Datum spotreby

Príspevok v téme: Datum spotreby
joni_

Vie mi niekto desifrovat tento datum spotreby uvedeny na zuvackach Orbitkach? Ani predavacka nebola z toho mudra
103042609B
Niekedy ma to vytaca, vraj udaje pre spotrebitela, ale spotrebitel sa z nich vlastne nic nedozvie a ani predavac mu neporadi. Europska unia zjednocuje kopu somarin, ale napr. taku vec, ako je jednotny zrozumitelny kod na uvedenie spotreby, ktory by pouzivali vsetci vyrobcovia, nenavrhne.

joni_

no ja si nemylsim, ved napr. mentosky maju datum a ako som pisala, minule som kupila orbitky a boli tvrde a nemali poriadnu chut, ja myslim ze kazdy tovar by mal mat datum spotreby, hlavne ak sa jedna o jedlo...

joni_

napr. na mentoskach je to uplne jasne 03/2011 sice mi Orbitky viac chutili, ale asi sa na ne vykaslem, ked nevedia ani napisat datum spotreby, minule co som kupila boli fakt asi nejake stare, lebo boli dost tvrde

joni_

lebo mali tie zuvacky v akcii, tak som mala podozrenie ze im konci zaruka, pytala som sa predavacky na datum sptreby a vobec sa v tom nevedela vyznat

joni_

to boli zuvacky polatkove, pozeram este na krabicke Orbit, tam je este lepsi udaj
545838 26-477-08 2297-10
a na inom mieste 289.E.1.F 10:53
ziaden iny ciselny udaj co by vypadal ako spotreba tam nie je :(

joni_

:) dik, ale to je jediny udaj na tych zuvackach, ktory by tomu mohol zodpovedat
este som tam nasla na inom mieste cislo 26 82 co tiez nevyzera ako datum spotreby