pecen

delphia

ja som mala granulovany lecitin a uzivala som ho denne 2 CL po dobu mozno aj 3 mesiacov non stop. potom uz len tak cca 2x do tyzdna.

lDenzl

Tak ako prevencia je to zname,ze to pomaha.Urcite to ma v organizme zmysel.Nedostatok lecitinu sposobuje viac poruch a jedna je aj ..........
LECITIN
Lecitín je prírodná látka, ktorá sa radí do skupiny tukov nazývaných fosfolipidy. Je súčasťou bunkových membrán všetkých telesných buniek, kde sa zúčastňuje životne dôležitých pochodov.
V organizme pôsobí pri metabolizme tukov, ktoré prevádza na formu rozpustnú vo vode, a tak umožňuje ich vylúčenie z organizmu. Pri nedostatku lecitínu tento proces neprebieha a tuky prijaté potravou sú ukladané priamo do orgánov. U žien je veľmi žiadaná jeho schopnosť znižovať nadbytočnú hladinu estrogénov a tým odstraňovať neúmerné ukladanie tukových buniek na bokoch, zadku a stehnách. Lecitín účinne znižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zároveň zvyšuje hladinu pre naše telo prospešného cholesterolu HDL. Ten chráni srdce a cievy pred infarktmi a aterosklerózou.
Znížením hladiny cholesterolu v cievach sa tiež zlepšuje prekrvenie mozgu a posilňujú sa funkcie nervového systému. Jedna z hlavných zložiek lecitínu cholín je v tele premieňaný na acetylcholín, ktorý je v tele zodpovedný za prenos nervových impulzov. Funguje ako dokonalá potrava pre mozog, zdokonaľuje jeho pamäť a zabraňuje jej strate. Zvyšuje schopnosť sústredenia a myslenia, zefektívňuje procesy učenia a navracia duševnú energiu a pocit sviežosti. Lecitín je preto mimoriadne vhodný nielen pre študentov a každého s náročnou duševnou činnosťou, ale zvlášť blahodarne pôsobí na starších ľudí. Navracia stratenú vitalitu a napomáha zachovávať jej prirodzenú úroveň. Lecitín zlepšuje stav pacientov s neurologickými poruchami ako je tardívna dyskinesia, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a presenilná demencia.