Ja chcem byt JA!

Príspevok v téme: Ja chcem byt JA!
neja

Pomozte mi prosím! Uz niekolko mesiacov ma prenasleduje myslienka,nie neprenasleduje,skor som si ista tym,ze toto nie som JA... Snazim sa rozprávat s ludmi,ale nedarí sa mi,lebo viem,ze toto nie som ja,ze toto je niekto iný,ale urcite nie ja,lebo ja sa tak predsa nesprávam.A preto musim vzdy od kazdeho utiect,lebo len ked som sama tak ma ta myslienka uz tak neotravuje,hoci viem,ze ani vtedy nie som ja. A dostávam z toho depresie,lebo chcem byt tym kym som,ale nikdy sa mi v tom nedari.Neviem sice kto je ta iná osoba,ale ja to urcite nie som.Je to blud,sibe mi alebo co?

aňa

violka, tak to budes potom vyborna odbornicka, ked ta ucia taki, ktori nevedia rozdiel medzi schizofreniou a bipolarnou poruchou..ostan radsej potom v usa...tam su na takych odbornikov asi zvyknuti

Dee

a este definicia rozdvojenej osobnost, je tam, ze je to schizoidna osobnost. Take velke prekvapenie, ale u nas na Slovensku je to asi inak ako v usa.

Dee

a tu mas definiciu bipolarnej poruchy zo psychologickeho slovnika: je to bipolarne afektivne ochorenie, pri ktorom sa striedaju depresivne fazy a manicke. To je to najhlavnejsie, nebudem to cele vypisovat.
Tak teraz neviem, ci aj autori tohto slovnika su hlupaci, alebo co.

123456

violka niekomu nepomoze ani najlepsia skola v usa...

ja mam tiez par skusok z psycholy...
a mam aj osobnu skusenost s pacientmi...
nadavas do "slovenskych hlupani"... no ako keby usa bolo neviem co... aj ty si Slovenka...

123456

tak tak ako pise elle... medzi schizu a bipolarnu poruchu v ziadnom pripade nemozno dat = ....
moj brat ma bipolarnu poruchu a nema ziadne bludy, ani halucinacie ani stihomamy, ani hlasy v hlave...

elle

Bipolárna porucha - maniodepresia, logicky, ked sa ti strieda mania, čiže dobrá nalada s depresiami, remisia je stav pokoja, ked sa neprejavuje ani mania ani depresia a Schisofrenia - "rozpoltená osobnosť", kedy pacient trpí paranojou, má hlasy v hlave, halucinácie a trpí stihomamom.Má pocit že ho ludia či vláda sledujú a chcú na nom robiť pokusy.