Alergia a Tehotenstvo

peqa

tiez mam alergiu,hlavne nadchu a prejavuje sa mi aj stipanim oci a v hrdle..najhorsie je to rano a vecer..to priam tece zomna.beriem akurat tak homeopatika RHINNALLERGY..mi doporucili v lekarni,trocha to zmiernuje ale nic moc,musim to vydrzat.
alergia akehokolvek druhu je prejavom slabsej imunity a nedobreho stravovania aj v minulosti a samozrejme fajcenie.ja som fajcila pred otehotnenim:(

anamarie

Alergie sa daju velmi uspesne liecit injekciami, treba sa do toho dat este pred planovanim tehotenstva. Potom je neskoro nieco riesit. Pocas tehotenstva je dobre, ked je zena fit.

lusy1911

ahojte mne to zacalo v 7 mesiaci som sa vysypala do teraz newm z coho a teraz idem do 9 mesiaca a zasa mam po nohach u az po rukach a hrozne to svrbi, vcera som bola s tym na kožnom vraj je to normalne v tehotenstve ta newem no

zuzula12

Ukrajinka, ja som tiez ehotna alergicka. Prejavuje sa to asi 3 tyzdne takto na jar. Minuly rok som sa liecila homeopatikami, a vyrazne mi to pomohlo. Teraz som vsak nechcela riskovat ani tuto prirodnu liecbu a tak mi moja lekarka navrhla akupunkturu. Napichla mi na ucho maly drotik ( oni to volaju ihlicka), prelepila leukoplasom a stal sa zazrak - som v pohode. Trosku kde-tu nadcha, ale ziadne problemi s ocami, kychanim, dusenim sa ... Skus sa niekde tam u vas opytat,ci to niekto nerobi. Pre na je to vynikajuce liecenie, lebo nemusim do seba pchat ziadne lieky.

Co sa tyka tych homeopatik - nazory sa rozchadzaju, no mne pri alergii predchadzajuce roky vyrazne pomohli. Mnohi lekari tvrdia, ze sa mozu ako jedine lieky brat aj v tehotenstve (dokonca sesternica studovana homeopaticka na nich presla tri tehotenstva v pohode), ja som sa vsak pre istotu rozhdla pre tu ihlicku.

Drz sa!

zuzanama

Nemas nahodou v noci otvorenu vetracku? Skus v izbe, v ktorej spis urobit akesi pritialergicke opatrenia, odstranit koberce, zaclony ved mozno vies co myslim, ak nie najdi si na nete. Mozno to uz aj mas, tak ja len ak by si nevedela. A nemas nahodou aj cez den otvorene okno na izbe a alergeny ti tam mozu nalietat pocas dna. U nas teraz dost prsalo, tak alergia sa u mna este zatial neoprejavuje, aj ked dnes poobede bolo trochu slnecnejsie a teplejsie, no zatial nic. Dve tehotenstva som prezila bez liekov, menej som chodila von, hlavne ked bolo vemi teplo. V pelovej sezone nikdy nevetram periny v okne, ani nevesiam obliecky susit von. Odporucam kazdy vecer pred spanim umyt si vlasy a nemat v izbe, kde spis, odlozene veci, co si mala oblecene cez den, mohli by na nich byt alergeny.

milusca

Nie, neber ziadne lieky. Kamoska mala priserne silnu alergiu pocas tehotenstva - kaslala ako tuberacka a dusila sa soplami, nebrala kvoli dietatku nic. Hadam tych par tyzdnov este prezijes. Z kychania a skriabania v hrdle sa este neumrelo.

UkrajinkaD

no uz davnejsie mi robili testy a som alergicka na vsetky druhy travy a brezu ... ale tiez nechapem preco len v noci .. a to zacalo teraz tak tyzden dozadu inokedy nie.Aj minuly rok som to tak mala.

alicaG

To je zvlastne, ze sa to prejavuje hlavne v noci - asi to bude skor nejaky domaci alergen (roztoce, prach, perie) .. to by vsak bolo asi celorocne ... alebo vzdusne plesne pokial byvas v nejakej starsej budove. Pripadne mas podrazdene sliznice s celeho dna a cez noc nastekaju hlieny do hrdla ... Sprej z morskej vody do ust pokial viem neexistuje (mozes vsak kloktat slanou vodou), mat pri posteli flasu vody a skusit po porade s lekarom cmulat pastilky panthenolu.

UkrajinkaD

no cez den je to celkom ok ani neviem ze nieco mam ..cez den kycham trosku castejsie.Ale v noci ked sa zobudim tam ma strasne svrby hrdlo ... a vlastne aj rano este pokial sa nenajem,napijem potom je to ok.Da sa kupit teda nejaky sprej aj do ust z morskej soly pre alergikov?lieky by som teda radsej moc nechcela.

alicaG

Ak nemas vazne priznaky (nabeh na astmu, dusenie atd.), tak v skutocnosti je pre babo horsie, ak by si pocas sezony bola na antihistaminikach. Kebyze su predsalen nevyhnutne, treba s alergologickou zvolit take, ktore sa povazuju za menej nebezpecne v tehotenstve. Kortikoidne spreje tiez nie su celkom ok v tehotenstve (nevie sa, aky je ich dopad na dieta), vzdy treba zvazit vsetky pre a proti ... ak nemas velmi vazne priznaky, skus brat len spreje s morskou vodou a pripadne probiotika. Ak nemas vazne priznaky a alegologicka by aj tak nastojila na liekoch, porad sa aj s inymi odbornikmi - gynekologom, vseobecnou lekarkou. Kazdy to vacsinou vidi trosku inak.