknutie alebo postrcenie musi byt obrovske aby si vyrazil zuby..

i ked si myslim ze slovo je silnejsie ako facka, tak krik, "prestan!" alebo "klud!" je najefektivnejsie riesenie..

udriet niekoho ?

brutalna vacsina muzov si dovoluje len na slabsieho jedinca (zenu, alebo slabsieho muza)

verte mi, ze tito muzi su pos*rovia.. alebo minimalne brutalny narcis..

to ak by som mal plieskat ludi za to ze mi robia nieco co mi nesadne, tak by ma uz davno zavreli za ublizenie na davi, hromadne, alebo mi ma niekto zabil (vzdy sa najde silnejsi/inteligentnejsi), alebo by som uz nemal koho plieskat, lebo by sa kazdy pobral prec..

fyzicke nasilie je absolutne nepripustne.. jedine ak ma niekto napadne s umyslom ublizenia, a to od milovanej osoby tazko pride.
ak to bude nejaky poulicny zlodej, tak preco nie, na nom nemam problem sa "vysantit"...

Nasilie = EPIC FAIL

i297.photobucket.com

soffa

preco ta tak silno udrel????LEBO MU UZ DOSLA TRPEZLIVOST.CO JE VELA=TO JE VELA.sice nie som za fyzicke tresty,ale uz asi mal vsetkeho dost,a mozno tu uz bolo vo velkom afekte.nechcem sa ho zastavat,...ale je dobre ze si uvedomujes svoje spravanie.

Nádej umiera

Muži to teraz maju ťažké. Práce dobre platenej je málo a so spokojnou hlavou sa starať o Váš budúci zväzok je pre muža v týchto časoch veľmi ťažké. Mali by ste si vážiť jeden druhého, tak aby ste si neubližovali.Ak je problém alkohol alebo iné ženy ,potom je lepšie sa vrátiť s krotšej cesty! Vzájomná láska precítena duchom sa nevnucuje a neprovokuje, je proste uctivo vzájomná.

veronikajasa

ja sa nepytam, co som mala spravit a co nie...nevies za akych okolnosti to bolo .skoda tu pisat, niektori ludia su fakt na hlavu.

cup-cup

Nemala si doňho žduchať, ked pil. Bud rada, že sa len oblial, mohla si mu vyraziť zuby...
Baby, vy fakt niekedy neviete, kedy sa krotiť...