beh-vysledky-skusenosti

Príspevok v téme: beh-vysledky-skusenosti
AnY_xP

ahojte:)... uz asi tyzden behavam na beziacom pase... kazdy den hodinu.. z toho mozno polhodinu beham(8,7km/h) a polhodinu chodim(6,5km/h)... takto spalim asi 520 kalorii.... po akom case budem vidiet prve vysledky ???... alebo ake mate vy skusenosti s behom??..oplati sa to?? :)) .. samozrejme zdravo sa stravujem..ziadne sladkosti,vyprazane jedla,cipsy,pecivo a podobne nezdrave veci... :) .. poradte..súúrne.. prosíím:)) dakujem vopred:) ...

Lu_cia

Pravda, pravda. Ja ked behavam kazdy druhy ci treti den, ca. po 30 az 40 minut, ani nemavam zravost a aj ked si dam, co chcem a kedy chcem, napriek tomu chudnem. A ten bozsky pocit po behu ja nad kazdy pamlsok :))) Beh krasne tvaruje zadok aj stehna, brusko tiez spevnuje, juj uz nech je pekne. Rano sa beha uplne naj a je to vraj najlepsie. Telo musi siahnut hned do zasob.

januš

Baby beh je najlepší.Ja behám len 15min.každý druhý deň v prírode, ale fungujeto.A keď mám žravosť,tak aspoň nepriberiem.Cítim sa ľahko a sviežo.Je to fajn,ale teraz prší,tak som nebehala už 5dní.Čaute

dadulka123

zuzikAA dakujem. pred behom zasadne nejedavam, pretoze s tym som sa uz poucila :)))
Len to pichanie v boku ma trapy. viem, ze je to v tom dychani a musim sa to proste naucit...

ZuzikAA

dadulka123, nesnaz sa striktne vdychovat nosom a vydychovat ustami. Pre zaciatocnika to nieje az tak vhodne, lebo potom nebudes stacit s dychom a picha ta v boku. Snaz sa zo zaciatku vdychovat nosom a zaroven aj ustami, tak sa ti dostane do pluc viac kyslika to pichanie by malo ustupit... niekedy picha aj ked sa pred behom najes, takze radsej nieco lahke a tak 2-1,5 hod pre behom... taktiez nepi vela vody tesne pred behom...

dadulka123

ahojte. zacala som behávat. striedam rychlu chodzu s behom a mam problem, ze my pichava v boku. prosim vas, co robim zle? snazim sa dychat nosom, vydych ustami... no nic.... ?

llek

Suhlasim s tym, co napisali zuzik aj sashley a hlavne s tym, ze behanie vonku ma este svoju pridanu hodnotu- si vonku,nesledujes az tak velmi rychlosti a sekundy ci minuty co bezis, ale tak nejak skutocne bezis aj s pocitom volnosti a zazitkom, ze si vonku. Beh je nieco, co by nemal clovek robit s vypatim vsetkych sil, ale radsej svojim tempom, postupne si pridavat okruzteky a hlavne naucit sa dosiahnut urcitu pohodu. Potom po case pride aj kondicia, dobry pocit, len to nechci dosiahnut za tyzden. Ak sa budes prilis sustredovat na rychlost, minuty a technicke parametre behu, rychlejsie sa vycerpas a presilis si klby.

mate59

aké myslíš výsledky?Spomalenie tepu?Zníženie váhy?Lepší pocit?Kondíciu?
Ak nie si trénovaná,naložila si si veľa,ak začínaš, prvý mesiac by si mala terénovat asi pol hodinku, ale tak obdeň, viac chôdzu a až po mesiaci pridávať beh.Ak máš pás, tak behaj na 70%svojho maximálneho tepu.

ZuzikAA

ahoj AnYxP, no vyzera to ze mas celkom dobru kondicku, ale aj tak sa mi zda ze to trosku prehanas, myslim si, ze staci tak cca 3-4 x do tyzdna 45 min, lebo za chvilku prestanes vladat a bude sa ti behat stale tazsie a tazsie... tot aspon moja skusenost... ja som takto schudla asi po 2 mesiacoch, ale mala som aj upravenu stravu...