Ako prebehne laparoskopia myomu?

macka26

pred operaciou ta caka klystyr :D

a inak vsetko uz bolo povedane. myom sa neoperuje urcite cez posvu , ale podobne ako vsetky veci cez brucho, preto je to laparoskopia.

sharon 55

dakujem za vysvetlenie,operacia ma este len čaka,ale zistila som si,ze cela operacia bude prebiehat laparoskopicky,ale "zo spodu",teda cez posvu,nie cez brucho...preto by ma zaujímalo aké to bude...dakuje pekne

jajkafr

sharon
bola som dvakrát operovaná laparoskopicky ... viem ti povedať len toľko, že ťa uspia a keď sa preberieš v bruchu budeš mať 3 maximálne 4 mini jazvičky max. 2 cm... jednu v pupku a tie ďalšie niekde pravdepodobne v podbrušku... bolesti sú miernejšie ako pri klasickej operácii s veľkým rezom... mňa osobne boleli kĺby ako so mňa vychádzaj plyn, ktorým ti nafúknu brucho pri laparoskopii, aby videli všetko tak ako potrebujú... Presný postup ako prebieha operácia ti tu nepovie asi nikto, ale podľa mňa ti to môže byť aj celkom jedno... možno by ťa mohlo zaujímať to, ako sa budeš cítiť po operácii... Ak budeš mať ešte nejaké otázky kľudne napíš, ak ti budem vedieť odpovedať tak odpoviem :) Dúfam, že som ti aspoň trochu pomohla... držím palčeky...