Sef ma okrada :(

Príspevok v téme: Sef ma okrada :(
sklamana_ana

Ahojte, chcem sa len postazovat, lebo nic ine mi neostava... ale mozno mi aj niekto poradi, ci mozem nieco robit.
Po dlhej dobe som si nasla zamestnanie, praca je fajn a som rada, ze konecne pracujem, lebo som mala zdravotne problemy, kvoli ktorym som nemohla chodit do roboty. Ked sme sa dohadovali este pred podpisanim zmluvy so sefom na vyske platu, tak som suhlasila s minim.mzdou, ktoru navrhol. Bola som a stale som rada, ze mam aspon aku-taku pracu. Na moje prekvapenie vsak na prac.zmluve bola ciastka o 200 eur vyssia. Tak som sa cely mesiac tesila na peknu vyplatu... Ta aj prisla na ucet v takej miere, aka bola uvedena v zmluve. No sef povedal, aby som mu tych 200 eur navyse vratila, lebo sme sa dohodli na minim.mzde... A tak to budeme robit kazdy mesiac. Strasne ma to sklamalo, lebo on mi nedava ani cent, peniaze mu dava Urad prace na moju vyplatu... Tie peniaze maju patrit mne. On jednoducho zdokladuje uradu prace, ze z jeho uctu odisli peniaze na moj podla prac.zmluvy a oni mu tie peniaze vratia. A este aj ja 200 eur :( Nie som najmladsia a prezila som uz co to, ale dnes placem ako male dieta. Len tolko :(

betty2

mate, tak som to nemyslela, ze ma predstierat, ze jej mzda nedorazila ..:-)
Ma sa skusit takto pocudovat, ked si on bude pytat tie dve stovky...
doktor - nedoktor, tiez nemusis prekuknut nejasne napisane finty ...:-))

0vecka

podla mna to neni okradanie ak sa normalne dohodli na mzde ktoru jej naozaj vyplaca a ktoru si aj nechava .... mozno administrativne to nesedi ale co satyka moralneho vztahu zamestnanec a zamestnavatel je to podla mna ok....

mate59

betty2 - ale tie peniaze jej posiela na účet asi on /súkr. podnikateľ/ a účtovne to vykazuje na prac.úrad,ktorý mu poskytuje dotáciu na zamestnanca,takže s tým neobstojí,že nepríšli na účet

tak

...kafik, nesuhlasim, ... sef ju okrada v plnom rozsahu s plnym vedomim a ak spravi najmensi krok proti, tak ju vyrazi, ...

betty2

kafik, mas pravdu, ale v jej pripade je to plane teoretizovanie. Oni nie su v rovnocennom postaveni. Su v pomere sef-zamestnanec. To je rozdiel.
sklamana, urob sa blba. Akoze si zamrmli v jeho rpitomnosti nieco ako: mne sa to nevidi, to je divne, musim sa ist spytat na pracovny urad ....
Drz sa.

kafe

Sklamana, ja trochu nesúhlasím s tým, že ťa okráda šéf. Ono si sa o tie peniaze pripravila AJ ty sama.
Ak si súhlasila s minimálnou mzdou, zamestnávateľ ti ju má vyplácať. Keď zamestnávateľ dostáva nejaký príspevok od úradu práce a ten je závislý od výšky tvojho platu, jednoznačne si máš nechať plnú výšku platu a zamestnávateľ svoj príspevok od ÚP.
Alebo sa zahraj na sprostú a ako už bolo spomenuté - požaduj zníženie platu. Choď sa poradiť na úrad práce a vysvetli im celú situáciu.. ale prosím ťa ROB NIEČO, nenechaj to tak... nenadávaj na šéfa, že ťa okráda. Lebo to je len polovica príbehu. Ty sa NECHÁŠ okrádať, a to tak isto neni normálne.

Do frasa, tak ak sa mi deje nejaká krivda, ak som nespokojná, OZVEM SA, hľadám spôsob ako vec riešiť.. ale určite NAJHORŠÍ spôsob je skloniť hlavu (lebo mám aspoň minimálnu mzdu) a BYŤ TICHO. Prečo si to naši zamestnávatelia dovolia byť hnusní sviniari - lebo slovač si to nechá. Lebo my sme ako ovce - poslušné stádo. Keď sa v dnešnej dobe nedodržujú ani platné zmluvy na papieri, dievča, s úsmevom č.3 zamestnávateľovi oznám, že rušíš vašu ústnu dohodu a 200-ky si necháš. Ale viem, že takéto čosi je veľmi ťažké, to chce aj poriadnu odvahu. Takže riešenie č.2 - popýtať sa na úrade práce, nahlásiť ho, informovať niekoho (niekde) o šéfovom správaní.

meri.m

Ono je to ťažká situácia, ak zamestnanie potrebuješ a on to vie... je to hajzel, toto je jasný podvod voči úradom a vydieranie voči tebe, len pri prípadnom vyšetrovaní by to bolo tvrdenie proti tvrdeniu a nerobím si ilúzie o postupoch slovenských úradov. Určite si to nahraj na mobil a niekam ulož (aj keď napr. na súde také dôkazy neakceptujú) a obráť sa na inšpektorát práce. V prípade neúspechu by ešte ostávala možnosť medializácie; na Slovensku kompetentní začnú konať často až potom, keď sa do prípadu obujú novinári. Želám veľa šťastia.