Rozumna cena za okuliare?

Príspevok v téme: Rozumna cena za okuliare?
dvierka

Chystam sa kupovat dioptricke okuliare. Bola som sa informovat v optike, pani mi povedala ze za skla zaplatim spolu 70 eur (stensene plus nejake antireflexne vrstvy) a ze ramy stoja od 80 eur vyssie. Vsimla som si u nich aj okuliare okolo 300 eur, tak neviem kolko je normalna cena za pekne okuliare? Mala by som sa pozriet aj inde..? alebo sa oplati kupovat cez internet?

dada88

este ta 70perc. zlava je pri komplet zhotoveni okuliarov - skla plus antireflexna oprava. chystam sa tam pozriet vo stvrtok na odporucanie. urcite tam daco normalne vyberiem :)

stanka132

ahojte, my mame s kamaratkou odskusane queensoptik.sk. Boli sme v BA na prevadzke v ruzinove, kde nam ponukli velky vyber ramov, na ktore maju teraz 70percentnu zlavu, oc sa aj oplati zvazit :) :)

tekvicka-micka

Ach to mi je luto !! nechapem ako sa v dnesnej dobe nieco take moze vobec stat. preto sa vela krat upozornuje na tychlo nekvalifikovanych ludi v optike, ja som chvala bohu nezazila nic take. od kedy chodim do queensoptiky som spokojnejsia. fakt tak ten doktor je pri vysetreni musi byt.

moovena

Chcela by som sa s Vami podeliť o jednu skúsenosť s meraním zraku a s výberom okuliarov. Bibie Optik Zvolen, veľké sklamanie, keby som vedela s akým prístupom sa stretnem..... Nechala som si zmerať dioptrie v tejto optike. Pani čo mi merala zrak nebola žiadna doktorka ale len zaškolená pracovníčka. Okuliare, ktoré mi zhotovili podla ich merania neboli v poriadku. Bolela ma z nich hlava a ťahali ma z nich oči. Samozrejme nenechala som to len tak a do optiky som sa vrátila. Personál bol na mňa nepríjemný, a tvrdili mi že určite je to namerané v poriadku, že si zvyknem. Presviedčali ma o niečom čo som cítila, že nebolo OK. Navštívila som teda očnú lekárku a došlo na moje slová. Dioptrické šošovky namerané v optike boli o viac ako 1 dioptriu silnejšie. Ak by som teda počúvla radu kvalifikovaných a rokmi overených pracovníkov v tejto BIBIE OPTIK (tak to majú písané na stránke :)) poškodila by som si zrak. Ako posledné by som spomenula správanie česky hovoriaceho majiteľa optiky, ktorý bol vrcholne nepríjemný, nadrapený a neprofesionálny tak ako celý prístup tejto optiky. Nikdy by som si nepovedala, že nákup okuliarov môže byť tak nepríjemným zážitkom.

tekvicka-micka

tak tie znackove ramy su dost drahe, takze neviem ake si pozerala :P ja som teraz ram kupovala v queensoptik.sk
ale je treba ist osobne do obchodu tak skor najdes :)

Lulita

no pozeram, ze to su uz okuliare so sklami, tie plusky su vzdy lacne, len pre kratkozrakych su tie ramy predrazene ako fras