Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedostatok zeleza - unava

Príspevok v téme: Nedostatok zeleza - unava
lusinammm

Ahojte..bolo mi zistene, ze mam malo zeleza...stale som sa citila unavena, slaba...lekar mi predpisal tabletky Maltofer, ale strasne mi z nich bolo zle, tak som ich prestala uzivat..mam menstruaciu a krv ma taku slabo cervenu farbu...nie ako inokedy...navyse dnes som od rana neskutocne unavena, sedim na stolicke a mam pocit, ze mi hlava rachne na stol :( poradte co mam robit...

- mira

Na problémy sa treba pozerať komplexne. Železo je minerál a minerály nám odoberá z tela cukor, pretože on sám žiadne neobsahuje. Cukor spôsobuje i rozmnožovanie nežiadúcich baktérií.
Ak si unavená a je to spôsobené nízkou aktivitou hemoglobínu , na príčine býva tuk z mlieka a mliečnych výrobkov, ktorý obaľuje červené krvinky a bráni im v aktívnom prenášaní kyslíka. Mlieko samotné žiadne železo neobsahuje a je jednou z príčin anémie, a to aj obsahom laktózy.

pelargonia

Železo je minerál, ktorý využíva naše telo ako katalyzátor a tiež je zložkou krvného farbiva. Tento minerál však radi "papajú" aj rôzne baktérie v našom tele, ktoré môžu spôsobovať jeho nedostatok, myslím teraz rôzne patogénne mikroorganizmy...Dala by som si vyšetriť aj štítnu žľazu, môže to s tým súvisieť...

Ďalej odporúčam chlorellu a zelený jačmeň, veľa tmavého bobuľového ovocia - lesné plody...

Chlorella a jačmeň obsahujú chlorofyl, ktorý má podobné zloženie ako naše krvné farbivo, skutočne pomáha...PS: Nie som distribútor ;-)

Ale ako prvé by som sa pokúsila zistiť, či nemáš telo preplnené kadejakými potvorkami - baktérie a najmä plesne, plus tá štítna žľaza...

Toto robím ja a som presvedčená, že pomáha:

skenarbanskabystrica.webnode.sk

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedostatok zeleza - unava - Fórum - ZDRAVIE.sk