BSM a dlhy

Príspevok v téme: BSM a dlhy
problemka111

ahojte....moji rodicia sa rozviedli pred piatimi rokmi..a to z toho dovodu, ze otec odisiel z domu a nikto o nom od vtedy nic nepocul....takze sa rozviedli a automaticky sa zrusilo BSM...kedze otec bol nzevestny a aj je..tak nemohla moja mama s nim spisat ziadnu dohodu a vysporiadani majetku (hnutelneho, nehnutelneho a dlhov tiez).a tak po 3 rokch po rozvode sa ten majetok delil zo zakona...lenze na zaklade toho sa deli hnutelnych majetok tak ze kto co ma je jeho..a nehnutelny vratane dlhov sa deli rovnakym pomerom...
je dost mozne ze otec si pobral nejake pozicky v obdobi ked boli este manzelmi..a ked ich nesplatil musi ich splatit aj moja mama..teda tu jednu polovicu....kedze ona nemala ako si s nim majetok spolu s dlhmi vysporiadat...o ziadnych nevedela a nic z tych penazi nemala...maju pravo to od nej vymahat??
opakujem rozvedeni su uz niekolko rokov a BSM zaniklo
dakujem za rady

iwi_ka

Ak by sa mala exekúcia týkať aj majetku v BSM, prišla by obálka od exekútora aj Tvojej mame.
Inak bude naozaj najlepšie zistiť, ktorý exekútor to vymáha, zavolať si tam a popýtať sa priamo jeho.

xenia999

babenka prosim ta upokoj sa, aj moja mamka sa rozvziezdla s otcom a ten bol vtedy nezvestny, da sa to, na poednavani ho moze zastupovat jeho sestra napr. sak ked je niekto nezvestny 8 rokov myslis ze sa vrati? a druhy z manzelov nema pravo na normalny zivot sa rozviest a zit si svoj zivot dalej? problemka: moja mamka platila za otca aj dlhy ktore si on vzal pocas manzelstva, aj ked rucitelmi boli aj jeho kolegovia z prace, nemala proste srdce aby to platili oni.tak platila sama vsetko.

problemka111

spolocny majetok uz nie je ziaden....ten co mame my...patri vylucne nam..mojmu otcovi uz u nas doma nepatri nic...len ide o to...ci mozu (co asi mozu) sa spoludlznika povazovat moju mamu...ale citala som nieco take ze potom ked tak mozeme dokazat, ze nic sme my z tej pozicky nemali..ze on ju celu minul na svoju potrebu
a este on ak zobral nejaku pozicku tak pravdepodobne v zahranici..asi v CR..a pokial viem v zahranici je to s vymahanim uz zlozite..tak snad sa nikto neozve no

GiovanniX

to je jedno ci si ju bral on,alebo jeho manzelka,rucia spolocnym majetkom ak nemali vysporiadane BSM ...ked nevedia od manzela vyexekuvat dlznu sumu,tak prejdu na spolocny majetok,byt ako pisala nie je ich,ale statny takze ten nemoze exekutor zobrat,tak isto ani pracku,chladnicku,postele,obrucky atd...proste je to dakde rozpisane presne co nemoze pobrat exekutor,treba pohladat...

mate59

myslím, že nie,lebo pôžičku si bral on,nie manželia, zrejme nejakú účelovú a buď má ručiteľa,alebo niekde pracuje, musí mať nejaký príjem, môžu mu siahnuť aj na soc. dávky.

GiovanniX

ak pocas manzelstva pobral pozicky,tak ano budu ju nahanat...urcite na doporucenom liste je meno pravnika-exekutora,treba sa mu ozvat a on vam povie ze akej spolocnosti a kolko dlzi a hlavne kedy bola podpisana zmluva na uver...podla toho by sa dalo zistit ci sa mate coho obavat,alebo nie.Nabuduce ked postarka pride tak nech vam ukaze aspon obalku,nech viete na koho sa obratit..

problemka111

ale byt mame statny..nie je odkupeny...takze na to siahnut nemoze exekutor..rovnako ako na nic hnutelneho..nie je to jeho patri to mame a nam..ale tu ide o to, ci ju nebudu nahanat so splatkami

mate59

ak sú rodičia rozvedení,mali by mať po rozvode vysporiadaný aj majetok.Niekde bývate a ak tam má otec aj trvalý pobyt,asi mu patrí aj pol bytu,aj keď je niekde preč a tam sa nezdržuje.Ak je časť bytu jeho, tá podlieha aj prípadnej exekúcii.