Dekorativna kozmetika bez parabenov

Wormikk

Ako,... Keď potrebuješ čo to aj zakryť, určite si ten Rimmel London nekupuj... Alebo si poriadne vyskúšaj tester na ruku a dobre to zhodnoť... Ja mám v podstate ok pleť, bez nejakých výraznejších nedokonalostí, ale aj tak som hrozne nespokojná s jeho krycou schopnosťou... Aj som si nadávala, že som vyhodila dosť peňazí do luftu keďže som si od nadšenia že som si niečo čo nemá parabeny a parfumáciu kupila hneď bez riadneho rozmyslu...
Mňa najviac mrzí že sa prestal predávať Loreal minerálny makeup, taký ako púder bol z kolekcie true match... ten som používala vyše päť rokov a no, jedna radosť... krásne kryl aj všetko... a tie minerály na pleť pôsobia podľa mňa skvele.
Tak som si teraz povedala že dám poslednú šancu alverde dekoratívnej kozmetike a kúpila som si alverde minerálny makeup (kryje výborne)... ale ešte neviem posúdiť reakciu pleti, mala som ho na sebe iba raz a veľmi krátko... Tak dúfam že som už konečne našla čo hľadám...

simka111

dakujem, nevšimla som si, že si už písala o mejkap, ja som tiež rozmýšľala že si ho kupim, ale momentálne mam dosť zlu pleť a chcem niečo čo viac kryje, no uvidím, ked sa mi pleť da trocha do poriadku možno si ho kupim, ono podla mna ani nejde o to aby bol antibakterialny ale aby nemal parabeny, je plno mejkapv extra na problematicku pleť, ale zloženie maju strašne, preto si myslim že viac pomôže napr.hydratačný mejkap, ktorý nema parabeny...

Wormikk

Ahoj, už som spomínala, že som začala používať Rimmel London stay matte a k tomu aj korektor. Moja pleť sa skvele upokojila, úplne mi zmizli začervenania, keď sa odmalujem sa nekoná žiadna hrôza :) Treba dávať pozor, táto rada má makeup a korektor (bez parabénov a parfumácie) ale majú aj púder a penový makeup (tie už sú aj parfumované aj s obsahom parabénov).Jediné čo mi trochu prekáža je, že makeup dosť málo kryje... Ale zas na druhú stranu, vyzerá prirodzene, žiadna maska :) Nie je drahý, radím vyskúšať, ak nesadne, žiadna katastrofa sa nestane :)

Wormikk

Ahojte ešte raz... Neviem, mne lekárenská kozmetika vôbec nevyhovovala. La roche makeup najsvetlejš mi bol príliš tmavý, príliš hustý a robil mi hrozné fľaky. Tak som ho dala sestre, tá mala rovnaké problémy... Tak sme ho dali mamine a ona je nadmieru spokojná. Podobne som dopadla s rôznymi makeupmi od vichy... Preto som sa začala nazdávať že mladej pleti nevyhovuje (ja 21, sestra 24 rokov) a staršej (mamine) áno... A s tými fľakmi nebude problém v odličovači, oni sa objavili vždy už počas dňa... ale pod krycím makeupom ich nebolo vidieť, ale po odlíčení som videla hrozné podráždenie. Zmenila som makeup a už podobné problémy nemám. Tieto alergie mám odkedy som sa začala maľovať, už to bude aj sedem rokov a teda no... Nie je sranda nájsť niečo vyhovujúce, keď má človek okrem alergií ešte aj veľmi citlivú pleť...

dazdovka666

wormikkk, to ze si po odliceni mala na tvari flaky podla mna nie je dosledok makeupu, ale nevhodne zvoleneho odlicovaca.

simka111

ja tiež hladam niečo bez parabenov,hlavne preto že mam akne, skúšam teraz vzorky mejkapu Vichy, vyzera že je celkom dobrý,škoda že nemaju aj vzorky la roche aby som zistila korý je lepší... na nete som našla mejkapy AHAVA, tie tiež nemaju parabeny a mali by pleť liečiť, ale su dosť drahe a vzorky neponukaju..

TinaM

Neviem, preco mas pocit, ze vichy a la roche su pre starsie zeny.Ja mam 23 a uz 3 roky si kupijem len make up od vichy- nemam sice ziadne problemy s pletou, ale viem, ze tato kozmetika je bez parabenov. A ten make up je naozaj super.A tak isto aj riasenka od la roche je fajn. Vo viacerych lekarnach maju aj testery na dekorativnu- na tiene, ceruzky. Skuste sa mozno popytat v lekarni, je toho celkom dost.

Wormikk

Ahojte, ešte raz sa hlásim... Napadlo mi, že Rimmel London má makeup z rady Stay Matte. Je bez olejov, parabenov, parfumácie, atď. Čítala som naň veľmi rozporuplné ohlasy, niektré baby písali že na 1*, iné zas že 5-... Je to veľmi individuálne. Mne sa makeup zdá fajn. Po každom jednom makeupe keď som sa odmalovala som mala fľaky, alebo som sa vyhádzala... (a to používam výločne kozmetiku bez obsahu parabenov a parfumacie no i tak mi škodí) mám pocit že po odmalovaní tohto makeupu sa nič hrozné nedeje... akoby sa mi začervenania dokonca stiahli. Má obsahovať rumanček na upokojenie, zrejme to bude tým. Takže za mňa- zatial som spokojná, no čo sa zdá dnes môže byť zajtra iné... keby niečo ešte napíšem. Z tejto rady má rimmel london aj korektor (tiež bez paabenov a parfumácie). No pozor! majú aj penový makeup a púder, ale tie už obsahujú aj parfumáciu a aj parabény, hoci sa tvária rovnako prírodne...

Wormikkk

No, baby, ja som alergická na parabény a parfumáciu... a je hrozne ťažké nájsť niečo čo by som si mohla dať na tvár, telo, vlasy, čím si vôbec môžem umyť ruky... Dlhé roky som používala púdrový makeup zn. Loreal (inak loreal nie je bez parabénov), ale prestali ho u nás predávať, takže som tiež zostala na holičkach... čo sa alverde týka, niektoré produkty áno, iné zas nie (dekoratívna kozmetika- hotová katastrofa aspoň pre mňa...) čiže ja sa tiež nachádzam vo fáže hľadania niečoho (lekárenská kozmetika typu La roche, alebo Vichy mi príde skôr pre staršiu pleť, makeupy sú veľmi husté a zbytočne robia maskový efekt)... takže, ja neviem, vyhádzala som už hrozne veľa peňazí a neviem nájsť nič s čím by som bola úplne spokojná...
Čo sa týka maľovania si očí, používam značku Essence (veľmi lacná v DM)- treba čítať zloženia na internete, ale mám od nich ceruzky na oči, špirálu, vodeodolnú linku a sú super :) Tiene a kozmetiku na tvár však nemôžem...
Talkže budem sledovať túto diskusiu či sa objavia nejaké dobré rady :)