Dovolenka Chorvátsko

mary-anne

no my tam máme delegáta, ideme cez cestovku a že budeme chodiť na výlety kade-tade, cez deň :) a jasné, že nie na disko s ním :D
takže sa necháme prekvapiť, čo nás tam čaká..

vodice nie

Do mesta s delegatom?My sme byvali od mesta 15min. peso, takze sami.Neviem ako to myslis, na diskoteku s delegatom? :-)
Nevsimat si neporiadok na plazi a hlavu na hlave?Neviem ci si nevsimnes ked Ti 5x za hodinu stupi niekto na nohu alebo Ta ofrka vodou.
Ja osobne Vodice ano, ale len mesto, nie dovolenka na plazi pri mori.
Su nadherne miesta v Chorvatsku kam sa oplati ist.

skusteprosim

neviete mi poradiť niečo v chorvatsku lacne ? aj s polpenziouu nevyznam sa v tom. konretne by som poprosil link ak by steto sem vedeli hodiť dakujem vam

mary-anne

Lavanda.. ale tak hádam až také hrozné to nebude. treba byť optimista :D a také veci si proste nevšímať, užívať si to tam.načo sa ešte aj na dovolenke stresovať .. a do mesta ste šli na výlety s delegátom,či sami?

vodice nie

Apartmanovu vilu a mozes mi prezradit jej nazov?My sme boli vo Vodiciach aj mimo sezony aj v sezone a vzdy to tam bolo otrasne, tak tam uz nechodime.
Okolo hotelov, penzionov je neporiadok, plaze ani nehovorim, najkrajsie na tom vsetkom je mesto - to naozaj stoji za to,inak nic moc.

mary-anne

my máme apartmánovú vilu a tá ma súkromnú pláž. a nejdeme v hlavnej sezóne, tak hádam to napratané nebude :)

vodice nie

Pravidelne cestujeme do Chorvatska a ohladom Vodic tu niekto pisal, ze pocul same ohlasy. Moje odporucanie - preplnene plaze, hluk do rana, spinave plaze od ohorkov z cigariet a inych veci.
Mesto je krasne,ale co sa tyka plazi je to otrasne.

mary-anne

ešte mám otázku, myslíte si, že do konca júna (25teho) sa voda v mori oteplí?? čo ak tam bude ešte zima??? pri tomto počasí.. známi si presunuli dovolenku až na júl, práve kvôli tomuto.

mate59

mary-anne crocsky do vody nie,ináč tak ako píše prezývka,ale obuv do vody si vyrieš bezpodmienečne, lebo vo vode žije veľa ježkov a pichnúť sa o neho - a dovolenku máš pokazenú.Je to nepríjemné,vyžaduje to chirurg. ošetrenie a dlho sa hojí.Ak si vežmeš aj cvičky,kedysi sme ich volali Jarmilky,úplne stačia,ono vo vode v obuvi sa úplne ináč pohybuje ako na boso.Niekde sú vstupy do vody z rebríka,tam je hneď hlboká voda, tam obuv netreba.

aduliena - raňajky a večeru máte vyriešenú a na obed si kúpite nejaké ovocie, pizzu,alebo niečo ľahké.Ceny sú tam približne také ako u nás, tak si to zrátaš,koľko na jedlo a pitie na deň x počet dní + niečo na suveníry.
Je úplne jedno, koľko si zoberieš eur, pretože všade môžeš platiť eurami a neminuté zoberieš domov,na kuny si meniť vždy len malé množstvo, preto si zober radšej so sebou 20,10,5 eurovky a meň si po malých čiastkach,ale všetko sa dá zaplatiť našimi eurami.
Voda je tam silne chlorovaná,je vhodná na max.umytie zubov,ale inak nechutná.Najlepšie je si kúpiť v 5 lt fľašiach pitnú vodu.Tú si potom možeš preliat do fľašky od vody, ktorú budeš mať z domu na cestu.