Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

bakalar denne / externe študium

luciferka

a myslim, ze by to malo platit takto na vsetkych VS, kedze mam kamaratov aj z inych VS a tiez to tam takto funguje....

luciferka

dobra vila som si stopercentne ista, mam viac spoluziacok co ma viac ako 26 a akonahle dovrsili 26 prestal im platit ISIC, to je vsetko, ale neplatia nic navyse, kedze su na dennom. V sucasnosti pokial dobre viem, tak sa plati za externe studium, je otazne nakolko kto pri nom pracuje a nakolko je to kvalitne aj napriek tomu, ze sa za neho plati.....Viem, len co mi povedali externisti. Ja byt na tvojom mieste urcite by som isla na to denne, stale ta to vyjde menej penazi, budes mat do 26 normalne zlavy a statut studenta, nemusis platit socialku ani poistovnu. Mozes pritom brigadovat. Brigadnik zarobi kolkokrat viac ako clovek co tam pracuje nastalo, kedze ti nemusia zarobok zdanovat....A ak sa rozhodnes ist dalej, presiahnes 26 skonci ti ISIC sice, ale neplatis si za studium....takze si myslim, ze to je vpohode

irmicka

jasne, ze sa da, kedykolvek mozes ist na denne,tam nie su nejake obmedzenia. ak ti nevadi, ze nebudes mat ani fuka. Lebo popri zamestnani sa denne studium asi zvladnut neda.

hadvaotripat

praveže ja chcem len bakalara...to znamena na tri roky by som šiel do školy .... to znamena že by som nastupil ale až na rok ako 23 ročný + 3 roky študia... sa rovná 26....da sa aj na denne takto?

dobra vila

Luciferka, si si ista? Tiez to viem tak, ako predo mnou pisali dievcata.
Ale vlastne, chcel by si studovat do 27 rokov? co z toho? Nic si nenasetris a budes mat uz kolom 30... to skor ako vychodiskovu situaciu odporucam, ked napriklad nemas zatial job, alebo nieco podobne :-/. Alebo si urobi zatial iba bakalara :)... ak si sikovny/a, nepotrebujes vs vobec

luciferka

rok navyse si neplatis, pokial si nestudoval uz predtym na VS...len akonahle dovrsis 26 prestane ti platit ISIC a nemas zlavu na neho......

ojka

môžeš ísť v pohode (: len ako píše kukuckaa, potom si budeš musieť nejaký ten rok zaplatiť navyše.... (;

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

bakalar denne / externe študium - Fórum - ZDRAVIE.sk