Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

borelioza? erytem?

Príspevok v téme: borelioza? erytem?
kristi12345

Ahojte, citala som ze erytem pri borelioze byva velky 10-15cm aj viac....
Mala som malickeho kliesta presne 2 tyzdne dozadu. Hned,asi max. po 2 hodinach, aj to prehanam, som si ho vybrala, bez problemov... vydezinfikovala.... mala som tam trochu cervenu bodku, ktora sa po par dnoch stratila - taka ranka. ale teraz mi to zacervenalo, je to len ako stipanec - take 2-3 mm. moze to byt erytem? nic to nerobi, nesvrbi, neboli, nemeni sa.. skor sa mi to straca... neviem ci to mam nejak riesit, nechcem zanedbat... ale zas zbytocne jest tolko antibiotik tiez nie. Nemam ziadne ine priznaky.... jedine co ma znepokojuje, ze preco sa mi to spravilo az teraz, ked uz som tam vobec nic nemala. Videla som rozne obrazky erytemov, ale vsetko take velke kruhy... len neviem ako rychlo sa to zvacsuje, ci to moze byt niekolko dni take malicke, alebo sa to hned take velke spravi? Poradte prosim, cim skor.

kristi12345

ja tam mam skor taku cervenu bodku v strede a mizne ku okrajom, aj to je vydute ako stipanec... ani som si neni az taka ista ci to je uplne presne to miesto, lebo som tam uz nic nemala... ale zlakla som sa. :(

llek

Typickym nalezom pri borelioze je tzv erytema migrans - taky zacervenaly flak, kedy moze byt zacervenanie po okrajoch vyraznejsie ako v centralnej casti a byva to zvycajne vacsich rozmerov. Niekedy je vidno viacmenej len lem toho flaku. Moze to byt na dotyk citlive az mierne bolestive, ale nemusi. Moze to byt flak na jednom mieste, alebo sa ten flak prestahuje na ine miesto (preto sa to vola migrans). Povodne miesto vpichu, ci pohryzenia zvycajne zmizne a flak sa objavi az za niekolko dni, aj vyse tyzdna. je tazko povedat, ci to co mas na kozi ty je erytem pri borelioze. Ak si si nie ista, chod k na infekcne alebo na kozne, ak si nebudu isti spravi sa odber na protilatky. kedze Borelioza nie je az taka neskodna choroba, oplati sa radsej to nezanedbat.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

borelioza? erytem? - Fórum - ZDRAVIE.sk