gynekologicka

Príspevok v téme: gynekologicka
neviemmmm

Mam taky problem, pred rokom som mala ist na vysetrenie (ster, a nejaky odber) ku gynekologicke,ale nesla som bo, neviem ci to pochopite, ale uz sa mi hnusilo, aby mi ju zase prehliadala.
No, a teraz by som chcela, antikoncepcne tabletky, ale neviem, ci mozem ku nej ist po roku, ked som nesla vtedy na vysetrenie ked ma objednala.
Nieco podobne sa mi uz u nej stalo, a vtedy som prisla po pol roku na to vysetrenie, sestricka ma zjazdila, ze co bolo so mnou ze som neprisla vtedy ked som mala. No a vtedy som tam bola 2 krat za sebou vzdy mi ju pozerala, a mala som prist este treti krat,ale uz som to psychicky nezvladla tam ist...No a teraz proste vazne by som chcela tie tabletky..Ja vazne neviem ci tam mozem ist :-((

mellinda

Nikto ta nechcel urazat, len zo sposobu akym si svoj problem opisala, sa zial naskytol pocit, ze to pise niekto vo veku -nast. Tymto sa ospravedlnujem, ak som sa ta dotkla. Ano, mas pravdu, kazdy ma nejaky strach. Aj ja sa bojim zubara. Ale ked viem, ze je to pre moje zdravie dolezite, tak nerobim kompromisy. A keby som mala porovnat zubara a gynekologa, tak je to nebe a dudy. Gynekologicke vysetrenie nie je bolestive, nie je z coho mat stres. Mas zrejme vytvoreny nejaky blok, mozno zlu skusenost. Ale s tym treba nieco robit. Bud zmenit lekara, alebo postoj. V zivote sa tomu aj tak nevyhnes, predpokladam, ze chces mat deti. Jednoducho to prijat ako sucast zivota. Ja som kedysi tiez mala kadejake predsudky a nervy z vysetrenia, ale odkedy som mala isty cas opakujuce sa problemy a ku gynekologovi som chodila pomaly ako na klavir, tak som pochopila, ze vobec nie je o com. Tak sa skus prekonat. Drzim palce :)

maggynka

no ved prave preto si rozmysli, ci je HAK pre teba vhodna. lebo to nie je sranda pojedat hormony, ak sa potom zanedba nejaky problem s nou suvisiaci len preto ze mas strach z gynekologicky, tak to bude mat nasledky take, ze sa ti (a nie len) "tam" budu doktori hrabat castejsie nez si dokazes predstavit...

neviemmmm

Jezis, ale ste pekne hnusne...Niekto ma strach zo zubara,a ja ma strach z toho vysetrenia. A snad je uplny rozdiel byt hola pred priatelom a pred gynekologickou...Fakt, sa viete vzit do pocitov inych...Nejdem tu vraviet kolko mam rokov, ale pubertiacka rozhodne niesom, a ani take debilne oazky ako pisala mellinda nikde pisat nebudem. Ale skoda slov, ked niekto nevie pochopit ze ake je to pre mna ist ku gynekologicke. Srdce mi bije dva dni pred tym ako besne, ruky sa mi trasu a pod.

mellinda

Uplne suhlasim s nazorom podo mnou. Ked ti robi taky problem len hlupy ster a obycajne vysetrenie, na HAK rozhodne nie si zrela. Pri brani HAK musis chodit na pravidelne prehliadky, aj v pripade, ze nemas problemy. To nie su lentilky pre pohodlne sexovanie. Predpokladam, ze o par mesiacov, ked sa odhodlas ist konecne na gynekologiu a HAK budes mat, tak tu pribudne tema o tom, ci sa do teba priatel moze urobit a podobne nezmyselne otazky, ktorych je zdravie.sk preplnene prave z dovodu, ze HAK uz dnes berie kazda druha nezrela pubertiacka.

miaa8

prepac ale ak si neuvedomujes vyznam gynekologickych prehliadok tak radsej ani nesexuj, nie ze este brat HAK. to neni pre deti. je ti blbe ze ta zena vysetruje,a ked si s chlapom to ti blbe neni? kolko mas rokov prosim ta?
okrem toho, pri brani HAK treba gyndu absolvovat este castejsie, pretoze okrem preventiviek je pravdepodobne ze ti sposobi aj nejake problemy, napriklad zmeny v mikroflore posvy, z coho budu mykozy....a to som spomenula len najlahsi vedlajsi ucinok.
tak si radsej rozmysli ci si uz dost dospela aj byt zenou, nie sa len na nu hrat v spalni.