Česko- Slovensko

lost

svet je priliz velky a meni sa priliz casto..

ved je cez 200krajin! na svete, schvalne, kto vie vymenovat aspon 1/3 z toho...

ked uz tak, mali by sme ich ucit..

ale mne sa nestava casto ze by niekto nevedel kde je slovakia, mozno tak 4 americania z 10 to nevedia..
ale mam priliz malu vzorku
a europania,,, snad som sa nestretol ani s jednym co by mi povedal "slovakia?!?!" .. tkaze vedia.

avsak, oni nas bohuzial vnimaju ako EASTERN EUROPE, teda vychodny blok eu ... co je dost smutne..

ved sme v strede, ci uz nie ?

lost

Ja sa stavim o 1kg soli, ze ti co tak kydaju na zahranicnych obyvatelov tejto planety ze nevedia so SR CSR a cokolvek, ze nevedia mi vymenovat ani hlavne mesta europy, a/alebo lokalne "staty" v nemecku, respektive mozno niekto ani clenske staty EU...

preco by to mala byt hanba ze nevedia ?

ved je zbytocne vediet nieco co mi priamo do zivota nezasahuje a pochybujem ze ich media casto hovoria o SR/CR.. mozno len tak ked u nas niekto nieco vivedie, nebudem menovat veci ako emisie, bomby, a ine globalne zosmiesnenia...

slovaci lietaju tak casto do UK, ale urcite by nevedeli jednotlive casti vymenovat :)

je to ich vec, ich smola ked uz tak... prichadzaju o to najlepsie :)

bibba

velka pravda. a ked si to berete naozaj tak osobne tak aspon teraz povedzte, ze preco by si ludia mali pamätat prave slovensko? cim je take vyznamne? vy tiez neviete kopec veci... nepoviem keby toto bola naozaj nejaka uzasne dolezita krajina v europe alebo vo svete...

isabella

presne tak, to nie su ofenzivne odpovede, len som ti chcela ukazat tuto situaciu z pohladu niekoho zvonka, ano, kazdy pozna rusko, usa, ci anglicko... ale uz malokto vie nieco o ukrajine, bielorusku, staty afriky napriklad ani vymenovat neviem, a teda aj o slovensku...
ja napriklad, keby som nemala ucitela z juhoafrickej republiky tak neviem, ze je tam vacsina belochov a ze su tam nepokoje... pretoze pre mna je to bezvyznamna krajina...

bibba

ja som dlhe roky zila v skandinavii a tam ked som povedala slovensko, tak som teda musela niekedy dlho vysvetlovat, ze to neni cesko alebo slovinsko... proste slovensko je asi nie dost zaujimave nato, aby o nom vsetci vedeli...

sky

zijem v zahranici a je podla mna hamba, ze niekto nevie, ze uz 17 rokov niesme Ceskoslovensko...
Nevravim, ze nejaky African to musi vediet, ale je podla mna velmi smutne, ze Europan to nevie....
A tak, ako my berieme USA ako celok, oni nas beru tiez ako celok...ci je rec o Taliansku ci Francuzsku, oni povedia "EUROPA"

t333

to nie je ofenziva a obrana inych krajin, len ti chceme ukazat pohlad z opacnej strany. tak ti mozno nevies co sa deje s inymi krajinami, tak ani oni nevedia, co sa deje s nasou.
inak casto aj vedia, ze sa ceskoslovensko rozdelilo ale proste z lenivosti povedia napr. ty si ten z ceskoslvenska.

Charcoal

Ešte som nebola na svete, keď bol zssr. Ale no mne je jedno, keď všetci obraňujete zahraničie a nie rodnú vlasť... nemusíte formulovať príspevky ofenzívne, to som nechcela.