Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zápal očného nervu

Príspevok v téme: Zápal očného nervu
nitrak

Zdravím, chcel som sa spýtať aké máte skúsenosti s liečbou- po akom čase sa vam napravil zrak, ake vitaminy ste pouzivali a v akych davkach proste vsetko co vas napadne. Dakujem. Ja mam intrabulbarnu neuritidu a stav sa akosi nezlepsuje.
----------------------
Zápal očného nervu (retrobulbárna neuritída) www.zdravie.sk

RNG

Aescin je velmi slaby protizapalovy prostriedok, a zaroven pouzivas aj primale davky
en.wikipedia.org
je skor urceny na krcove zily a mozno ti pomaha pri venuous angioma ako antioxidant na tie zamotane cievky.
Protizapalove by som odporucil najma curcuminoidy s bioperinom, pozri napr produkt firmy Now Foods davka 3 x 1500 mg
alebo /a napr protizapalovu serrapeptazu davka 4 x 120 000 IU jednotiek na zaciatku, neskor nemej.
Pomaha aj boswelin(2 x 600 mg) Sangre de Grado( 2 x 20 kvapiek, dumbier a podobne ale nie natolko ako curcuminoidy a serrapeptaza.

Kedze mas angiomu v mozgu, nikdy nepouzivaj synteticke riedice krvi, ako warfarin a coumadin, lebo tie mozu sposobit krvacavost a v mozgu je to zivotu nebezpecne. Ak potrebujes riedenie krvi proti krvnym zrazeninam, pozeraj na nattokinazu, serrapaptazu a lubrokinazu, ktore ucinne krv zriedia, rozpustia krvne zrazeniny ale nevyvolaju prilisnu krvacanlivost a su to neskodne potravinove doplnky, nie chemicke zamorujuce lieky.

kyny

RNG
Prosim Vas poradte mi...mam zapal a opuch ocnych nervov...beriem Aescin 20mg 3 x denne proti opuchu...boli ma za pravym okom aj nad nim a bolest mi prechadza az do zatylku hlavy...existuje nieco na ten zapal a na tu neznesitelnu bolest ? uz ma to unavuje...pred mesiacom mi robili lumbalnu punkciu,MRI a CT mozgu...vysledky dopadli dobre - sklerozu multiplex mi chvalabohu nezistili...v pravej casti mozgu mam venozny angiom 25mm x 4mm,ale zevraj ten stym nema nic spolocne...na prave oko vidim zahmlene a vnimam snim iny kontrast farieb...cervena je mierne bordova,zelena zase taka skoro olivova...da sa nieco robit hlavne stou bolestou ???
Dakujem za skoru odpoved...

tina78

ja mavam kazdy druhy rok na jar zapaleny ocny nerv

skusam prdchadzat vseliako wobenzym
omega3, milgammu si davam pichat, aloe vera ale zasa ma to chyta boli ma lave oko
v piatok idem k ocnej som zvedava co mi povie

RNG

Treba adresovat nielen zapal ale najma pricinu toho zapalu, co mozu byt najcastejsie virusy. Pri znizenej viralnej imunite, virusy, ktore nosime cely zivot v tele zautocia aj na rozne nervy.(najma HSV1 a 2, CMV,EBV, VZV, ale aj hromada inych, menej znamych)
Preto si treba viralnu imunitu zvysovat, co som tu adresoval uz mnohokrat, napr v teme herpes, hpv a podobne. Mozete si najst moje prispevky na to aj cez Google.sk zadanim mojho nicku a napr slova herpes.
Pridavam este dajsie antiviralne, ako monolaurin/lauridicin, citral, berberine a Sangre de Grado, co je zaroven protizapalove. Na regeneraciu nervovych obalov treba brat najma DHA, ktory sa nachadza v rybacom oleji, krill oleji alebo calamarine oleji z beznych potravinovych doplnkov. Odporucam dennu davku DHA aspon 1 gram na urychlenie regeneracie poskodenych nervovych obalov.

mirel

RNG
Prosím Vás poradte mi ako predchádzať zápalu očného nervu a ako odstrániť príčiny. Aké prírodné preparáty by bolopetrebné uživať. Ďakujem

RNG

Davka curcuminoidov s bioperinom pre zlepsaenie absorbcie zabera na zapaly velmi dobre, lepsie ako kortikoidy v konecnom dosledku.
Oskusane to mam na velky zapal koxy, davka 3 x 1500 mg curcuminoidov, napr ako mas v doplnku firmy Doctor's Best, Best Curcumin C3 complex with BioPerine

anka

No uz bol i na magnetickej rezonancii dnes a ta bola negativna. Lekari mu vsak povedali ze to nieje dobre. Tzn. ze este stale nevedia z coho ten zapal je? Berie tabletky Prednison a z tych mu nieje prave najlepsie. O tyzden ma ist na kontrolu... tak som zvedava ako dlho sa to bude tahat..:(

tina78

mne tak sm zacala
nemozes stym urobit nic lebo je to vnutorne zaberu jedine kortikoidy
a ostatne zavisi podla vysledkov mri
v tomto ti tu nikto neporadi jedine doktor

anka

ahojte.

Priatel ma zapal ocneho nervu.Bolelo ho lave oko a potom zistil ze prestava vidiet. Je v nemocnici, kde mu davaju Sulmedrol infuzie kazdy den jednu...Ma ist aj na magneticku rezonanciu.. tak som zvedava na co pridu. Z toho co som citala tak to moze byt zacinajuci prejav SM.. co by teda nebola vyhra. Doktori zatial poriadne nic nevedia. Moze to byt aj z toho ze bol lieceny na Boreliozu? Ako sa to da liecit? Dakujem

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zápal očného nervu - Fórum - ZDRAVIE.sk