Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

co sa stane ked.....

Invisible

A ešte som zabudla, že keď som si aj ja čítala, všetky tie príznaky celiakie, tak som si myslela, že sa potvrdí, lebo som aj anemička. Aj som pre istotu kým sa mi nedostali výsledky, vyradila lepok z jedálnička a nebol to pre mňa až taký problém.

invisible

Ale samozrejme, najlepšie je ísť na gastro :) A tam už spravia potrebné vyšetrenia. Moja obvodná mala podozrenie, že je to alergia na lepok, ale nakoniec to nebol lepok, ale problém bol v tom, že mi chýbajú enzými na strávenie laktózy, okrem iného :)

invisible

Ešte dávnejšie som na jednej stránke o celiakii videla, ako vyzerá črevo celiaktika. Zdravé črevo má také klky, cez ktoré sa vlastne vstrebávajú živiny do tela. A ten, kto má celiakiu má tie klky také "vyhladené" a nevie vlastne prijímať tie živiny. Preto z toho môže vzniknúť kopec ďalších problémov, ako anémia (napríklad). V každom prípade, musím súhlasiť, že to nie je sranda. Telo potrebuje živiny, aby prežilo.

matussssssst

len to je natom sranda ze som nemal ziadne priznaky ktore su pri celiakii a aj tak mi to zistili len preto sa pytam ze ked mi nebolo do teraz nic tak preco by mi malo byt teraz zle

osmicka

ako zistim ci nemam celiaku alebo alergiu na mliecne vyrobky? pytam sa vazne, lebo obcas mam jemny pocit na zvracanie/este som nezvracala/ a mam len 20rokov. ten pocit mam uz par mesiacov, asi tak raz do tyzdna.

jajkafr

matussss
ak nebudeš dodržiavať bezlepkovú diétu okrem toho, že ti bude zle od žalúdka, budeš mať hnačku, bolesti brucha, budeš strašne chudnúť... časom sa ti poškodí tenké črevo až do takej úrovne, že ti sa prederaví... ak sa takýmto spôsobom prederaví veľká časť čreva črevo sa skráti a tebe dajú umelý vývod na brucho... takže radšej dodržiavaj bezlepkovú diétu... celiakia nieje sranda ...

invisible

No, podľa mňa, ak ju nebudeš dodržiavať, tak budeš mať stále problémy s trávením (ak nejaké máš). Tvoje telo si zrejme nevie dostatočne poradiť s gluténom v potravinách, takže... Už len pre vlastný pokoj by som ju dodržiavala. Ja napríklad nesmiem mliečne výrobky... A to syr mám veľmi rada. Ale tak, nepotrebujem mať problémy.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

co sa stane ked..... - Fórum - ZDRAVIE.sk