Šialene stresy pred maturitou ... :((((

Príspevok v téme: Šialene stresy pred maturitou ... :((((
kristina-mat

Hrozne sa toho bojim . To kvantum uciva proste nezvladam , neviem ako na to .. Ovladam cca 28 tem z nj , 13 z lit a asi 5-6 z odbornych . Mam maturu za vyse dvoch tyzdnov.. Ale je to des a hruza. Nevladzem uz ! Z lit tie diela, postavy obdobia to vsetko sa mi priiiiserne pletie... Test zo Sj som spravila aj som mavala na vysved 1 maximalne dvojka, ale z nj som nespravila pisomnu cast. :( Ten jazyk mi nikdy nesiel a ani ma nikdy nebavil ... Za par mesiacov som pribrala uz 6!!! kil co to vsetko kompenzujem jedlom , jem hocikedy a vela sladkeho ... Viem ze ked toto vsetko opadne zacnem chodit ZNOVA plavat , behat moja postava bola minule leto SUPER ... Ale teraz jednoducho nestiham ..
Kazdy hovori ze matura je nic ale nikdy som este nematurovala a hrozneeee sa bojim!!!!!!!!! Navyse aj to proberanie.. ach jaj stve ma to ! :( Potrebovala som sa vyrozpravat ... pekny vecer

DannyBoy

Zdravím, tiež maturujem, lenze tento rok, uz v utorok, chcem len povedat ze ja som sa napriklad od januara vobec nič neučil, ale jakosi nepocitujem strach, lebo viem ze sa na mna volaco za 4 a pol roka urcite nalepilo,... teraz si len trenujem lit., ale s cj je to o niečo tažšie,este mam haluze ze jhak napíšem sloh, ale sak snad to nejako vyriesim, nemaj obavy, na strednej budu radi, ked vas celu triedu nechaju prejst a poslu vas domov,...huraa...,poprípade 1 az 2 ..az nwm, si hodia na september,...no boože,...ale inač hento o vysokych som uz počul a velakrat,to ako zakomplexovany komunisti???

anjelik9

neblázni oni len strašia u nas z celej školy nezmaturoval len jeden človek a to tam bolo aj u nás v triede kopec ludí čo boli radi že na výzo mali aspoň štvorky a zmaturovali tak prečo by si potom nemala ty? a jedna písomnú neminu tiež nespravila na ústej dačo povedala a mala aj nemčinu netreba sa báť a zbytočne stresovať oni len chcú aby ste sa učili a totálne sa na to nevykašlali ale keď si sa doteraz učila tak to určite zvládneš neboj ;)

isabella

kluuuuud, nemozes sa z toho takto stresovat, ja mam za tyzden statnice a co mam robit? neskocim preto z balkona, snazim sa naucit co sa da, ved si sa len pocas predoslych rokov ucila, tak sa na teba muselo cosi nalepit, ja sa na to tiez spolieham, aj ked zdaleka nemam taku istotu, ze spravim ako mas ty, bo na strednej maturantom pomahaju aby spravili, kdezto na vysokej su este take individua, ktore sa tesia ked mozu studentov vyhadzovat... drz sa ;-)

xxxxxcxxxxxx

Ku kazdej otazke si vypis klucove slova - max 5 riadkov na otazku a tieto sa poriadne nauc. Na zaklade tohto zoznamu budes improvizovat.
Medzi skusanim z jednotlivych predmetov budes mat chvilu casu, preto sa toho neobavaj - stihnes si vsetky otazky na dany predmet bleskovo preopakovat.

lencapp

Ahoj, aj ja mám pred maturou a viem si predstaviť ako ti je, lebo je toho naozaj veľa. Veľký nával učenia som ja prežívala minulého roku, keď som sa musela naučiť 3 ročníky za krátky čas. Ak ti môžem poradiť snaž sa dodržiavať pitný režim, pretože ten je na sústredenie dôležitý a ak sa budeš učiť tak sa snaž predmety striedať a neučiť sa všetky otázky za sebou, lebo sa ti to bude pliesť..je to dobrý systém :-D Pekné učenie a držím palce

Tyriss

neboj to das, budu ta skusat ludia co ta poznaju takze no problem, aj tak je to vizitka skoly ked kazdeho nechaju prejst ako keby mali hovorit ze nejaky ich ziak nespravil maturitu..na VS je jedna skuska tak polka maturity..teda zavisi od skoly ale u mna to plati 100%..to uz su ine stresy

lost

Hlavne klud :-)

Rano si to precitaj, mysli na to ze ked nepreskocis ten pomysleny plot tak ta za neho aj tak prehodia... :-)

Tiez som mal podobny pocit a nervozita odpadla ked som otvoril dvere = niet uniku, ale potom ze 'co mam hovorit, hmm' a tak oni pomozu, nacnu ti vetu/myslienku ak ti to nepojde..

Lahko sa mi hovori, ked to mam za sebou uz, ale aj ty to budes mat za tyzden za sebou :-)

Good Luck, a drzim palce...

A Hlavne klud :-)