Sef ma okrada :(

Príspevok v téme: Sef ma okrada :(
sklamana_ana

Ahojte, chcem sa len postazovat, lebo nic ine mi neostava... ale mozno mi aj niekto poradi, ci mozem nieco robit.
Po dlhej dobe som si nasla zamestnanie, praca je fajn a som rada, ze konecne pracujem, lebo som mala zdravotne problemy, kvoli ktorym som nemohla chodit do roboty. Ked sme sa dohadovali este pred podpisanim zmluvy so sefom na vyske platu, tak som suhlasila s minim.mzdou, ktoru navrhol. Bola som a stale som rada, ze mam aspon aku-taku pracu. Na moje prekvapenie vsak na prac.zmluve bola ciastka o 200 eur vyssia. Tak som sa cely mesiac tesila na peknu vyplatu... Ta aj prisla na ucet v takej miere, aka bola uvedena v zmluve. No sef povedal, aby som mu tych 200 eur navyse vratila, lebo sme sa dohodli na minim.mzde... A tak to budeme robit kazdy mesiac. Strasne ma to sklamalo, lebo on mi nedava ani cent, peniaze mu dava Urad prace na moju vyplatu... Tie peniaze maju patrit mne. On jednoducho zdokladuje uradu prace, ze z jeho uctu odisli peniaze na moj podla prac.zmluvy a oni mu tie peniaze vratia. A este aj ja 200 eur :( Nie som najmladsia a prezila som uz co to, ale dnes placem ako male dieta. Len tolko :(

lady24

Ak je v zmluve, ktoru ste podpisali, uvedena suma, ktoru ste nakoniec nedostali, myslim si, ze ide o porusenie zakona a to nie som ani pravnik. Ustna dohoda je jedna vec, ale to, co je na papieri, ma vacsiu vahu. A okrem ineho, sef vas mal na tuto skutocnost vopred upozornit, alebo ste tu zmluvu vobec nemali podpisovat. Ja by som sa kazdopadne obratila na kompetentne urady, pretoze legislativne to v poriadku nie je. A aby ste mu este vy vracali peniaze, ktore su este aj zakotvene v zmluve....NEEXISTUJE! brante sa!

mary-anne

keby si to mala aspoň ako dokázať, čo robí.. ale ja by som isto odišla, isto si nájdeš zas niečo iné. tých ponúk na sk je dosť. takto zdierať by som sa isto nenechala :(

sklamana_ana

Jajka, presne tak ako hovoris. Viem, ze vela moznosti nemam a byt zase bez prace s dvomi detmi na krku a bez alimentov od byvaleho manzela, to by som nechcela... som vdacna aj za tu minim.mzdu, ale ten princip ma sklamal...

jajka001_

hajzel jeden, neskutočné niečo. ked takto kšeftuje,nech ti necha aspon tych sto eur, inak chod radsej prec a najlepsie by bolo udať ho. aj ked na Slovensku je to asi prd platné. cisty hyenizmus