BSM a dlhy

Príspevok v téme: BSM a dlhy
problemka111

ahojte....moji rodicia sa rozviedli pred piatimi rokmi..a to z toho dovodu, ze otec odisiel z domu a nikto o nom od vtedy nic nepocul....takze sa rozviedli a automaticky sa zrusilo BSM...kedze otec bol nzevestny a aj je..tak nemohla moja mama s nim spisat ziadnu dohodu a vysporiadani majetku (hnutelneho, nehnutelneho a dlhov tiez).a tak po 3 rokch po rozvode sa ten majetok delil zo zakona...lenze na zaklade toho sa deli hnutelnych majetok tak ze kto co ma je jeho..a nehnutelny vratane dlhov sa deli rovnakym pomerom...
je dost mozne ze otec si pobral nejake pozicky v obdobi ked boli este manzelmi..a ked ich nesplatil musi ich splatit aj moja mama..teda tu jednu polovicu....kedze ona nemala ako si s nim majetok spolu s dlhmi vysporiadat...o ziadnych nevedela a nic z tych penazi nemala...maju pravo to od nej vymahat??
opakujem rozvedeni su uz niekolko rokov a BSM zaniklo
dakujem za rady

problemka111

tak chodi mu daky list od exekutora...ale my ho prebrat nemozeme..takze nevieme o com to je..ci to je nieco co dlzi este z cias manzelstva alebo nie..ale urcite dlhy ma

problemka111

mne ide proste o to..ak sa jedneho pekneho dna objavi exekutor alebo kto..ci moja mama sa moze branit niecim..vsak ani si nemohla dat ziadost na sud o vysporiadani majetku..kedze nemali ziadne doklady o dlhu ani nic...
nam asi len ostava dufat ze nikto sa neozve no :(

problemka111

moj otec odisiel z domu..ale nebol vyhlaseneho este za nezvestneho...na jedno pojednavanie sa dostavil, kde povedal ze on sa domov uz nevrati..takze sud nasich rozviedol....a uz je vyriesene BSM aj vsetko...lenze co ak o dake dva roky pride niekto s tym ze mame peniaze zacvakat zato ze on neplati pozicku..o to mi ide..ci potom my to musime splacat alebo nie..teda moja mama....on neni vyhlaseny za mrtveho..lebo jenezvestny len 3 roky tusim..az po piatich ked tak...a nasi su uz davno rozvedeni..takze o dedeni dlhov tu nemoze byt rec

babenka1

Ešte som nepočula o takom prípade, že by súd rozviedol manželstvo, ak je jeden z manželov nezvestný. Veď by nemal právo brániť sa, ani si najať advokáta!!!! A na akú adresu by mu doručili rozhodnutie o rozvode? a ak by sa nezúčastnil pojednávania, alebo by neposlal advokáta, tak by ho už hľadala polícia za pohŕdanie súdom! je také niečo vôbec možné?
Ja si myslím, že manželstvo možno v prípade nezvestnej osoby ukončiť len tak, že dotyčná osoba bola vyhlásená za mŕtvu a v tom prípade ako keby tvoja matka ovdovela a tým pádom dlhy dedí ona a jej deti (teda ty).

GiovanniX

Ja si myslim,ze ak pocas manzelstva otec pobral pozicky aj ked mamina nevedela o tom,tak tiez ruci spolocnym majetom,ale po rozvode ked sa zrusilo BSM a vtedy pobral pozicky,tak to sa jej uz netyka.Kebyze ma na krku exekuciu,tak urcite by sa uz ozvali,neviem ci pravne sa da ubranit s tym ze mamina nevedela o tom,ale podla mna skor nie.