môzem užívat antikoncepciu kamratky?

levicaaaaaa

maggynka, neviem čo sa vyšetruje, keď som si ja dávala predpísať , tak mi ešte brali krv, ale už lekár nie je povinný to urobiť

maggynka

no ja viem ze zrazanlivost krvi je dolezita ved to tu prave pisem, ale napisala som "pripadne", lebo ho gynekologovia pokial viem standardne nerobia- hoci by mali!!!
takze v tomto sa zhodujeme.
no a cysty v prsniku- mne ani mojim znamym prsniky pred nasadenim HAK lekari nepozerali- ja nevravim ze to je OK, prave naopak, vravim ze pri tom pristupe lekarov je jedno ci k nim ide, ci nie!
tak sa nechapme zle.
a vidis, co pise levica, vraj uz nerobia ani tu krv...tak ako o com je to...

matamata

maggynka ved ta zrazanlivost krvi je tam aka dolezita...ved keby sa jej spravila krva zrazenina tak moze kludne umret...preboha to nie je LEN vysetrenie zrazanlivosti...
pecen to iste...to su dost dolezite testy..

a nemas pravdu...existuje mnoho kriterii ktore sa zohladnuju pri predpise..vyplyvaju z vysetrenia sonom a rukami..

napr aj ked ma baba napr 18 rokov a ma cystu v prsniku (v sucasnosti dost casta vec) tak nesmie brat hak..

nehovoriac o roznych inych problemoch, napr krvny tlak,

takze to vysetrenie je opodsstatnene

maggynka

no mne ho robili. a preco sa nerobi? vsak aspon zistit ako je na tom pecen je zaklad nie? a tu zrazanlivost krvi standardne nerobili ani kedysi, ale je dolezitejsia jak pecen- moze odhalit sklony k tromboze, ktorych riziko HAK zvysuje...
a co sa teda teraz vysetruje pred nasadenim HAK?

matamata

maggynka ved ta zrazanlivost krvi je tam aka dolezita...ved keby sa jej spravila krva zrazenina tak moze kludne umret...preboha to nie je LEN vysetrenie zrazanlivosti...
pecen to iste...to su dost dolezite testy..

a nemas pravdu...existuje mnoho kriterii ktore sa zohladnuju pri predpise..vyplyvaju z vysetrenia sonom a rukami..

napr aj ked ma baba napr 18 rokov a ma cystu v prsniku (v sucasnosti dost casta vec) tak nesmie brat hak..

nehovoriac o roznych inych problemoch, napr krvny tlak,

takze to vysetrenie je opodsstatnene

maggynka

a prosim, nezacnite tu na mna kydat, na mne bolo vyskusanych 5 HAK- jedna horsia ako druha, viem o com hovorim. keby som si ich kupila sama, mozno by som sa trafila lepsie nez lekar, ak sa to pri tom svinstve vobec da. a myslim ze nie som zdaleka jedina.

maggynka

urcite sa daj vysetrit. sice lekar aj tak neodhadne ake vedlajsie ucinky ti sposobia, ale budes ich mat legalne. inak,myslim ze je uplne jedno ci ich dostanes od lekara alebo od kamaratky. jedine co lekar podla krvi vysetri je pecen, pripadne zrazanlivost krvi. neexistuju ziadne ine kriteria na to, ci je zena "vhodna" na HAK alebo nie. je to otazka stastia. jej ucinky sa ukazu az po mesiacoch ci rokoch uzivania.
ved co robi lekar ked HAK "nesadne"? testuje na zene dalsiu...nic viac nemoze.

matamata

ked je nejaky liek (hocijaky) na predpis, tak asi je na to dovod...asi to nemoze brat len tak hocikto ako sa mu zachce