Nevie niekto aky ma suvis akne a zuby?

haluze

A mě odborný lékař na fakultní nemocní oddělení ústní čelistní obličejové, ujišťoval a vysmál se mi se slovy že kuže a akné nemá nic společného se zuby v žádném případě že je to blbost a posílal mě na kožní :D Blbec jeden

lala8

Tiež mám pocit, že sa mi zhoršila pleť "vďaka" zubom. Teraz mám zuby ošetrené a teda dúfam, že akné bude ustupovať. Aké máte skúsenosti? Stále mi ostávajú boľavé škaredé vyrážky. Po akej dobe (viem, že je to viacmenej individuálne,ale predsa) sa pleť ustáli?

mariaaa

...tiez som mala kamaratku,ktora mala akne,NA BRADE,KRKU,LICA...a odporucala jej kozmeticka aby si sla dat vysetrit poriadne zuby...ze moze tam byt problem...

usiko

mozem potvrdit,

mala som akne v oblasti krku, sanky, okolo usi....a na pricine bol pokazeny zub, o ktorom som nevedela, lebo kaz nebolel, nepachol a bol ukryty pod plombou....

SSlniečko_xx

Mozu mat spolocny dovod. Ak mas vazny problem, mozes napisat mail, poriesime. Ak sa iba nudis, tak nehaj tak.

kaciatko_7

neviem presne aký majú súvis, ale čítala som tuším niekedy o tom jeden príspevok, keď sa niekto sťažoval na akné v oblasti brady, krku a v oblasti lícnych kostí... tam mu dermatológ odporúčal aj vyšetrenie u zubára, že to môže byť nejaký zápalový problém zubov a koža v týchto oblastiach môže reagovať precitlivene a môže sa vytvárať to akné