Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Statnica z AJ bez skoly

Q158

ahojte, som prihlasena na vseobecnu statnicu z anglictiny teraz na jarny termin. ak tu este chodi zakladatelka tak sa chcem spytat ako dopadla. ak by niekto vedel blizsie info, tak by ma zaujimala hlavne ta ustna cast - do akej miery treba obsiahnut hlavne tych spisovatelov, do tych konverzacnych tem sa mi fakt nechce. Inak sa ani nebojim, ze by som nemala dostatocnu uroven jazyka, ale aby ma tam nieco zbytocne nezaskocilo. mam maturitu a 5 rokov business english na VS, aj odtial skusku. len predsa tie ustne temy tie informacie sa treba len naucit tak by ma zaujimalo ci sa to da zvladnut. nechodim na pripravu do jazykovky, tak ak by mal niekto skusenost, budem rada ak sa ozve.

mate59

Keituskaaa - ja už neviem,čo by som ti poradil,urob si skúšky,to určite a potom prajem len samé lukratívne kšefty.

kajka01

keituskaaa a co chces aby ti tu ludia donekonecna pisali, podla mna v prispevkoch si dostala aj povzbudive slova a ciastocne aj odpovede na tvoje otazky
jedine co ti chyba je odvaha tak ju naber a hor sa prihlasit na tie skusky-za to nic nedas(akurat tie peniaze) ale ked to potrebujes ku svojej praci nie je o com rozmyslat a tu anglinu predsa ovladas pracudes s nou tak nechapem coho sa tak strasne bojis
ak by si ich nahodou nespavila( o com pochybujem) nic sa nestane

Keituskaaaa

Jajka a kedy si robila, kde? Tiez si musela platit? Bolo to tazke?

Mate no kvoli zivnosti, teraz uz chcu nejaky doklad ze ovladas jazyk ked chces prekladat... ty sa tym zivis?

Vila dakujem za podporu, ale pri skuske su 2casti, pisomna cca 4hod a ustna polhodinu takze si myslim ze asi ju robit musim...

mate59

dobrá víla - ja mám VŠ diplom,všetko je to o známosti, ak ťa už firmy alebo podniky využili, zavolajú opať,dnes je veľa ľudí s jazykovým vybavením a konkurencia je obrovská.Živnostenský list na preklady a tlmočenie ti vydajú na základe žiadosti a nemusíš prikladať diplom,kvalifikáciu.
Toto robí aj veľa učiteľov jazykárov, ktorí tlmočia príležitostne.

dobra vila

mate, to je zaujimave, to robis pre nejakych blizkych ludi, ci cez nich? Pretoze kvalifikaciu, resp.diplom o tom mat musis... Keby sa niekam chcela uchadzat o zamestnanie, tak myslis, ze by to mohla robit bez papierov? Jedine nacierno...

mate59

Keituskaaaa - ak ten jazyk dobre ovládaš,načo ti je nejaký atest.Ja keď niekde tlmočím,tak po mne nikto nevyžaduje aby som mu ukázal vysokoškolský diplom.

dobra vila

Keituska, pocuvaj, ty nie si povinna urobit si aj ustnu... Mozes spravit pisomna + ustna, alebo pisomna. Ked ty prekladas, tak ti staci pisomna. Keby si tlmocila, vtedy by som ti odporucila radsej aj to, lebo to by bolo zaujimave pre inych, ze preco ti to chyba....
Inac ustna sa potom moze kedykolvek individualne dorobit, samozrejme, bez absolvovania akehokolvek kurzu atd. Jednoducho sa prihlasis a ides :). A neboj sa, po troch rokoch britanie by si tu ustnu dala! Nemaj strach. Ver mi.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Statnica z AJ bez skoly - Fórum - ZDRAVIE.sk