Sjogrenov syndróm

joni_

ahoj, ako dlho to uz mas? ja mam problemy od 1993, este to nemam na 100% potvrdne, ale vsetko ukazuje na Sjogrena a uz mesiac beriem Plaquenil, fuj je to hnusny liek...a v januari ma caka NURCH
Suche oci su zaciatok konca, to je fakt dobre povdane, aj mne povedala doktorka nieco v tom zmysle, ze ak sa to nebude hned liecit, tak koniec bude strasny, aj aj s liecbou to asi nevyzra ruzovo, myslim ze sa to vyliecit neda??
Nevies kde by som nasla viac info o Sjogrenovom sy.?

katarinazagorova

ahojte vsetci reumatici, ja mam tiez sjogrennov syndrom, po niekolkych rokov skumania mi to uzavreli ako sjogrena, presli sme si lupus eryt. a kadeco ine, nakoniec vsetky diagnozy zalepili do sjogren. syndrom, zajtra idem na reumatol u nas, hodlam sa spytat na biologicku liecbu, neviete o tom niekto aspon nejaku infosku? ja som citala v casopise, ze to moze spomalit alebo zastavit reumatoidnu artritidu, tie nase suche oci a usta su len zaciatok konca, doporucujem BioXtra vyrobky, slintam po nich ako pes, obchod je v blave, mozem zistit adresu, inde som to nezohnala. ak sa nieco dozviem zajtra, tak vam urcite dam vediet. ze vraj biologicku liecbu schvaluje NURCH, inac to stoji 800 tisic, tak uvidim, ci sa dostanem medzi "vyvolenych" drzte palce

joni_

mam otazku, mate niekto skusenosti s liecbou Sjogrenovho sy.? Ako to prebieha a ako to vyzera v Piestanoch vo VURCH?

RNG

inac na potlacenie sprievodnych zapalov su protizapalove(curcumin, bromelain, dumbier,boswelin, quercitin, GLA, dokonca aj rybacie oleje pomahaju.)

RNG

syndrom sucheho oka je sposobeny virusom typu herpes, ja som ho potlacil striekanim si kokoidnej striebornej vody do oci. V teme "autoimunne choroby" som naznacil, ze mnoho "autoimunnych" ma silny zaklad v nasich permanentne pritomnych virusoch, ktore sa rozmnozuju pre nedostatocny viralnu imunitu.
Na zvysenie viralnej imunity su dobre doplnky(zoradene zhreuba podla ucinnosti od najslabsich po najsilnejsie):
selen, zinok, Lactobacilus bulgaricus, L-lysin, aloe vera, echinacea, baza, astragalus, collostrum, GSE, oreganovy olej,lapacho,extrakt z olivovych listov a najsilnejsi , chaparal(larrea tridentata).
Virusy zabija aj koloidna strieborna voda priamym kontaktom,. Ale zialbohu do krvi sa vela nedostane(tym myslim strieborne iony, nie striebro vo forme zlucenin), takze ucinok je limitovany viacmenej na povrchove pouzitie, vyplachy a sterilizaciu zaludka.
Silne antiviralny(in vivo) je aj vitamin C v masivnych davkach, ja napr beriem pri viralnom utoku(chripky) dva dni 1 gram vitaminu C za hodinu(calcium ascorbate) bez prestavky. Ked v noci prespim dva cykly=3 hodiny, zoberiem 3 gramy, aby sa mi hladina v krvi neznizila ani na chvilu, lebo virusy su velmi rychle.

vlastickaa

Zistili mi tiež sjogrenov syndrom,ale nic zatial neberiem,lebo ešte mam ist na hematologiu a potom sa uvidi!Niekedy sa citim velmi slabá,unavená,ani mi lekarka neporadila čo mam robit,stale si kupujem vitaminy,probiotika a tak,aby som nebola unavená,vedel by mi niekto poradit čo robit?

kadusa

diagnostikovali mi sjogrenov syndrom asi pred 3 rokmi..vzdy v lete sa mi na rukach objavia cervene flaky,su to take kruhy...velmi tazko sa ich zbavujem.moze to suvisiet s mojou chorobou??...ako tomu predchadzat??Ďakujem

nimrodel

Je to ochorenie autoimunitne, ked imunitny system napada zlazy, ktore produkuju tekutiny, dosledkom coho su napr. sucho v ustach, suche oci a tak. Neda sa to vyliecit a liecit tak, ze sa pouzivaju rozne nahrady napriklad umele zlzy do oci, nahrada slin, specialne zubne pasty (lebo ked nema dostatok slin, ma vacsie riziko infekcii, zubneho kazu a pod), lubrikacne gely (no, to sa priatela asi netyka)... Niekedy sa pouzivaju specialne lieky, niekedy pomaha obycajny Aspirin na zapal.

miri

Tá myšlienka s Piešťanmi je zaujímavá. Určite navrhnem priateľovi aby sa o tom porozprával so svojim reumatológom.
Ak tam bude absolvovať vyšetrenia tak by som s ním išla ako "morálna podpora". Ďakujem