moze ublizit rentgen plodu?

datelinka

ale, ja som nenarážala na to, že si sa pomýlila, ale na to, že RTG ublíži plodu, ale ak ešte nie je plod, nemá žiarenie čomu ublížiť :-) to skôr na upokojenie pre teba :-) netráp sa tým, nemáš prečo.

ale

ahojte vsetci,ano pytali sa ma,aj som povedala brali krv aj moc ale predsa par dni (mozneho)tehotenstva neodhalia,myslim....a ano este to nemozem vediet ani ja cakat do buducej mn...detalinka-sorry ze som napisala plod ano mas pravdu este je to len vajicko :-).........sme ludia a ty sa obcaj aj pomylia

matamata

uhorka to nie je strasenie...ale predsa vzdy pred rontgenom sa ta pytaju, ci si tehotna alebo by si mohla byt..asi je na to velky dovod...je to velmi nebezpecne pre plod...

datelinka

ale, akému plodu by mal rtg ublížiť? pár hodín po možnej oplodňujúcej súloži ešte len dochádza k splynutiu vajíčka aspermie a vzniku zygoty. ak by malo mať RTG žiarenie negatívny vplyv na deliace sa bunky, tak ako píše uhorka, prinajhoršom dostaneš menštruáciu :-). daj sa najskôr do poriadku a tak zamieste na dieťatko. veľa šťastia.

matamata

pri takomto vysetreni sa ta mali spytat ci si tehotna alebo ci mas na to podozrenie..to sa robi vzdy ked ide zena na akykolvek rontgen..aj na zuby...lebo to moze poskodit plod alebo mozes aj potratit

dobra vila

Ak by si bola tehotna, lekar by ti asi vedel povedat vcas, ci bude plod zdravy, alebo nie.
Moju mamu tiez raz zrentgenovali, ked ani nevedela, ze je uz tehotna s mojim starsim bratom... a on je uplne zdravy, uspesny, inteligentny chalan s velkymi ambiciami a pali mu to jedna radost... neviem, ci som pod ten rentgen ako dieta nemala skocit tiez ;).
Ziadne strachy, on ti to bude vediet povedat, a vlastne este ani nevies, ci si tehotna...