Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Drvene lanove semienka

toxxinko

Moja predstava skladovania namletych semiacok je sposob, aby oxidovali s kyslikom co najmenej t.z. ze ich zalejem nejakou tekutinou - vodou, mliekom, jogurtom a pripadne uzavriem do pohara s vekom a dam do chladnicky. Takto by som uz mal hotovu dennu davku :) Ale neviem, ci je to ok. Ak by tento proces zabezpecil zvysenie trvanlivosti o par dni, tak by to bolo super.

Lesna_vila

Ahoj, ajprospešnejšie tuky ľanového semena sú tie, ktoré najaktívnejšie reagujú s kyslíkom. S ich konzumáciou je však spojené aj určité riziko. Pokiaľ sa semeno zomelie, potom sa tieto mastné kyseliny v priebehu 10 až 15 minút skazia. Preto sa má zomľeté ľanové semeno skonzumovať čím skôr, pretože jeho užitočné vlastnosti sa zničia a produkty oxidácie budú dokonca škodlivé. Konzumácia celého ľanového semena tiež nie je vhodná, pretože sa nedajú stráviť a telom len prejdú. No i tak je najvhodnejšie ak ich zješ celé, alebo si ich pomelieš tesne pred zjedením...

Godless

Ked ich jete celé, telo ich dostatočne nevyuzije. Taktiež ich nezalievajte horúcou vodou, zničí to prospešné látky...

etelalala

Ma zmysel jest ich aj cele - pre spravnu funkciu criev, aj pomlete - pre obsah zivin. Traviaci trakt vobec nezatazuju (to by ste ich museli jest nadmerne mnozstva). Ja ich napr skladujem uzavrete, uz podrvene, normalne na polici v kuchyni a vobec nezhorkli ani nic take, chutia orieskovo :) Aj orechy, ked sa spravne skladuju, nezhorknu, ani mak nezhorkne, ked ho viete skladovat..

RNG

kazde semeno casom sa p[okazi, tak ako mak zhorkne aj lanove semeno zhorkne. Pre to je ho dolezite kupovat nemlete, cerstve a podla moznosti skladovat v ladnicke alebo este lepsie v mraznicke a vybrat do ladnicky len tolko, kolko spotrebujes za tyzden. Mlet cerstvo alebo najviac na tyzden a mlete samozrejme skladovat v ladnicke.
Dobre lanove semeno musi mat prijemnu orechovu chut, ziadne horke prichute.

mirka 23

Ľanove semienka maju svoj zmysel iba ak su čerstvo namlete. Je blud kupovať ich už namlete, nespravia to, čo čerstve.

- mira

Po rozdrvení semienka veľmi rýchlo oxidujú, bude lepšie keď si ich rozdrvíš sama. Po rýchlom a krátkom rozdrvení na mlynčeku zalej horúcou vodou a vypi. Nerozdrvené sú nestráviteľné a zaťažujú tráviaci trakt.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Drvene lanove semienka - Fórum - ZDRAVIE.sk