verite....???

Príspevok v téme: verite....???
baaboo

nevedela som kam tuto temu zaradit,ale velmi ma to zaujima, tak by som bola rada keby ste sa vyjadrili...verite v to, ze ak si nieco velmi prajete, velmi po tom tuzite a verite, ze sa to stane, tak sa vam to aj splni? ja mam totizto v hlave niake predstavy o svojej buducnosti a som den co den viacej presvedcena o tom, ze sa mi tie moje predstavy aj splnia presne tak ako si ich prajem...len sa obavam toho, ze ak sa mi to nesplni, tak budem potom velmi sklamana...stalo sa vam niekedy, ze sa vam splnilo to po com ste skutocne tuzili?

lost

Mysli na to, ver ze na to mas, a rob pre to cokolvek, NECH T OSTOJI CO TO STOJI, a splni sa ti to. Respektive, "podari sa ti to"

Viera, Tuzba, Chcenie, a cokolvek je sice pekne, ale suhlasim s ludmi co pisali ze "nespadne z neba".
sance su extrmene mane, asi 1 k miliarde..

cize nespoliehaj sa na stasie, ale mysli na svoj vytuzeny ciel, a co ta tuzba robi, je to, ze ta posilni a potlaci dopredu, k nej... a mas to :)

este jedno pravidlo:
"Cim vacsiu tuzbu mat vzdat boj o svoj ciel, tym blizsie k nemu si" resoektive: "Ked uz uz to ides vzdat, tak si sakramensky blizko k cielu"

Pre RNG:
"clovek bud veri,alebo ma rozum"
celkom trefne :)

inac, mame len dve moznosti:
bud to funguje alebo nie..

zaujimave je ze sa to da obkecat aj z jednej aj z druhej strany..

ale podla mna, pozitivna nalada je produktivnejsia ako ta negativne...
i ked, ...
da sa povedat ze svet sa najviac vyvinul pocas vojny, tam pozitivna nalada sai nebola, ci len tuzba po vitaztve ?

tazko povedat :P

ale dajte nejake sny :)
ci s urealne alebo nie :)

meri.m

Myšlienka z jedného b-čkového hororu: Keď sa človek o niečo veľmi snaží a nedarí sa mu, začne mať pocit, že mu to svet dlží.
A z Kung-fu: legenda pokračuje: Budeš mať čas robiť všetko, čo chceš, len musíš byť trpezlivý.

jards

Mne sa stáva,že ak po niečom túžim nesplní sa to ibe keď skutočne prestanem na to myslieť alebo jednoducho už to nie je prvoradé, vtedy sa to splní.

jards

Mne sa stáva,že ak po niečom túžim nesplní sa to ibe keď skutočne prestanem na to myslieť alebo jednoducho už to nie je prvoradé, vtedy sa to splní.

Veriaci

Náboženstiev je veľa. Boh je len jeden. Ja som mal zážitok, ktorý mi osobne potvrdil, že kresťanstvo je pravá viera. Čo sa týka ostatných náboženstiev, dôležité je veriť v Boha.

martina022

inak v súvislosti s vierou ma napadá otázka. Ako to majú veriaci? Oni vlastne veria - dúfajú v boha, alebo veria - sú presvedčení že boh je a prehovára k nim zkrz farárov a ich náboženstvo? A ak sú o tom presvedčení, tak ako je to možné??? Ako môžu byť presvedčení, že z toho množstva teórií a filozofií a náboženstiev je to ich to skutočné a nepripúšťajú možnosť, že by to mohlo byť inak?

martina022

treba sa tešiť z prítomnosti, snažiť sa o to aby bola ešte lepšia a nehľadať šťastie v nejakom sne. Jasné, že musíme veriť, že budeme šťastní v živote, ale nie nejak si ju konkretizovať, hlavne nedúfať vo veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť.. Nech sa stane čo sa má stať.

Camel

Viera a prianie sú predsa len trochu rozdielne veci. Prianie môžem zrealizovať aj vierou, ale treba mať vieru. Je dôležité aj v čo budeš veriť. Aktívny prístup sa takisto cení.