Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akné + citlivá pleť

Príspevok v téme: Akné + citlivá pleť
redhead

Ahojte!

Už roky mám problém s akné, vždy som mala mastnú pleť a môj kožný mi dal už hádam všetko. Jediná liečba ktorá doteraz zabrala bolo Roacutanne, ktoré som užila raz (teda myslím že raz som prešla liečbou). Akné mi však nikdy nezmizlo, raz mám pleť celkom čistú a inokedy sa mi to zas veľmi zhorší. Nastala však u mňa zmena pleti. Normálne mi prípravky ako zynerit alebo iné vysušujúce gély či maste nespôsobovali problémy no odrazu mi stačí si dať pleovú vodu , duac gel či Effaclar K a pleť ma nehorázne svrbí, akné sa len zhoršuje a na tvári sa mi vytvárajú podráždené červené fľaky. Prosím o pomoc, radu...Som hrozne zúfalá a keďže mám hrozne bledú pleť, je mi to strašne výrazne vidno...Normálne mám z toho až depresie =( Moja pleť je veľmi pórovitá a najviac sa mi akné robí okolo úst a brady. Som už zúfalá. Kúpila som si aj ten Effaclar K, na ktorý som počula len samý chválospev ale znova som sa dostala do stavu kedy ma pleť hrozne svrbí a hnisavé akné nie a nie zmiznúť....Neviete mi niekto poradiť čo by som mohla vyskúšať? Som skutočne zúfalá.......vyskúšala som už asi všetko.....Za všetky rady dopredu ďakujem..

amanda23

mne kozna doporculia sadu Effaclar tiez, ale tie kremy mi nezaberaju, pouzivam len pletovu vodu od nich, zabera mi celkom Vichy Normaderm krem denny a nocny, maju aj vyborny cistiaci gel, robim si cistiace masky bahenne aj zlupovacie, musis to podporit aj zvnutra , vitaminy B, zinok, najlepsie, keby si sla na nejaku cinsku medicinu, alebo neviem co, tam by ti vedeli povedat, co ti to sposobuje, vacsinou to byva problem s hrubym crevom, alebo hormonalne problemy a nasledne organizmus precistit hlavne zvnutra.

Danielle24

A este okrem toho pravidelneho cistenia by bolo dobre subezne uzivat vitaminy A, E, tiez brat zinok, kremik.. utierat si tvar do dets. plienky al. nejakeho jemneho uteraka (nie frote) a pravidelne kazde 4 dni si vymienaj obliecku na vankusi.. na akne mi tiez pomaha levandulova voda a konopny krem napr. od firmy Paranterol..tiez je velmi dobra pena na cistenie z aloe vera...

Danielle24

Ahoj. Podla mna budes musiet zainvestovat. A poriadne. Ja mam tiez dost citlivu, bledu plet. Vyskusala som kadeco z drogerie, lekarne... az raz som si sla kupit puder do parfumerie a tam mi predavacka dala vzorky z Clinique - 1 23 step - cist. pena, voda, hydr. emulzia... a, cuduj sa svete, zabralo! Problem je len v tom, ze je to dost financne narocne (aspon pre mna) tak aspon pouzivam tu cistiacu penu. A este dodavam, ze ta cistiaca rada sa vyraba pre tieto typy pleti: zmiesana az mastna, sucha + zmiesana, a pre suchu plet.. Tak skus si ist aspon po tie vzorky. Vela stastia ! :-)

tenniac

Poznam par ludi, ktorym pomohlo uzivat ako vyzivovy doplnok Zinok. A inych, ktorym sa polepsilo potom ako zacali pouzivat kozmetki Alpha-H. www.alpha-h.sk

Obidva pripady sa nestali zo dna na den. chvilu to trvalo ale stalo to za to.

Angeliiika

Uzivala som koloidne striebro vnutorne aj vonkajsie a akne uz nemam, KS som mala zakupene z web stranky Koloidne.sk

radca

To Aloe Vera vrelo odporúčam a ja ešte na tvár používam kozmetiku MicroSilver, má perfektné antibakteriálne učinky a akné sa stráca. Samozrejme, že liečba akné je dlhodobejšia ale ja mám trpezlivosť. Držím palce.

simka111

Ja som pouzivala skinoren na celu tvar a na zapalene miesta skinoren,teraz mam effaclar duo a cistiaci gel effacclar-ten je na citlivu mastnu plet.ale ten duac nepomaha ani mne

redhead

som kto som, prosím ťa aý typ akné máš ak sa smiem spýtať?Bolo by fajn keby po vyskúšaní Aloe vera napíšeš na zdravie.sk , či pomohlo, aby sme sa mohli poprípade inšpirovať =)....A by som skutočne rada vedela príčinu, tiež som názoru že problem je vo vnútri, nie vonku =/

som kto som

sex to nemusi vyliecit....ja neviem ,mozno by bolo fajn najst nejako pricinu akne.ci to nie je daco s travenim,alebo mandle hnisave....
ja idem vyskusat aloe vera,tak uvidime,ci mi to pitie aloe vera pomoze...

redhead

Hmmm mne sa to práveže naštartovalo keď som chlapa mala a sme spolu hírili po nociach. A rada bohvieaká to nieje keďže sme sa rozišli....=/

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akné + citlivá pleť - Fórum - ZDRAVIE.sk